Wielkie pytanie – spektakl dla dzieci

Łódź, ul. Kopernika 16 mapa

środa 08.06.2016 do czwartek 09.06.2016

wielkie pytanie teatr pinokio

Bajka filozoficzna Wolfa Erlbrucha konfrontuje widza z różnymi odpowiedziami na, niewypowiedziane na scenie, pytanie o sens życia. Ze światem, którego każdy element posiada wartą dostrzeżenia indywidualność. Główny bohater – Człowiek – staje się w strukturze spektaklu „Everymanem”, a sam spektakl – moralitetem. Motyw drogi kreuje ścieżkę życia, podczas którego każdy z nas doświadcza i poznaje różne emocje, stany, byty oraz zjawiska.

8-9.06.2016,
godz. 10.00

Wielkie pytanie
Czas trwania: ok. 45 minut (+45 minut warsztaty)
spektakl dla widzów od 9. roku życia

„Wielkie pytanie” otwiera przestrzeń do własnych przemyśleń – te zostaną uruchomione podczas działań warsztatowych. Istota przekazu zorientowana jest na odbiorcę otwartego na refleksję – zarówno na dziecko, jak i na dorosłego.

Warsztat z filozofowania

Dzieci z natury są przysposobione do filozoficznych dociekań. Dobrze znają swoją teraźniejszość i kontekst własnych doświadczeń. Warsztat rozwijać będzie umiejętność zadawania pytań oraz udzielania odpowiedzi. Grupy poruszać się będą w obrębie zagadnień i doświadczeń znanych oraz abstrakcyjnych.

Zajęcia odbywają się w dwóch grupach (po 20-25 osób w każdej)

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Wielkie pytanie – spektakl dla dzieci

Teatr Pinokio

To prawda, Pinokio nie jest grzecznym chłopcem. Nie chodzi w ładnie skrojonym mundurku, jest nieokrzesany, bywa nieznośny i zachowuje się na opak. Wiem, że nie jest dzieckiem które można ułożyć, podporządkować i jednoznacznie ocenić. Ale …

Więcej

Adres:

ul. Kopernika 16,
90-503 Łódź


Kontakt:

42 636-59-88, 42 636-66-90.
pinokio@teatrpinokio.pl
http://www.teatrpinokio.pl
facebook

ZOBACZ TAKŻE:teatr