Wrocławski Festiwal Krasnoludków 2016

Wrocławski Teatr Lalek – Ogród Staromiejski mapa

piątek 16.09.2016 do niedziela 18.09.2016

Przebieracie już nóżkami w oczekiwaniu na weekend atrakcji z krasnalami? My również! Krasnale już obmyślają atrakcje i w pocie czoła pracują, by uszczęśliwić małych wrocławian i turystów.

W tym roku Festiwal będzie wyjątkowo o jeden dzień dłuższy! Spotkamy się 16, 17 i 18 września w Parku Staromiejskim obok Wrocławskiego Teatru Lalek.

Wrocławski Festiwal Krasnoludków

Wrocławski Teatr Lalek – Ogród Staromiejski
16–18 września 2016

16 września (piątek)
Rynek

• 10:00  Wielka Wrocławska Parada Krasnoludków na otwarcie festiwalu – startujemy spod Pręgierza!
  • 11:00 zabytkowy tramwaj wyruszy z przystanku Muzealnego w specjalny kurs w ramach Wrocławskiego Festiwalu Krasnoludków.Przejazd trasą: Świdnicka, Podwale, Krupnicza, pl. Dominikański, Hala Targowa, Uniwersytet, Trasa W-Z, Widok. Cały przejazd trwa 30 minut.Tego dnia odbędzie się 6 kursów, w każdym może wziąć udział 50 osób. W przypadku przejazdu dzieci w grupie zorganizowanej, w każdym wagonie musi towarzyszyć im opiekun.

Ogród Staromiejski

• 10:30–13:00  Wielki konkurs plastyczny dla szkół podstawowych i przedszkoli na najpiękniej udekorowaną chatkę. Zgłoszenia szkół i przedszkoli przyjmujemy od 1 września pod adresem konkurs@exploring.pl.Dowiedz się więcej o konkursie >>
  • 10:30–16:00 Wielka Wioska Krasnoludków – okazja, by przenieść się na chwilę do świata krasnali. W programie m.in tworzenie krasnoludkowych laleczek, warsztaty i animacje wokalne, taneczne i parateatralne oraz strefa plastyczna.
    Udział w Wielkiej Wiosce Krasnoludków jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszych zapisów.
  • 16:00 Zakończenie pierwszego dnia festiwalu
  • 20:30 Premierowy pokaz Fontanny multimedialnej inspirowany krasnalami!

17 września (sobota)

Ogród Staromiejski

• 11.00–17.00  Wielka Wioska Krasnali – okazja, by przenieść się na chwilę do świata krasnali. W programie m.in. budowanie krasnoludkowego miasta, tworzenie gipsowych odlewów krasnoludków, krasnoludkowa fotobudka, warsztaty plastyczne, strefa kuglarstwa pełna kolorowych baloników i baniek mydlanych.
  • 11:30–15:00  Rodzinna gra miejska „Krasnale w Europejskiej Stolicy Kultury”
    W tym roku gra nawiązuje do piastowania przez Wrocław tytułu Europejskiej Stolicy Kultury. Poszukamy krasnali w najpopularniejszych miejskich instytucjach kulturalnych i weźmiemy udział we wspólnej, mocno kulturalnej przygodzie.
    Gra dla drużyn od 2 do 5 osób. Ilość miejsc ograniczona. Obowiązuje rezerwacja miejsc pod adresem zapisy@exploring.pl.Dowiedz się więcej o grze miejskiej >>
  • 11:00–17:00 Prezentacja krasnoludkowych bajek przygotowanych przez Teatr Gili Gili założony przez absolwentów wydziału lalkarskiego wrocławskiego oddziału PWST.
    W tym roku zapraszamy na trzy przedstawienia, w tym dwie absolutne premiery – adaptacje bajek nagrodzonych w konkursie na bajkę o wrocławskich krasnoludkach:
    • 11:00 i 14:00 Sensacja  (bajka nagrodzona w konkursie) – krasnal Trójkuć Wywiadek tylko czeka na gorący news, którym zaskoczy w radiu. Jego reportaż przeradza się w niezwykłą sprawę kryminalną, a wszystko przez rewitalizację zieleni.
    • 12:00 i 15:00 Geniusz – z Muzeum Przyrodniczego Uniwersytetu Wrocławskiego uciekły różne gatunki owadów. Specjalna drużyna krasnali musi jak najszybciej sprowadzić je z powrotem, zanim stanie się im coś złego.
    • 13:00 i 16:00 Urodziny (druga bajka nagrodzona w konkursie) – zapomniane i niezauważane krasnale opuszczają miasto, aby wrócić do korzeni. Jak poradzi sobie bez nich Wrocław? Sprawdźcie sami!
  • 11:00–16:00 Krasnoludkowa Strefa Kultury – warsztaty związane z różnymi dziedzinami kultury, na które obowiązują osobne zapisy.
    11.00, 12.30, 14.00, 15.30 Tony – warsztaty DJ’skie i łapanie dźwięków świata (80 min)
    11.00, 13.00, 15.00 – warsztaty animacji poklatkowej (60 min)
    11.00, 12.15, 13.30, 14.45, 16.00 Dźwięki z Odzysku – warsztaty tworzenia krasnoludkowych instrumentów z recyklingu (60 min)
    Na warsztaty Krasnoludkowej Strefy Kultury obowiązują zapisy pod adresem warsztaty@exploring.pl. Ilość miejsc ograniczona.Dowiedz się więcej o warsztatach >>
  • 17:00 Zakończenie drugiego dnia festiwalu

18 września (niedziela)
Ogród Staromiejski

• 10:00–12:00 Europejski Poranek Literatury – w Ogrodzie Staromiejskim znani i lubiani ze świata kultury będą czytali słynne europejskie bajki

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.
Na wskazane wydarzenia obowiązują wcześniejsze zapisy.
Szczegóły na www.festiwal.krasnale.pl