Wirusy – spotkanie z autorami książki i warsztaty naukowe.

Biocultura Cafe, Sokołowska, Warszawa mapa

niedziela 20.11.2016

wirusy_pl4 książka dla dzieci

Każdy z nas spotkał je na swojej drodze i nie było to spotkanie przyjemne. Katar, kaszel, gorączka, uporczywe swędzenie i inne dokuczliwe objawy to efekt działania owych nieproszonych gości. Choć są mikroskopijne, potrafią nieźle namieszać w naszym życiu. Atakują niespodziewanie, tuż przed wyjściem do kina, w czasie szkolnej wycieczki lub podczas wytęsknionych rodzinnych wakacji.

Wirusy, bo o nich mowa, są prawdziwą zmorą rodziców i dzieci. Jeżeli chcecie nieco oswoić te małe monstra, zapraszamy na spotkanie z autorami i wydawcami niesamowitej książki „Wirusy”. Zabawne teksty, piękne akwarelowe ilustracje i nowatorskie folie imitujące zmiany chorobowe, sprawiają że „Wirusy” są fascynującą lekturą dla całej rodziny.

Warsztaty książkowe, podczas których otrzymacie receptę na stworzenie jedynego

w swoim rodzaju, kudłatego wirusa, poprowadzi Marta Woszczak. Zaprosimy również dzieci do bioculturowego laboratorium, gdzie stworzymy zielony lep na wirusy, poznamy fagi – wirusowych superbohaterów pożerających bakterie i dowiemy się jak wygląda hodowla mikroorganizmów. Warsztaty naukowe poprowadzi dr Iwona Karkusiewicz.

Zapraszamy dzieci w wieku 5 – 8 lat.

Wydarzeniu patronuje: Qlturka, Ośrodek Badań Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej, OKO Ośrodek Książki Obrazkowej, Strefa Psotnika.

Wstęp na spotkanie i warsztaty bezpłatny, ze wzg na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy:

biuro@biocultura.pl lub tel. 600 373 051

Termin: 20.11 godz. 11:00

Miejsce: Biocultura

ul. Sokołowska 9/U31

Wirusy”, Ewa i Natalia Karpińskie

ilustracje: Joanna Lenart

Wydawnictwo Przygotowalnia

http://www.przygotowalniadtp.pl/wirusy.html

http://qlturka.pl/2016/09/21/wirusy-zapowiedz-ksiazki/

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Kawiarnia dla dzieci i rodziców, kącik zabawa pyszne przekaski ciekawe warsztaty dla dzieci i spotkania dla rodziców. Polecamy.

Biocultura Cafe

 

Dzieciaki na pewno nie będziecie się tu nudzić. Do Waszej dyspozycji oddajemy doskonale wyposażony kącik malucha i uwielbianą przez Was... huśtawkę. Młodych miłośników sztuki i przyszłych designerów zapraszamy na zajęcia plastyczne i florystyczne, a ciekawskich …

Więcej

Adres:

Biocultura Cafe,
ul. Sokołowska 9/U31
01-142 Warszawa Wola


Kontakt:

600 373 051
biocultura.kontakt@gmail.com
http://www.biocultura.pl