Wojciech Siudmak. Diuna i światy fantastyczne – Grudziądz

📅 sobota 18.05.2013 do niedziela 01.09.2013
Wojciech Siudmak. Diuna i światy fantastyczne – Grudziądz

Świat Wojciecha Siudmaka jest pełen fantastycznych konstrukcji, baśniowych postaci oraz osobistej symboliki, gdzie klasyczne piękno sąsiaduje z okaleczeniem i deformacją. Jednakże centralnym punktem jego dzieł jest najczęściej istota ludzka.
Obrazy artysty pokazywane były między innymi na wystawach w Londynie, Paryżu, Berlinie, Cannes, Bostonie oraz w wielu miastach Polski. Niezwykle prestiżowa była wystawa zorganizowana z okazji powitania XXI wieku na symbolizującej Paryż i Francję wieży Eiffla.
Wojciech Siudmak jest honorowym obywatelem miasta Wieluń oraz Ozoir la Ferriere i Gaillac we Francji. Został odznaczony m.in.  Orderem Zasługi RP.
Jest również autorem ilustracji i grafik do epopei fantastycznej Franka Herberta pt. "Diuna", którą zaprezentujemy w salach Muzeum. Wystawa będzie okraszona dodatkowo modelami fantastycznym, ubiorami oraz rzeczami związanymi z cyklem powieściowym Diuny. Zamknięcie wystawy zaplanowano na 1 września 2013 roku.

Podczas trwania wystawy będzie można zakupić wydawnictwa prezentujące twórczość Wojciecha Siudmaka.

"Saga gwiezdna w modelach kosmicznych"
Serdecznie zapraszamy na prezentację modeli statków kosmicznych, broni i postaci pochodzących z sagi "Gwiezdnych Wojen". Modele, które oszałamiają swoją wielkością i precyzją wykonania, zostały stworzone przez Adama i Marka Kuleszów oraz Katarzynę Anuszewicz Kuleszę, która je wykańcza, maluje oraz tworzy postacie z filmów. Wśród wielu prezentowanych modeli będzie można zobaczyć statek Hana Solo – Millennium Falcon, statek Imperium – Gwiezdny Niszczyciel (Star Destroyer), czy też spotkać mistrza Yodę.