Wieliczka – Noc Muzeów pełna mocy

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka mapa

piątek 13.05.2022

3

Wieliczka - Noc Muzeów pełna mocy

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza na Noc Muzeów 13 maja 2022 r. w godzinach 19.00-24.00 do Zamku Żupnego i ekspozycji Muzeum w kopalni soli. Motto tegorocznej imprezy krakowskiej, w której uczestniczy wielickie muzeum, brzmi „Moc Muzeów dla Ukrainy”. W nawiązaniu do mocy w tytule przygotowano sześć atrakcyjnych bloków tematycznych.

„Moc Wystawy” proponuje m.in. oprowadzanie po nowej wystawie czasowej „Ze snu czy z ducha? Fantastyczne malarstwo Teofila Ociepki” z kuratorką Sonią Wilk z Muzeum Śląskiego w Katowicach. Kolejnym punktem będzie „Moc Muzyki Romantyzmu”, czyli koncert uczniów z Zespołu Szkół Muzycznych w Wieliczce. „Moc Światła” to pokazy laserowe, które będą oświetlać Zamek Żupny.

„Moc Zwiedzania” to również możliwość zobaczenia wraz z przewodnikiem podziemnej ekspozycji Muzeum w kopalni soli. Obowiązują nowe zasady pozyskania wejściówek, szczegóły znajdują się na stronie internetowej. Najmłodszych uczestników Muzeum zaprasza do udziału w zajęciach edukacyjnych „Moc Soli”, czyli w warsztatach tworzenia soli kąpielowej.

Całe rodziny mogą wziąć udział w grze terenowej „Górnicza czy romantyczna – Wieliczka pamięta o romantykach”. Warto zaznaczyć, że rok 2022 jest poświęcony romantykom.

Podczas imprezy Uczestnicy będą mogli pokazać również Moc Dobra i zasilić zbiórkę finansową na rzecz uchodźców z Ukrainy, którą będzie prowadzić Caritas.

Wstęp na Noc Muzeów: 1 zł 

Program:

Zamek Żupny:

  • 19.00-24.00 „Moc Wystawy” – zwiedzanie stałej i czasowej ekspozycji Muzeum w Zamku Żupnym. Instalacja światło i dźwięk nawiązująca do tytułu imprezy – Moc Muzeów dla Ukrainy.
  • 19.15 zwiedzanie wystawy czasowej „Ze snu  czy z ducha? Fantastyczne malarstwo Teofila Ociepki” – oprowadza kurator wystawy
  • 19.00-22.00 „Moc Soli” – zajęcia edukacyjne dla dzieci
  • 19.00-22.00 „Moc Gry” – gra terenowa dla rodzin „Górnicza czy romantyczna – Wieliczka pamięta o romantykach”
  • 20.00 „Moc Muzyki Romantyzmu” – koncert w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Muzycznych w Wieliczce
  • 22.00 „Moc Światła” – pokaz laserowy
  • 22.30 „Moc Zabawy Loteryjnej” – losowanie nagród

 Trasa Muzeum w kopalni [wymagane wejściówki]:

 Zwiedzanie Trasy Muzeum oraz wystawy czasowej: „Zapomniana kopalnia srebra – historia odkrycia w 2005 roku kopalni Amalia w Srebrnej Górze”.

Odbiór wejściówek i zbiórka grup odbędzie się przed sklepem muzealnym – w Zamku Żupnym, wejście od strony alei Jana Pawła II.

Dojazd do Wieliczki z Krakowa:
Koleje Małopolskie, MPK 204, 244, 304, nocny 904.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Atrakcje dla dzieci Kraków wieliczka

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka

Kopalnia soli - podziemne ekspozycje Muzeum Podziemna ekspozycja Muzeum na gł. 135 m (III poziom) jest jedną z dwóch standartowych tras udostępnionych turystom do zwiedzania. Turyści w ramach jednego biletu i usługi przewodnickiej mogą zwiedzić: Trasę Turystyczną – …

Więcej

Adres:

ul. Zamkowa 8;
32-020 Wieliczka


Kontakt:

(0-12) 278-32-66, (012) 278 58
informacja@muzeum.wieliczka.pl
http://www.muzeum.wieliczka.pl