Wiosenne wydarzenia dla rodzin w Klubach Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta

📅 piątek 11.05.2018 do niedziela 13.05.2018
Wstęp wolny / Wstęp 1 zł
Wiosenne wydarzenia dla rodzin w Klubach Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta

Zapowiedzi wydarzeń dla rodzin:

11.05. GODZ. 17.00 KLUB OJCÓW: WSPÓLNE MAJSTERKOWANIE – DONICE Z PALET

Klub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a)

Podczas warsztatów majsterkowania ojcowie wraz z dziećmi wspólnie zbudują donice z palet oraz założą w nich ogródek ziołowy. Zajęcia, organizowane w ramach Klubu Rodziców, poprowadzi Michał Urbański – majsterkowicz amator, tata Helenki i Tadzia.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

12.05. GODZ. 11.30, RODZINNY ZIELNIK WYSPIAŃSKIEGO, CZ. 1

Klub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a)

Klub Jędruś, zainspirowany zielnikami, które tworzył Stanisław Wyspiański, zaprasza krakowskie rodziny do wspólnego tworzenia rodzinnych zielników: wyjątkowych dzieł sztuki. Podczas pierwszego warsztatu, uczestnicy wyruszą spod klubu na Łąki Nowohuckie, by zebrać materiał do zielników: zioła i kwiaty.

Wstęp wolny.

13.05. GODZ. 15.00, TRALALANDZKIE ZOO

Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1)

Tralalandia powoli odzyskuje swój dawny wygląd… Nowi mieszkańcy już się zadomowili, poznali muzyczną stronę nieznanej krainy. Teraz pora odnaleźć pozostałych mieszkańców Tralalandii, czyli zwierzęta. Podczas kolejnego spotkania w ramach Klubu Rodziców pokonamy zarośla, lasy i łąki, aby odnaleźć je w… naszej wyobraźni. Wspólnie spróbujemy zbudować Tralalandzkie ZOO, stworzymy Tralalafę, Tralarysa, Tralapotama i wiele innych dotąd nieodkrytych zwierząt.

Wstęp wolny.

Czy i jak motywować dzieci

14.05. GODZ. 16.00-17.30, KLUB RODZICÓW: ZAJĘCIA KULINARNE

Klub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4)

Zajęcia stanowią okazję do odkrycia nowych przypraw, smaków, zapachów oraz rozbudzania kreatywności kulinarnej wśród uczestników. Każde spotkanie to czas poznawania przepisów i tradycji z całego świata oraz okazja do przeprowadzania kulinarnych eksperymentów. Młodzi uczestnicy uczą się też zasad bezpieczeństwa i dobrych manier w kuchni oraz przy stole, poznają zasady zdrowego odżywiania. Zajęcia organizowane w ramach Klubu Rodziców prowadzi Elżbieta Kozub.

14.05. GODZ. 17.00-18.30, KLUB RODZICÓW: KOLOROWY ZWIERZYNIEC

Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1)

Klub 303 zaprasza na zajęcia muzyczno-ruchowe z wykorzystaniem chusty Klanzy i kolorowych chustek animacyjnych. Na początek zajęć proponujemy rozgrzewkę podczas zajęć muzyczno-ruchowych z elementami gimnastyki. Aby trochę odpocząć po wysiłku, zrobimy kolorowy zwierzyniec: pająka z plasteliny, rybkę z płyt CD i misia z rolki po papierze. Poćwiczymy wyobraźnię  i kreatywność, a potem znów wrócimy do zabaw ruchowych.

Spotkanie poprowadzi Elżbieta Chowaniec – absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie na kierunku pedagogika ogólna, dyrektorka „Ogródka dla Matki i Dziecka” przy Fundacji Homo Homini im. Karola de Foucauld, była zastępczyni redaktora naczelnego kwartalnika „ESPE”, autorka wielu publikacji, w tym wierszy.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.