Wiosenne kolędowanie w Polskim Radiu Dzieciom

🗺
📅 niedziela 11.04.2021
Wiosenne kolędowanie w Polskim Radiu Dzieciom
Polskie Radio Dzieciom wspólnie z Radiowym Centrum Kultury Ludowej zaprasza 11 kwietnia o godz. 11.00 na wyjątkowy koncert. „Źródełko. Myśmy przyszliśmy po dyngusie” to niezwykłe wykonania kolęd… wielkanocnych. Wystąpią Kaja i Janusz Prusinowscy oraz ich Goście.

11 kwietnia Polskie Radio Dzieciom wraz z Radiowym Centrum Kultury Ludowej zaprasza na koncert „Źródełko. Myśmy przyszliśmy po dyngusie”. Podczas koncertu dedykowanego całym rodzinom nie zabraknie dawnych wielkanocnych pieśni, spośród których część zamieni się w żartobliwe życzenia wiosennych kolędników. Będą też zabawy, najlepsze do wytańczenia na dworze oraz starodawne piosenki dyngusowe.

Większość z nas jest zaskoczona słysząc o wielkanocnym kolędowaniu, ale w wielu regionach Polski po dziś dzień żywa jest tradycja odwiedzania domów przez takich właśnie wielkanocnych czy wiosennych kolędników. Wyśpiewują oni radość ze Zmartwychwstania, ze zwycięstwa życia nad śmiercią oraz składają śpiewem życzenia gospodarzom. I podobnie jak kolędnicy na Boże Narodzenie czy Nowy Rok mają barwne przebrania, psocą i zbierają datki od gospodarzy – wyjaśnia Piotr Kędziorek, dyrektor Radiowego Centrum Kultury Ludowej.

Wystąpią: Kaja i Janusz Prusinowscy, Ani Mali Ani Duzi Kompania Wołoczebna z Kalinówki Kościelnej, Janusz Prusinowski Kompania oraz Hania i Staś Prusinowscy i Stefan Żak​​.

• koncert „Źródełko. Przyszliśmy tu po dyngusie” 11 kwietnia o godzinie 11.00,
  • Koncertu będzie można posłuchać na antenie Polskiego Radia Dzieciom, natomiast obejrzeć na www.polskieradio.pl, polskieradiodzieciom.pl i stronie Radiowego Centrum Kultury Ludowej