Wielki odlot w przygodowej animacji Odlotowy Nielot – premiera DVD

sobota 20.10.2018 do sobota 03.11.2018

Odlotowy Nielot - animacja z mądrym przesłaniem

Niezwykłe przygody pewnego nielota, który – by odnaleźć swoją prawdziwą miłość – będzie musiał udać się w długą i pełną niebezpieczeństw podróż przez mroźną, arktyczną krainę. Czy zdoła dotrzeć do ukochanej, skoro wciąż nie opanował trudnej sztuki latania? Premiera DVD 18. października.

„ODLOTOWY NIELOT” to oparta na islandzkich baśniach, wysokobudżetowa, przepięknie wykonana animacja z mądrym przesłaniem, opowieść, która wzruszy i zachwyci widzów w każdym wieku. Pełna humoru, wybornej zabawy i skrzydlatych bohaterów, których nie sposób nie polubić. Zobacz, jak miłość dodaje skrzydeł!

Wraz z nadejściem wiosny z jajka wykluwa się pisklak Franek. Rezolutny ptak szybko dorasta, ale w przeciwieństwie od rówieśników, ciągle nie może nauczyć się latać. Wkrótce poznaje Julkę, swoją rówieśniczkę, do której jego ptasie serce bije jak najszybciej tylko potrafi. Nadchodzą jednak kłopoty! W trakcie jednej z lekcji fruwania Franek zostaje porwany przez wiejskiego kocura i uznany za zaginionego.
Po wielu dniach poszukiwań, jego rodzina, pogodzona ze stratą, migruje do ciepłych krajów. W sercu ukochanej Julki wciąż jednak tli się nadzieja. Frankowi udaje się uciec, niestety za późno. By przetrwać zimę, musi dotrzeć do słynnej Rajskiej Doliny. W wędrówce do legendarnego miejsca, gdzie nieloty zimują, wspiera go Gwidon – sprytna, choć nieco zarozumiała pardwa górska. Ich tropem podąża jednak niebezpieczny sokół – Cień. Czy Frankowi uda się osiągnąć
cel? Czy wybierze bezpieczne schronienie w dolinie, czy też znajdzie w sobie odwagę do latania i wyruszy, aby odnaleźć ukochaną?

Gatunek: animacja, przygoda

Produkcja: Islandia, 2018

Reżyseria: ÁRNI ÁSGEIRSSON („Więzy rodzinne”, „Wir”)

Scenariusz: FRIÐRIK ERLINGSSON („Thor ratuje przyjaciół”)

Oryginalna obsada dubbingowa: JAMIE ORAM („Doktor Who”, „Świnka Peppa”, „Małe królestwo Bena i Holly”), HARRIET PERRING („Rise of the Tomb Raider”), IAIN STUART ROBERTSON („Czarodziejski flet”, „Jak wam się podoba”, „”), RICHARD COTTON („To właśnie miłość”, „Detektyw Foyle”)

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
 
ZOBACZ TAKŻE:filmpatronat