22. Wielka Parada Smoków

22. Wielka Parada Smoków

bulwar przy Smoczej Jamie i zakole Wisły
🗺 mapa
📅 sobota 03.06.2023 do niedziela 04.06.2023
Wielka Parada Smoków
Już w pierwszy weekend czerwca (3-4.06) pofruną, pojeżdżą, zatańczą, poświecą, rozbawią, może nawet odrobinę postraszą – główni bohaterowie jedynego takiego święta w Polsce. Przed nami 22. edycja Wielkiej Parady Smoków organizowanej przez Teatr Groteska.

Było już tyle haseł kolejnych Parad, że tym razem postanowiliśmy dać absolutną wolność wszystkim Smokologom. Niech 22. WIELKA PARADA SMOKÓW zapisze się na kartach Wielkiej Historii Smoków jako wydarzenie wiekopomne. Niech WIELKI ODLOT będzie punktem rozpoczynającym nowożytną historię smoczego królestwa!

Jak nakazuje tradycja, smoki opanują Kraków na cały weekend. Smoczy Piknik Rodzinny rozłoży się na bulwarach przy Smoczej Jamie (3-4.06). Na odwiedzających czekają emocjonujące smocze gry i zabawy oraz liczne konkursy i atrakcje w namiotach partnerów pikniku.

W sobotę 3.06 o godz. 22.00 w zakolu Wisły pod Wawelem rozpocznie się zapierające dech w piersiach Wielkie Widowisko Plenerowe z wykorzystaniem efektów pirotechnicznych, zaskakującej oprawy świetlnej i laserowej, gigantycznych kurtyn wodnych i pięknej muzyki. Największą atrakcją będą ogromne latające smoki, animowane na barkach i statkach przez aktorów Teatru Groteska.  Podobnie jak w poprzednich latach, tegoroczne Widowisko będzie miało proekologiczną formułę.

Tradycyjna Wielka Parada Smoków wyruszy w niedzielę 4.06 o godz. 12.00. Ponad 30 smoków przejdzie ul. Grodzką na Rynek Główny. Część z nich powalczy na scenie o tytuł Najpiękniejszego.

Wielka Parada Smoków to impreza organizowana od 2000 roku przez Teatr Groteska. Jej pomysłodawcą jest dyrektor tego teatru Adolf Weltschek. Wydarzenie na stałe wpisało się w kulturową mapę Krakowa – przyciąga nie tylko mieszkańców miasta, ale również tysiące miłośników smoków z całej Polski, Europy i świata. Zapraszamy do Krakowa!

—————————-

Program tegorocznego smoczego święta:
Smoczy Piknik Rodzinny na bulwarach pod Wawelem:
3 czerwca – godz. 10.00-20.00
4 czerwca – godz. 10.00-19.00

Wielkie Nocne Widowisko na Wiśle: 3 czerwca, godz. 22.00
Wielka Parada Smoków: (ul. Grodzka – Rynek Główny): 4 czerwca, godz. 12.00

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie