Wojewódzki Konkurs Kolęd i Pastorałek

siedziba Zespołu, ul. Bujaka 15 mapa

sobota 13.01.2018 do piątek 19.01.2018

Plakat - konkurs kolęd

Międzyszkolny Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiak” po raz siedemnasty zaprasza na Wojewódzki Konkurs Kolęd i Pastorałek.

Wydarzenie zdążyło zyskać sobie duże uznanie wśród solistów, zespołów i chórów  z całej Małopolski, a także okolic. Co roku na scenie można usłyszeć ponad 100 wykonawców wykonujących najpiękniejsze utwory bożonarodzeniowe. Pojawiają się zarówno te bardzo dobrze wszystkim znane, jak również zapomniane, bądź charakterystyczne tylko dla danego regionu czy grupy społecznej. Nierzadko są to niezwykle oryginalne interpretacje, którym towarzyszy lokalna gwara, barwna sceneria, ludowe stroje, ciekawe instrumenty, a także rekwizyty.

Celem Konkursu jest promowanie i kultywowanie lokalnego folkloru przejawiającego się w kolędach i pastorałkach. Ponadto wydarzenie sprzyja wymianie doświadczeń artystycznych, nawiązywaniu kontaktów jak również integracji społeczności naszego regionu.

Wojewódzki Konkurs Kolęd i Pastorałek adresowany jest do szkół podstawowych, gimnazjów, liceów a także do placówek wychowania pozaszkolnego z Małopolski i okolic.

Data Konkursu: 13.01.2018 r. (siedziba Zespołu, ul. Bujaka 15)

Data koncertu laureatów: 19.01.2018 r. (siedziba Zespołu, ul. Bujaka 15)

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Wojewódzki Konkurs Kolęd i Pastorałek

MLZPiT Krakowiak

MLZPiT "Krakowiak" zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 4 do 21 lat na zajęcia. Chętnym proponujemy naukę w zakresie śpiewu i tańca ludowego, stylizowanego folkloru, jak również tańców regionalnych oraz tańców narodowych w formie …

Więcej

Adres:

30-611 Kraków,
ul. Bujaka 15


Kontakt:

12 654-42-68, 654-82-52
zpit_krakowiak@interia.pl
http://www.krakowiak.edu.pl

Wojewódzki Konkurs Kolęd i Pastorałek