Wielki Dzień Pszczół w Myślęcinku przed nami!

Leśny Park Kultury i Wypoczynku "Myślecinek" w Bydgoszczy mapa

poniedziałek 08.08.2016

IV Ogólnopolski Wielki Dzień Pszczół

W poniedziałek 8 sierpnia zapraszamy do Myślęcinka na IV Ogólnopolski Wielki Dzień Pszczół. Tego dnia zoo i ogród botaniczny połączą siły, by pomóc odkrywać tajemnice pasieki.

Już po raz kolejny Leśny Park przyłączył  się do programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”.  W 2014 r. akcję przeprowadziliśmy w Ogrodzie Botanicznym, a w ubiegłym roku w Ogrodzie Zoologicznym. W tym roku ogrody łączą siły na rzecz pszczół i wspólnie zapraszają do odkrywania tajemnic tych pożytecznych owadów. W poniedziałek 8 sierpnia spotykamy się o godzinie 10 i 11.30. Zbiórka przy wejściu do botanika od strony ulicy Konnej. Co planujemy? Najpierw proponujemy pogadankę o pszczołach,  krótki spacer po ogrodzie oraz pokaz uli przy udziale specjalisty, pana Mateusza Andryszaka.  Następnie wspólnie pod opieką przewodnika przejdziemy do zoo (w tym dniu wstęp dla osób, które zgłoszą swój udział jest bezpłatny), gdzie zaprosimy do udziału w grze terenowej pn. „Zrób miejsce pszczołom”. Do wygrania nagrody. Prosimy o przyniesienie ze sobą długopisów.

Poza tym na terenie Ogrodu Zoologicznego będzie można degustować miód oraz kupić pszczele produkty z Pasieki „Gucio” Jadwigi i Zbigniewa Stożek.

Pierwsza grupa zakończy spotkanie ok. 12:45, druga ok. godz. 14:15.

Aby wziąć udział w imprezie, należy zadzwonić do piątku 5 sierpnia pod numer telefonu 883 319 228 i zgłosić swój udział (liczba miejsc ograniczona do 30 osób na jedno spotkanie) oraz określić godzinę przybycia (do wyboru 10 lub 11.30).

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Adres:

ul.Gdańska 173-175
85-674 Bydgoszcz


Kontakt:

(052) 328-00-09
http://www.myslecinek.pl

ZOBACZ TAKŻE:latoowady
Wielki Dzień Pszczół w Myślęcinku przed nami!