Wielkie święto technologii na PGE Narodowym

📅 sobota 16.06.2018
bezpłatne
Wielkie święto technologii na PGE Narodowym

Bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci, tor testowy najnowszych gadżetów technologicznych i spotkania z ekspertami w tej dziedzinie. To Allegro Tech Days, czyli element kampanii społecznej Kręć Kilometry po technologię jaką organizuje Fundacja Allegro All For Planet. Wielkie bezpłatne wydarzenie na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się w sobotę 16 czerwca.

Jak stworzyć i zaprogramować własnego robota sumo do walki na ringu? Czy da się poznać i zrozumieć kod programowania przy pomocy postaci z bajek? I jak podczas tajnej misji wojskowej stworzyć robota, który wykryje dla nas samoloty wroga? To tylko część bezpłatnych warsztatów dla dzieci od lat 4 do 16 lat, na które już można się zapisywać w czasie Allegro Tech Days Warszawa.

Uczestnicy warsztatów zobaczą jak wygląda prawdziwy kod Allegro, poznają języki programowania i dowiedzą się kiedy ich używać. Ale najważniejsze jest to, że same będą programować. Każdy będzie mógł spróbować swoich sił i rozwiązać problem przy pomocy komend wydawanych komputerowi. W nauce pomagać będą postacie z gier, bajek i filmów, między innymi Krainy Lodu czy Angry Birds” – tak są swoje warsztaty zaprasza Piotr Orłowski, development manager w Allegro.

Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona, a zapisy trwają na stronie kampanii społecznej Kręć Kilometry po technologię https://kreckilometry.pl/tech-days, którą organizuje Fundacja Allegro All For Planet. Wydarzenie w Warszawie to część tej największej w Polsce rowerowej rywalizacji, w której Fundacja przygotowała nagrody dla indywidualnych uczestników jak i miast z największą liczbą pokonanych kilometrów.

Chcemy przybliżyć ludziom technologię. Pozwolić, by mogli jej dotknąć, nauczyć się jej. Stąd w ubiegłym roku w ramach kampanii społecznej Kręć Kilometry po technologię polskie miasta walczyły o wydarzenie, które nazwaliśmy Allegro Tech Days. To nasz wkład w wspieranie edukacji technologicznej społeczeństwa i promocję zdrowego trybu życia – tłumaczy Krzysztof Śpiewek, członek Zarządu Fundacji Allegro All For Planet.

W sobotę 16 czerwca na PGE Narodowym od 10:00 do 17:00 Fundacja planuje poza warsztatami dla dzieci, także pokazy i możliwość przetestowania najnowszych gadżetów technologicznych takich jak drony, elektryczne deskorolki i rowery, monocykle i hulajnogi. W programie znalazły się też rozmowy ze specjalistami branży technologicznej, które prowadzić będzie gość specjalny wydarzenia Kuba Klawiter, twórca programu Tech Week na YouTubie. Ze swoim elektrycznym motocyklem crossowym LEM Falcon, przyjadą również studenci z Koła Naukowego Pojazdów i Robotów Mobilnych Politechniki Wrocławskiej.

Zabieram dzieci z sieci

Kurs dla rodziców cyfrowych dzieci

Nauka zdalna spowodowała, że twoje dziecko nie odchodzi od komputera nawet w wolnym czasie? Czujesz się bezsilny jako rodzic? Nie wiesz, gdzie wytyczyć granice i jak je egzekwować? Chciałbyś nawiązać z dzieckiem konstruktywny dialog na temat używania mediów elektronicznych?

Ten kurs jest właśnie dla ciebie!

Na zakończenie wydarzenia finał 24-godzinnego hackathonu programowania. Kilkanaście drużyn z całej Polski rywalizować będzie od piątkowego popołudnia tworząc oprogramowanie przydatne rowerzystom. W ten sposób powstaje największy w Polsce serwis prezentujący i analizujący aktywności rowerowe z aplikacji kampanii Kręć Kilometry po technologię oraz innych danych dostępnych w systemie open data.

Allegro Tech Days w Warszawie na PGE Narodowym już 16 czerwca. Wszystkie informacje i zapisy na warsztaty na https://kreckilometry.pl/tech-days