Wielki wyścig po sałatę,  czyli wielkoformatowa wersja bestsellerowej gry Pędzące żółwie

Wielki wyścig po sałatę, czyli wielkoformatowa wersja bestsellerowej gry Pędzące żółwie

📅 wtorek 14.09.2021 do wtorek 21.09.2021
„Pędzące żółwie” to wielokrotnie nagradzana gra rodzinna, która gwarantuje doskonałą zabawę graczom w każdym wieku. Za sprawą wydawnictwa Egmont planszówka jest obecna na polskim rynku od lat. Doczekała się nie tylko wielu dodruków, ale również wersji karcianej oraz wielkoformatowej. Ta ostatnia była dostępna dla graczy jedynie w wersji testowej podczas targów i dużych imprez planszówkowych i cieszyła się zawsze ogromnym zainteresowaniem dzieci i dorosłych. Spełniając życzenie wszystkich fanów powiększonej wersji „Pędzących żółwi”, wydawnictwo Egmont przygotowało grę „Pędzące żółwie XXXL”. Gra będzie dostępna w sprzedaży od 15 września br.

„Pędzące żółwie XXXL” to ogromne pudło, w którym znajdują się powiększone elementy z gry „Pędzące żółwie”. Gra idealnie nadaje się na rodzinne rozgrywki na podłodze, a także sprawdzi się podczas urodzin dziecka czy imprez okolicznościowych w większym gronie. Dzięki imponującym rozmiarom może być z powodzeniem wykorzystywana podczas zajęć edukacyjnych czy eventów rodzinnych i planszówkowych.

Celem gry jest doprowadzenie swojego żółwia do grządki sałaty. Gracze mają do dyspozycji specjalne karty, za pomocą których żółwie przemieszczane są po trasie wyścigu. Podczas rozgrywki gracze często zmuszeni są przemieszczać żółwie należące do innych uczestników zabawy. Żaden z graczy nie wie jednak, jakiego koloru żółwie należą do przeciwników, co gwarantuje wyśmienitą zabawę i wielkie emocje!

Sympatyczne żółwie zwykle nigdzie się nie spieszą, całymi dniami drepcząc bez pośpiechu z miejsca na miejsce, ale kiedy tylko dostrzegą w oddali apetyczną sałatę, zaczynają energiczniej przebierać łapkami! Jednakże żółwiki nie są długodystansowcami, więc choć bez namysłu popędzą w kierunku przysmaku, to od czasu do czasu muszą odpocząć. Wykorzystają każdą okazję, aby wdrapać się na skorupę innego żółwia, który może je przy okazji podwieźć. W ten sposób szybciej pokonują trasę tego wyjątkowego wyścigu!

Autorem „Pędzących żółwi XXXL” jest legendarny twórca gier Reiner Knizia. Gra przeznaczona jest dla 2-5 graczy powyżej 5 roku życia. Rozgrywka trwa ok 20 minut, a cena gry to 299,99 złotych. Elementy gry to 10 kafli kamieni, 5 drewnianych żółwi, 5 żetonów z żółwiami, 52 karty oraz woreczek. Grę można kupić w księgarni www.egmont.pl oraz w internetowych i stacjonarnych punktach sprzedaży gier na terenie całego kraju.

“Pędzące żółwie XXXL”
Autor: Reiner Knizia
Ilustracje: Rolf Vogt
EAN: 5903707560103
Format: 420x300x70
Cena: 299,99 zł
Grupa docelowa: +5 lat
Liczba graczy: 2-5 osób
Czas rozgrywki: 20 minut

Pozostałe gry z ”pędzącej” serii:

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

„Pędzące żółwie”

„Pędzące żółwie” to świetna gra planszowa dostarczająca wiele zabawy małym i dużym. To doskonały „łamacz lodów” podczas pierwszych spotkań na koloniach. To fantastyczny prezent na każdy Kinder bal. To także doskonały łącznik pokoleń, gdyż urocze, dziecięce grafiki oraz karty oparte na symbolach pozwolą usiąść przy rozgrywce nawet bardzo małym planszówkowiczom. A „pędzące” żółwie, zwłaszcza te jedne na drugich, rozbawią niejednego dorosłego. Pokochacie tę grę!

„Pędzące żółwie – gra karciana. Gra do plecaka”
Karciany wyścig do sałaty! Gracze zagrywają karty, starając się przemieścić swoje żółwie jak najbliżej pysznej sałaty. Do końca gry nie wiadomo, którymi żółwiami grają przeciwnicy, co zapewnia wyśmienitą zabawę. Nowe karciane zasady spodobają się wszystkim fanom „Pędzących żółwi”.

”Pędzące ślimaki”

Gracze rzucają kolorowymi kostkami i przemieszczają ślimaki na planszy. Po drodze starają się spychać przeciwników i zdobyć jak najwięcej pysznych grzybów. Do samego końca nie wiadomo, którymi ślimakami grają przeciwnicy, co gwarantuje wielkie emocje. Ten wyścig na jednej nodze to dobry sposób na spędzanie wolnego czasu z dziećmi. Świetną zabawę gwarantują zarówno kolorowe elementy, jak i przebieg gry pełen niespodzianek i zaskakujących zwrotów akcji.