Wielki Finał Trampoliny do kultury – dla całej rodziny i bez kosztów!

CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 33-35a mapa

sobota 14.12.2019

Wielki Finał “Trampoliny do kultury”

Grudzień to czas świętowania – wrocławska fundacja Open Mind zaprasza na radosne podsumowanie projektu „Trampolina do kultury”. W programie Wielkiego Finału znalazła się cała masa atrakcji dla dzieci! Już 14 grudnia (sobota) na najmłodszych czekają bezpłatne warsztaty wytwórcze, krawieckie, świąteczne gotowanie oraz zajęcia międzypokoleniowe z Moniką Michaluk. Rodzinna zabawa wystartuje o 12:00 w wrocławskim CRZ Krzywy Komin. 

“Trampolina do kultury” to hasło 4. edycji projektu Laboratorium Designu i Sztuki organizowanego przez wrocławską fundację Open Mind. Przez cały rok wrocławianie w każdym wieku – od najmłodszych po seniorów – mogli rozwijać swoje umiejętności kulturowe na bezpłatnych warsztatach z artystami, rzemieślnikami i projektantami. Dzieciom została poświęcona jedna z 7 pracowni tematycznych – Trampolina Kids; odbyły się także różnorodne warsztaty międzypokoleniowe i rodzinne.

Wielki Finał “Trampoliny do kultury” to radosne podsumowanie twórczej pracy, która zgromadziła łącznie ponad 600 kreatywnych uczestników! Z tej okazji 14 grudnia goście Krzywego Komina będą mogli skorzystać z szeregu bezpłatnych atrakcji. Wydarzenie wystartuje w samo południe, a zakończy je o godz. 17. wernisaż wystawy finałowej Moda Sztuka Rzemiosło.

Na najmłodszych uczestników Wielkiego Finału czeka szereg kreatywnych warsztatów i zabaw. O godz. 12. zapraszamy na rodzinne warsztaty Zawody z papieru – zrób z nami grę! Dzieci wraz z opiekunami stworzą rodzinną grę planszową – własnoręcznie wykonają niezwykłe pionki, plansze, karty czy gry zręcznościowe. Wielki Finał “Trampoliny do kultury” zabierze uczestników w prawdziwą Podróż w czasie. O godz. 13. zapraszamy na rodzinne warsztaty Etnogadki.

Dzieci z opiekunami – dziadkami, ciociami lub rodzicami – będą odkrywać zjawiska związane z naturą, jej zmiennością i rodzinnym świętowaniem. Pod okiem Moniki Michaluk – pomysłodawczyni i współautorki książki Etnogadki, opowiastki o dawnych obrzędach i zwyczajach – wykonają swój własny magiczny zegar, który będzie prawdziwą inspiracją na cały rok. Na najmłodsze maluszki przez całe wydarzenie czekają kreatywne animatorki w Kąciku malucha z mini-warsztatami, twórczymi animacjami i zabawami.

Święta coraz bliżej – ich słodki smak poczujecie podczas rodzinnych warsztatów kulinarnych Sweet Christmas. Apetyczna zabawa wystartuje o godz. 15. Na warsztatach dzieci wyczarują przeróżne pralinki – z masłem orzechowym, kokosowe w wersji fit, klasyczne czekoladowe trufle oraz świąteczne praliny pachnące pomarańczami. Święta to też czas troski – podczas Wielkiego Finału dzieci szyją dla dzieci! Przez całe wydarzenie można dołączyć do charytatywnej akcji Pluszak prosto z dżungli. Pomaganie sprawia frajdę – zwłaszcza, gdy można pomóc przez kreatywną zabawę. Pod okiem doświadczonych krawcowych i wolontariuszy dzieci uszyją pluszowe maskotki. Zabawki zostaną zlicytowane, a dochód z aukcji fundacja przeznaczy na rzecz Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci.

Udział we wszystkich atrakcjach Wielkiego Finału “Trampoliny do kultury jest bezpłatny. Na część warsztatów należy się wcześniej zapisać, więcej informacji na stronie: https://www.krzywykomin.pl/wydarzenia/wielki-final-trampoliny-kultury/ Spędź aktywnie czas z rodziną i 14 grudnia wpadnij do CRZ Krzywy Komin! Będzie rodzinnie, świątecznie, bez kosztów i z pomysłem!

KIEDY: 14. grudnia 2019 (sobota) godz. 12:00-17:00

GDZIE: Centrum Rozwoju Zawodowego Krzywy Komin ul. Dubois 33-35a Wrocław

Organizator: Fundacja Open Mind Współorganizacja: CRZ Krzywy Komin, Grupakreatywni.pl

Strona wydarzenia: https://www.krzywykomin.pl/wydarzenia/wielki-final-trampoliny-kultury/

Projekt „Trampolina do kultury” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Wielki Finał “Trampoliny do kultury”
Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie