Wieliczka: Noc Muzeów 2019

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka, ul. Zamkowa 8 mapa

piątek 17.05.2019

1

Wieliczka: Noc Muzeów 2019

Pokazy rycerskich konkurencji oraz scen z życia codziennego w średniowieczu, cenne  i zachwycające naczynia ze zbioru Czartoryskich i kolekcja solniczek, koncert utworów Moniuszki, rodzinne zajęcia oraz zwiedzanie Trasy Muzeum w kopalni –  oto jedne z  atrakcji jakie przygotowało Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka na Noc Muzeów  w dniu 17 maja 2019, godz. 19.00-24.00.

Dziedziniec  Zamku Żupnego, średniowiecznej i najstarszej budowli w Wieliczce, będzie tętnił  życiem za sprawą  Konfraterni Rycerskiej z Krakowa, która przedstawi pokazy z codziennego życia  średniowiecznych rycerzy oraz  zademonstruje walki rycerskie, a także Turniej Róż. Ciekawie i interaktywnie zapowiadają się też  Rycerskie konkurencje dla każdego (godz. 21.00), intrygująco – Walka przy czarach ognia (godz. 22.00), a z dreszczykiem emocji – machiny szermiercze i stanowisko  kata.

W  roku poświęconym polskiemu kompozytorowi Stanisławowi Moniuszce będzie można wysłuchać jego utworów na koncercie Wokół Moniuszki   w wykonaniu uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół Muzycznych w Wieliczce (godz. 20.00).

Pasjonatów i kolekcjonerów pięknych przedmiotów ucieszą na pewno wystawy: Piękno stołu. Zastawy z kolekcji Czartoryskich i Solniczki – małe arcydzieła sztuki. W tej drugiej – najnowszym eksponatem jest barokowy, srebrny zestaw podróżny z solniczką, która była uważana za absolutnie niezbędną w podróży.

W czasie Nocy Muzeów będzie można zwiedzać również Trasę Muzeum w kopalni soli z wystawą czasową „Pamięć morza”, prezentującą  poplenerowe prace studentów kierunków artystycznych krakowskich uczelni: Akademii Sztuk Pięknych, Politechniki Krakowskiej i Uniwersytetu Pedagogicznego.

Ilość miejsc do zwiedzania Muzeum w kopalni jest ograniczona. Rezerwacja 14 maja od godz. 8.00 telefonicznie: 12 278 58 49 do wyczerpania miejsc. Informacja o braku miejsc pojawi się  na stronie: www.muzeum.wieliczka.pl . Odbiór wejściówek i zbiórka grup w Zamku Żupnym, ul. Zamkowa 8.

Wstęp na Noc Muzeum w tym roku wynosi 1 zł.

Program:

ZAMEK ŻUPNY  19.00-24.00

–  Piękno stołu. Zastawy z kolekcji Czartoryskich
19.00 wystawa czasowa – oprowadzanie kuratorskie    

–  Wokół Moniuszki
20.00 koncert w wykonaniu uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół Muzycznych z Wieliczki  

–  Na straży wielickiego zamku
19.00–22.30 Pokazy na dziedzińcu zamkowym w wykonaniu Konfraterni Rycerskiej  z Krakowa:  walki rycerskie, życie codzienne średniowiecznych rycerzy, Turniej   Róż
Rycerskie konkurencje dla każdego 21.00
Walka przy czarach ognia  22.00

–  Zajęcia edukacyjne dla rodzin 19.00 –22.00                            

 Zabawa loteryjna 22.30                                                                                                                                                                                                         
TRASA MUZEUM W KOPALNI  SOLI, 
WYSTAWY stałe oraz czasowa „ Pamięć morza” – tylko z wejściówkami

Dojazd do Wieliczki: Koleje Małopolskie, MPK 204, 244, 304, nocny 904.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Atrakcje dla dzieci Kraków wieliczka

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka

Kopalnia soli - podziemne ekspozycje Muzeum Podziemna ekspozycja Muzeum na gł. 135 m (III poziom) jest jedną z dwóch standartowych tras udostępnionych turystom do zwiedzania. Turyści w ramach jednego biletu i usługi przewodnickiej mogą zwiedzić: Trasę Turystyczną – …

Więcej

Adres:

ul. Zamkowa 8;
32-020 Wieliczka


Kontakt:

(0-12) 278-32-66, (012) 278 58
informacja@muzeum.wieliczka.pl
http://www.muzeum.wieliczka.pl

ZOBACZ TAKŻE:muzeumpokazywystawa

Zobacz także