Wieliczka: Wakacyjne warsztaty Międzypokoleniowe

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka mapa

wtorek 26.07.2022 do sobota 06.08.2022

Wieliczka: Wakacyjne warsztaty Międzypokoleniowe

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza opiekunów w różnym wieku z dziećmi na Wakacyjne Warsztaty Międzypokoleniowe. Spotkania odbywać się będą w Zamku Żupnym i Muzeum w kopalni soli 26 i 28 lipca oraz 4 i 6 sierpnia 2022 o godz. 10.00.

Tematy spotkań:

26.07 – „Słone złoto”, Muzeum w Kopalni

Sól w dawnych czasach nazywana była białym złotem, gdyż była bardzo cenna.  W czasie wędrówki po podziemnej ekspozycji Muzeum, uczestnicy będą odkrywać jej wielką wartość rozwiązując różnego rodzaju zadania, w których przydadzą się rozmaite umiejętności. Wszyscy uczestnicy na pewno zdobędą „złoto” J

28.07 – „Tajemnicze skarby zamkowe”, Zamek Żupny

Uczestnicy zajęć  zmierzą się z ciekawymi zagadkami i quizami, które wprowadzą ich w świat zamkowych tajemnic. Pod czujnym okiem kustosza, będą zgłębiać ich historię, a może nawet  sami wymyślą opowieść o tajemniczym przedmiocie, który można odnaleźć w zamku.

04.08 – „Opowieści z wielickich podziemi”, Muzeum w Kopalni

Uczestnicy zajęć poznają pracę górnika i dowiedzą się jak wyglądał  jego zwykły dzień pracy. Usłyszą też niezwykłe historie  jakie czasami spotkały górników w kopalni – o duchach, Skarbniku i innych przygodach.

06.08 – „Zamkowe zabawy sprzed wieków”, Zamek Żupny

Zabawy sprzed wieków to tradycja, którą warto podtrzymywać, tym bardziej, że są to zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. Uczestnicy warsztatów będą mogli bawić się w sposób, w jaki  przed wiekami bawili się ich rówieśnicy. Na uczestników czeka moc ciekawostek.

Rezerwacja/ Informacja: 12 289 16 33
Koszt udziału: Muzeum w kopalni: 15 zł/os, Zamek Żupny: 8 zł/os
Ulgi z kartami rodzinnymi.
Zbiórka przy sklepie w Zamku Żupnym, wejście od strony Ogrodu Żupnego.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Atrakcje dla dzieci Kraków wieliczka

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka

Kopalnia soli - podziemne ekspozycje Muzeum Podziemna ekspozycja Muzeum na gł. 135 m (III poziom) jest jedną z dwóch standartowych tras udostępnionych turystom do zwiedzania. Turyści w ramach jednego biletu i usługi przewodnickiej mogą zwiedzić: Trasę Turystyczną – …

Więcej

Adres:

ul. Zamkowa 8;
32-020 Wieliczka


Kontakt:

(0-12) 278-32-66, (012) 278 58
informacja@muzeum.wieliczka.pl
http://www.muzeum.wieliczka.pl