Wielkie wyprawy z Misyjkiem w Wioskach Świata

ul. Tyniecka 39 mapa

sobota 10.09.2016

misyjek

Wrzesień w Wioskach Świata zapowiada się niezwykle ciekawie. Wraz z projektem “Wielkie Wyprawy” ruszają zajęcia warsztatowe dla najmłodszych – “Wielkie Wyprawy z Misyjkiem”. Wioskowy przyjaciel, Misyjek, zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzicami na wspaniałą przygodę: wspólną podróż przez wszystkie kontynenty.

Rozpoczniemy od świata zwierząt. Podczas pierwszej podróży dowiemy się, że w niektórych częściach świata zwierzęta domowe znacznie różnią się wyglądem i zachowaniem od tych, które znamy. W trakcie drugiego spotkania przyjrzymy się życiu dzikich zwierząt mieszkających zarówno na lądzie jak i wodzie oraz wykorzystamy zdobytą wiedzę podczas wykonywania mapy zoologicznej.

W październiku wyruszymy w odwiedziny do różnych domostw świata, gdzie z Misyjkiem dowiemy się jak wyglądają domy na innych kontynentach. Podczas tej podróży oczywiste stanie się z czego zbudowane jest igloo i do czego służy wojłok. Zobaczymy co skrywa jurta i slums oraz zgłębimy tajemnice budowy afrykańskiej chatki. Poznamy też najważniejsze przedmioty znajdujące się w indiańskim tipi, ucząc się przy tym jak je budowano.

Poprzez twórczą zabawę najmłodsi poznają życie w odległych zakątkach świata oraz dowiedzą się dlaczego i jak pomagać, by niesiona pomoc służyła wspólnemu dobru.

Zgłoszenia na warsztaty należy dokonywać przez formularz elektroniczny Zapisz się na warsztaty z Misyjkiem, telefonicznie: 12 269 23 33 lub mailowo wioskiswiata@swm.pl.

Start: 10 września 2016, godz.: 15:00

Miejsce: Wioski Świata – Park Edukacji Globalnej, ul. Tyniecka 39, Kraków

Projekt jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Wielkie wyprawy z Misyjkiem w Wioskach Świata

Wioski Świata - Park Edukacji Globalnej

Park Misyjny mieści się w centrum Krakowa przy Bulwarach Wiślanych obok Mostu Zwierzynieckiego. Jest to niepowtarzalne miejsce stworzone, aby uwrażliwiać na los mieszkańców najbardziej odległych i zapomnianych zakątków świata.

W Wioskach Świata – Parku Edukacji …

Więcej

Adres:

ul. Tyniecka 39
30-323 Kraków


Kontakt:

12 269 23 33
wioskiswiata@swm.pl
http://www.wioskiswiata.org

Zobacz także