Wiosenny spacer botaniczny wzdłuż Wisły

Pałacyk Konopackiego
🗺 mapa
📅 sobota 15.03.2025
Wiosenny spacer botaniczny wzdłuż Wisły

Przed nami kolejne spotkanie z nadwiślańską przyrodą.

Czy nabrzmiały już pąki na drzewach? A może niektóre już kwitną… od dawna? Co skrywają spękania kory? A co ściele się u naszych stóp?

Przyjrzyjmy się wspólnie lokalnej florze – tej, która zdobi wiślane brzegi od wieków, i tej, która jest z nami od niedawna. Podczas spaceru etnobotanicznego, oprócz tego, co w trawie piszczy, dowiecie się rzeczy dziwnych (i często, umówmy się, nieprzydatnych). Będzie co nieco o strategiach wiosennego przetrwania wśród roślin, ale też o tym, na jakiej miotle odleciałaby każda prawdziwa wiedźma i dlaczego. Przyjrzymy się drzewom wiślanych łęgów – przeklętym i świętym.

Zauważyć dziecko

Bezpłatny mini-kurs e-mailowy · 5 dni

Krzyczę, chociaż kocham.

5 lekcji, które pomogą Ci zrozumieć, skąd biorą się Twoje reakcje wobec dziecka — i co możesz z nimi zrobić.

Zapisz się za darmo →

Dowiecie się, czym leczyć bolące gardło, a czym odganiać złe oraz gdzie mieszkają rzeczne bóstwa i co dodać do szamponu, żeby włosy pięknie błyszczały.

wstęp wolny

731 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent