Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka czeka z otwartymi rękoma

Wrocław, ul. Kuźnicza 29A
🗺 mapa
📅 poniedziałek 02.10.2023 do niedziela 08.10.2023
Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka czeka z otwartymi rękoma
W WCTD już od tygodnia trwają zajęcia dla dzieci i młodzieży w wieku od 0 do 18 lat. 25 września ruszyliśmy z nowym semestrem zimowym. Pomimo że nasz semestr już się rozpoczął to wciąż mamy wolne miejsca w niektórych grupach. Zapraszamy do zapisów!

Wolne miejsca w grupach

NIC STRACONEGO! Znajdą się jeszcze ostatnie wolne miejsca na niektórych zajęciach. Na naszych warsztatach oferujemy profesjonalną kadrę, podmiotowe podejście do każdego uczestnika i małe grupy warsztatowe dla każdej kategorii wiekowej.

Serdecznie zapraszamy na grupy:

  • Wesołe Szkraby (1-2,5 lat) – poniedziałki 11:30-12:10
  • Muzyczny Teatrzyk (3,5-4,5 lat) –wtorki 17:20-18:20
  • Warsztaty teatralno-muzyczno-plastyczne (5-6 lat) – czwartki 17:20-19:20

W najbliższy poniedziałek, 9.10., OTWIERAMY także NOWĄ GRUPĘ TEATR MŁODYCH. Na tą grupę rekrutujemy do końca dnia 5.10.!!!

  • Teatr Młodych w poniedziałki 17:00-18:30

Grupę poprowadzi Paulina Jagiełło. Animatorka kultury i instruktorka teatralna. Absolwentka specjalizacji teatralnej Policealnego Studium Animatorów Kultury „SKiBA” we Wrocławiu. Niejednokrotnie pracowała z grupami dla dorosłych i młodzieży, gdzie wspólnie wypracowywali spektakle teatralne. W swojej pracy przede wszystkim stawia na dobrą zabawę, poznawanie siebie, swoich emocji i rozwój twórczego potencjału. Wykorzystuje między innymi improwizację, prace z tekstem i głosem, elementy dramy stosowanej oraz animację przedmiotu, czyli teatr lalek.

Co oferujemy?

Tegoroczny semestr zakończy się w lutym. Tak jak co roku uczestnicy na końcu cyklu 16 cotygodniowych spotkań przedstawią swoje wypracowane przez cały semestr dzieła. Specjalizujemy się w trzech dziedzinach sztuki: teatr, plastyka, muzyka. Zależnie od zajęć dziecko zgłębia tajniki jednej lub wielu dziedzin.

Na naszych warsztatach artystycznych Twój maluszek może nauczyć się podstawowych dźwięków, smaków i kolorów poprzez twórcze zabawy, maty sensoryczne itp.

Zadbamy, aby Twój przedszkolak wybrykał się do rytmu muzyki, którą będzie tworzyć samodzielnie za pomocą dostępnych w Centrum instrumentów. Cieszy nas dziecięcia wyobraźnia także dajemy dużą swobodę uczestnikom do realizowania swoich własnych pomysłów na prawdziwej scenie teatralnej.

W ofercie dla starszych znajdą się zajęcia teatralne realizowane pod czujnym okiem reżyserów dziecięcych. Podczas zajęć są dostępne wszelkie rekwizyty i kostiumy Centrum.

Jeśli chodzi o plastyczne części naszych zajęć to oferujemy naukę szerokiego przeglądu form plastycznych, od rysunku po rzeźbę. Uczestnicy niekiedy tworzą również stroje wykorzystywane później przez nich na deskach teatru.

 

Jak zapisać się na warsztaty?

Aby zapisać się na wybrane zajęcia należy wypełnić i wysłać „Formularz zapisu na warsztaty”. Znajduje się on w menu rozwijalnym w zakładce „Warsztaty artystyczne” na naszej stronie internetowej. Tutaj link do formularza: https://centrumtworczosci.pl/formularz-zapisu-na-warsztaty-indywidualne/

Po zgłoszeniu chęci uczestnictwa w wybranych zajęciach należy uiścić opłatę za warsztaty. Wszelkie informacje o opłacie, umowie oraz regulaminie warsztatów otrzymają Państwo w mailu przesłanym po otrzymaniu zgłoszenia na podany mail. Zazwyczaj otrzymuje się go w przeciągu kilku dni.

Więcej informacji można otrzymać u koordynatora projektów pod numerem:

661 136 434 oraz pod adresem mailowym: koordynator@cetrumtworczosci.pl. Koordynator jest również dostępny w biurze przy ul. Kuźniczej 29a, Wrocław od poniedziałku do czwartku.

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent