Wiosna Radosna – album wierszy wiosennych dla dzieci

piątek 26.08.2016 do środa 14.09.2016

Wiosna Radosna wesołe wierszyki dla dzieci na wiosnę

„Wiosna Radosna – album wierszy wiosennych dla dzieci” autorstwa Margarett Borroughdame to promienie pierwszego słonecznego dnia wiosny, to zapach odradzającej się po zimie natury, to kiełkujące ziarenka i wiosenna burza, to kolory, tulipany, magnolie, zieleń trawy i jak zawsze u Margarett Borroughdame lekkość, beztroska i poczucie humoru.

W 15 wierszach autorka zwiewnie opisuje wszystko to co wiosna przynosi.

„Wiosna radosna” jest albumem z serii wierszy dla dzieci na cztery pory roku. Każdy album to 15 wierszy, w sumie 60, pokazujących uroki danej pory roku z punktu widzenia dziecka. W skład serii wchodzą: „Nie taka mroźna zima”, „Wiosna radosna”, „Rozkoszne lato”, „Jesień plecień”.

W książce „Wiosna radosna” autorka zwraca się do rodziców i do dzieci:

Drodzy rodzice!
Na żadną porę roku nie czekamy z tak wielkim utęsknieniem jak na wiosnę. Prawda? Czekamy i czekamy, czas nam się dłuży, narzekamy, że się spóźnia, aż nagle wybucha i przychodzi nieoczekiwanie, znienacka – tak jak w moich wierszach „Wybuchowa wiosna” i „Wiosna radosna”. Mam nadzieję, że  ten czas kiedy tak powolutku wiosna nadchodzi spędzicie z dziećmi wypatrując jej oznak. Będziecie razem oceniać zmiany w przyrodzie i chociażby w doniczkach zasadzicie ziarenka albo cebulki. Kiedy wykiełkują, będą i dla was, i dla dzieci wielkim źródłem radości! Poczytajcie im razem z dziećmi wiersze o wiośnie. Roślinki odwdzięczą się szybszym wzrostem, bo przecież będę „wyciągały ucho”, aby lepiej usłyszeć wiersze z albumu „Wiosna radosna”!

Drogie dzieci!
Założę się, że pierwszego słonecznego dnia wiosny macie wielką ochotę położyć się na młodziutkiej, zieloniutkiej trawie i turlać się po niej i wdychać jej zapach! Tak pachnie odradzająca się po zimie natura! Wiosna jest piękna, radosna, zielona i kolorowa! Rano budzi nas śpiew ptaków, na drzewach rozwijają się listki, kiełkują roślinki, kwitną kwiaty. Aż chce się zatrzymać tę piękną naturę w rysunkach! Tulipany na okładkę  „Wiosny radosnej” wykonała siedmioletnia Bianka, a jaskółkę dziewięcioletnia Ada. Zachęcam Was, abyście przysłali do mnie swoje rysunki do moich wierszy o wiośnie. Zamieszczę je na swojej stronie internetowej, by inne dzieci mogły się nimi również cieszyć. Szczegóły na: www.wiosnaradosna.pl oraz www.mbbooks.eu w zakładce „rysunki czytelników”.

„Album „Wiosna radosna” to kolorowa, pozytywnie nastrajająca książka, pełna pogodnych wierszy, budząca radość życia wśród małych i dużych czytelników. Niemalże czuć tu zapach kwiatów, łąki, ziemi po wiosennym deszczu… Uroku książce dodają fotografie i rysunki pełne wiosennych barw. Warto ją mieć na swojej półce.”
Magazyn i portal „Rozwiń Skrzydła”

Wiosna Radosna
Autor: Margarett Borroughdame
Wydanie I, 2016, MBBooks, www.mbbooks.eu
Wymiar 200×200 mm, 36 stron,
oprawa twarda, tektura 2 mm,
wiek czytelnika 4-10 lat

O serii

Seria albumów wierszy dla dzieci na 4 pory roku autorstwa Margarett Borroughdame to 60 wierszy, po 15 na każdą porę roku.

Seria obejmuje:

„Rozkoszne lato” – album wierszy letnich dla dzieci (wydanie I, 2015; wydanie II, 2016)

„Nie taka mroźna zima” – album wierszy zimowych dla dzieci (wydanie I, 2016)

„Wiosna radosna” – album wierszy wiosennych dla dzieci (wydanie I, 2016)

„Jesień plecień” – album wierszy jesiennych dla dzieci (premiera październik 2016)

Albumy wierszy dla dzieci mają oryginalną formę: to połączenie słowa, rysunku i fotografii. Angażują dziecko na wielu płaszczyznach, pobudzają wyobraźnię, stymulują. Wiersze Margarett Borroughdame to podróż przez każdą porę roku, migawki tematów charakterystycznych dla danej pory roku ujęte z perspektywy dziecka. Mówią o sprawach dziecka, odnoszą się do jego świata. Są lekkie, ciepłe, radosne, traktują o małych wielkich rzeczach. Rysunek na okładkę każdego albumu wykonały dzieci, a ilustracje wierszy przypominają te narysowane ręką dziecka. Na końcu każdego albumu znajduje się miejsce na własny wiersz i zdjęcie małego czytelnika – to prowokacja do własnej twórczości. Dzieci uwielbiają plastyczne i słowne kolaże. Połączenie technik wypowiedzi artystycznej: słownej oraz technik ilustratorskich to znak dla dziecka do rozwijania własnej wyobraźni i twórczości. Wiersze Margarett Borroughdame mają „drugie dno”, co prowokuje rodzica do rozmowy z dzieckiem o „tym i o owym”: o małych wielkich rzeczach, o świecie, o prawach natury, sprawach codziennych, o wartościach. To wiersze, do których dzieci będą wielokrotnie wracać i chętnie uczyć się ich na pamięć!

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie