Wesele od Tatr do Bałtyku – koncert jubleuszowy Zespołu Góralskiego Hamernik w NCK

Nowohuckie Centrum Kultury mapa

sobota 12.01.2019

Wesele od Tatr do Bałtyku - koncert jubleuszowy Zespołu Góralskiego Hamernik w NCK

Zapraszamy na niezwykły koncert czterdziestolecia działalności artystycznej Zespołu Góralskiego „Hamernik”, działającego przy Nowohuckim Centrum Kultury. Jubileuszowy koncert oraz towarzyszące mu spotkania i wystawy odbędą się 12 stycznia 2019 roku.

W trakcie swojej wieloletniej działalności Zespół odbył blisko 50 wojaży zagranicznych i dał przeszło 1250 koncertów. Jest wielokrotnym laureatem krajowych przeglądów zespołów folklorystycznych, odbywających się w Krakowie, Żywcu, Bukowinie, Zakopanem oraz międzynarodowych festiwali w Turcji, Anglii, Francji, Niemczech, Bułgarii, Grecji, Serbii, na Słowacji, Ukrainie i Węgrzech.

Za swoją działalność artystyczną ZG „HAMERNIK” został wyróżniony między innymi: Odznaką Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, „Złotą Odznaką za pracę społeczną dla miasta Krakowa”, „Złotą Odznaką za zasługi dla Zakopanego”, odznaką „Honoris Gratia”, Medalem Oskara Kolberga.

Jubileusz będzie dla nas szczególnym wydarzeniem. Oprócz uroczystego koncertu i okolicznościowych wystaw da możliwość spotkania tych, którzy kiedyś tworzyli ZG „HAMERNIK” z obecnymi członkami Zespołu, oraz uhonorowania jego założycieli Annę i Kazimierza Lassaków, obchodzących w tym roku pięćdziesięciopięciolecie swojej działalności artystycznej.

12 stycznia (sobota), g.18.00, Scena NCK

Zespół Góralski „HAMERNIK” – jubileusz 40-lecia działalności artystycznej

kierownictwo artystyczne: Anna i Kazimierz Lassakowie

bilety: 20 zł