WOLObudka – INKU wychodzi w miasto! Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w Szczecinie

Plac Grunwaldzki; róg al. Jana Pawła II i al. Wyzwolenia (przejście obok Kaskady)

poniedziałek 05.12.2016

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

W Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, który przypada 5 grudnia, zespół INKU Szczecińskiego Inkubatora Kultury wychodzi na ulice Szczecina i w nietypowy sposób sprawdzi opinie mieszkańców na temat wolontariatu.
Jak co roku włączamy się w organizację Przystanku Wolontariat, który już na stałe wpisał się do kalendarza  Tygodnia Aktywności w naszym regionie.  W tym roku INKU przygotowało dla wszystkich szczecinian coś specjalnego.  5 grudnia udamy się na  Plac Grunwaldzki oraz w okolice Galerii Kaskady, aby w przestrzeni miejskiej, w godz.: 12:00 – 15:00 zapraszać przechodniów do naszej #WOLObudki. Zadaniem uczestników będzie wybranie odpowiednich słów, który ich zdaniem określają dobrego wolontariusza. Będziemy rozmawiać o wolontariacie i przekonamy się czym jest wolontariat dla szczecinian. Uczestnicy otrzymają fotografię z Instaxa i będą mogli ją od razu włożyć do portfela.
Zachęcamy, aby takie zdjęcie wstawić na swój profil na facebooku i oznaczyć hasztagami: #WOLObudka #PrzystanekWolontariat #INKU, w ten sposób pokażemy że wolontariat odgrywa ważną rolę w życiu każdego z nas!
Podczas tej edycji Przystanku Wolontariat chcemy sprawić, by osoby niezaangażowane zainteresowały się wolontariatem i przekonały się, że wolontariuszem można być w każdym wieku, a aktywności, w których potrzebna jest pomoc jest bardzo wiele. W tej edycji będzie okazja, by spotkać się ze wspaniałymi ludźmi, którzy są już wolontariuszami, zasmakować w ofertach wolontariatu lokalnego i europejskiego, zaangażować się w akcje, albo zdecydować się na wolontariat systematyczny. Cały program Przystanku Wolontariat można sprawdzić na stornie: www.przystanekwolontariat.eu, by być na bieżąco warto polubić fanpage fb: https://www.facebook.com/PrzystanekWolontariat/
Patronat Honorowy nad wydarzeniem Przystanku Wolontariat objął Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. Program Przystanku Wolontariat 2016 jest tworzony w ramach współpracy między instytucjami publicznymi i organizacjami pozarządowymi.

#Wypróbuj wolontariat – na pewno znajdziesz coś dla siebie!
#PrzystanekWolontariat
#Zaangażowanie
#Szybkarandka
#WOLObudka
#Szczecin
#Radość
#PW

CO: #WOLObudka – popierasz wolontariat?
KIEDY: 5 grudnia 2016 r., 12:00-15:00
GDZIE BĘDZIEMY:
12:00-13:45 |Plac Grunwaldzki
14:00- 15:00 | róg al. Jana Pawła II i al. Wyzwolenia (przejście obok Kaskady)
ORGANIZATORZY: INKU Szczeciński Inkubator Kultury, Stowarzyszenie Media Dizajn, Urząd Miasta Szczecin
KONTAKT: Marta Wylegała, tel. 91 424 04 64, e-mail: mwylegala@mediadizajn.pl

W realizację Przystanku Wolontariat, a wcześniej Tygodnia Aktywności włączyło się wiele organizacji pozarządowych, instytucji i grup nieformalnych ze Szczecina, a także regionu.
Koordynator wydarzenia: Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego
Organizatorzy: INKU Szczeciński Inkubator Kultury, Stowarzyszenie Media Dizajn, Urząd Miasta Szczecin / Biuro Organizacji Pozarządowych, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego / Wydział Współpracy Społecznej, Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct-Szczecin, Regionalne Centrum Wolontariatu w Szczecinie, Stowarzyszenie POLITES w Szczecinie, Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Sektor 3 Szczecin, Fundacja Sektor 3, Polski Czerwony Krzyż – Zachodniopomorski Oddział Okręgowy, Caritas Archidiecezji Szczecińsko – Kamieńskiej, Wolontariat Instytutu Psychologii US, Ośrodek Doskonalenia Zawodowego Nauczycieli w Szczecinie, Zespół Szkół Prywatnych ,,Słoneczne”, Teatr Nowego, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczecinku, Stowarzyszenie Tratwa Szczecinek, Fundacja Motywacja i Działanie, I LO w Szczecinie, Gimnazjum 34 w Szczecinie, wSzczecinie.pl
Partner: Galeria Kaskada, Ziemniak i Spółka

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie