Wieliczka: Rodzinne Ferie w Muzeum w  zamku i kopalni soli

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka
🗺 mapa
📅 poniedziałek 12.02.2024 do piątek 23.02.2024
🎫 8zł
Wieliczka: Rodzinne Ferie w Muzeum w  zamku i kopalni soli
„I Ty możesz zostać…” to cykl spotkań w ramach Rodzinnych Ferii w Muzeum, na który Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza zarówno do Zamku Żupnego jak i Muzeum w kopalni soli. Zajęcia odbywać się będą w dniach od 12 do 23 lutego 2024 roku o godz. 10.00.

Informacja / rezerwacja: 12 289 16 33.

Koszt udziału:
zajęcia w Zamku  – 10 zł/os. lub 30 zł/bilet rodzinny (2+2)
zajęcia w kopalni  – 15 zł/os. lub 45 zł/bilet rodzinny (2+2)

Program:

 „I Ty możesz zostać… górnikiem”
12.02 i 19.02, Muzeum w kopalni
Aby zostać górnikiem trzeba posiadać odpowiednie cechy, takie jak: odwaga, siła, pracowitość i ostrożność. Na odważnych uczestników czekają wyzwania, dzięki którym będą mogli odkryć te cechy u siebie a także uświadomić sobie, że praca górnika jest ciężka, pożyteczna a czasem przyjemna.

„I Ty możesz zostać… archeologiem”
13.02 i 20.02 – Zamek Żupny
Odkrywanie śladów przeszłości ukrytych w ziemi jest niezwykle intrygujące. Z nich można ułożyć obraz i opowieść o dawnych czasach. Tym razem zajęcia są skierowane do tych, którzy lubili w dzieciństwie kopać w ziemi oraz tych, którzy lubią układać puzzle 3D. Uczestnicy poznają podstawy pracy archeologa a może odkryją też w sobie pasję do archeologii. Stąd już tylko krok do zostania badaczem historii.

 „I Ty możesz zostać… muzealnikiem”
14.02 i 21.02 – Muzeum w kopalni
Zabytki są wśród nas. Niektóre tak bardzo znane, że ściągają rzesze turystów z całego świata, o innych wie tylko lokalna społeczność. Ale co to w ogóle jest zabytek? W jakim celu zakłada się muzea i czym zajmuje się muzealnik? Uczestnicy w trakcie zwiedzania dowiedzą się na czym polega praca w podziemnym Muzeum. A sprawne rozwiązywanie zagadek  i zadań może być sygnałem, że posiada się predyspozycje do zostania  muzealnikiem.

„I Ty możesz zostać… artystą”
15.02 i 22.02 – Zamek Żupny
W każdym człowieku drzemie talent i wyobraźnia. Czasem wystarczy niewielki impuls by je obudzić a potem iść za ich głosem.  Na tych zajęciach uczestnicy spróbują je odkryć poznając różne techniki tworzenia i artystów, którzy odkryli swoje talenty, zaczęli tworzyć  i nie bali się pokazać swoich prac.

„ I Ty możesz zostać… geologiem”
16.02 i 23.02 – Muzeum w kopalni
Geolog dobrze wie, co skrywa ziemia, ponieważ jego zadaniem jest badanie jej budowy. Największym skarbem Wieliczki jest sól kamienna – cenny dar natury. Wędrując po trasie w muzeum w kopalni uczestnicy zobaczą z bliska formy soli np. sole włókniste, pasiaste a także najpiękniejsze i najciekawsze okazy solne: kryształy z Grot Kryształowych, stalaktyty, stalagmity i wiele innych. Na uczestników czekają różne zadania.

Wieliczka: Rodzinne Ferie w Muzeum w  zamku i kopalni soli

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent