Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Wielkie Targi Wielkanocne

Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie, Kredytowa, Warszawa
🗺 mapa
📅 niedziela 02.04.2017
Targi Wielkanocne w Muzeum Etnograficznym
 

Tradycyjnie swoje wyroby zaprezentują twórcy ludowi z Polski i Europy. Na stoiskach znajdą się m.in. pisanki, palmy, obrusy, koszyczki, wycinanki, a także biżuteria oraz ceramika. Będzie można obejrzeć unikalne archiwalne filmy oraz występ zespołu Rozśpiewania Warszawskie i posłuchać gawędy etnograficznej. Organizatorzy zaplanowali także m.in. pokaz dekoracji stołu polskiego oraz malowania pisanek, warsztaty kulinarne oraz rodzinne zajęcia o zwyczajach wielkanocnych. Targi to także jedna z nielicznych okazji, żeby obejrzeć twórców ludowych przy pracy.

Wielkie Targi Wielkanocne organizowane są przez Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie od ponad 30 lat. Co roku gromadzą gości z całego kraju i różnych regionów Europy.

Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie – to najstarsze w Polsce i jedno z największych muzeów etnograficznych w Europie. Posiada bogaty zbiór obiektów etnograficznych i archiwaliów (ok. 80 000 muzealiów). Jest miejscem spotkań miłośników sztuki i ważnym punktem na kulturalnej mapie Warszawy.

Wielkie Targi Wielkanocne 2 kwietnia, godz. 10:00-18:00 Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie, ul. Kredytowa 1

Depresja dzieci i młodzieży - kurs online

Bilety: 10 zł (dorośli), 6 zł (emeryci, studenci, dzieci powyżej 7. roku życia), bezpłatnie (dzieci poniżej 7. roku życia)

152 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent