Wehikuł czasu. Warsztaty dla dzieci w Bytomiu

Muzeum Górnośląskie, plac Sobieskiego, Bytom mapa

sobota 17.09.2016

6 zł / obowiązują zapisy

Warsztaty dla dzieci Bytom

Sukkot, Simchat Tora, Chanuka czy Purim to święta żydowskie wyróżniające się radosnym charakterem. Poznając je, uczestnicy warsztatów w Muzeum Górnośląskim zaznajomią się z elementami kultury żydowskiej, dowiedzą się, co działo się w synagogach, a także będą mieli szansę własnymi siłami odbudować bytomską synagogę z placu Grunwaldzkiego. Zajęcia odbędą się w sobotę, 17 września o godz. 12.30.

Wokół nas mieszkają przedstawiciele innych kultur, których życie obrzędowo-religijne różni się od naszego. Uczestnicy warsztatów zostaną zainspirowani do twórczego i pełnego tolerancji odkrywania odmiennych obyczajów, poszerzą swoją wiedzę dotyczącą różnorodności kulturowej regionu oraz poznają historię synagogi, która kiedyś była częścią bytomskiego krajobrazu miejskiego.

Zadaniem dzieci będzie zaprojektowanie, wycięcie i złożenie modelu przepięknej synagogi z placu Grunwaldzkiego, która jesienią 1938 roku została doszczętnie spalona. Przy okazji zdobędą wiedzę dotyczącą stylu mauretańskiego, założeń architektonicznych synagog oraz funkcji i rozmieszczenia przedmiotów w ich wnętrzach.

Warsztaty Wehikuł czasu kierowane są do dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 12 lat. Towarzyszą wystawie Dar Samuela Hirscha prezentowanej do 30 września w Muzeum Górnośląskim.

Koszt udziału w warsztatach wynosi 6 zł. Obowiązują zapisy (dwa tygodnie przed terminem zajęć), które prowadzi Dział Edukacji: tel. 32 281-82-94 w. 127.

Data: 17 września 2016 (sobota), godz. 12.30

Miejsce: Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, gmach przy pl. Jana III Sobieskiego 2, Centrum Edukacji

Prowadzący: Magdalena Pospieszałowska

Koszt: 6 zł

Na zdjęciu: bytomska synagoga, pocztówka ze zbiorów Muzeum Górnośląskiego prezentowana na wystawie Dar Samuela Hirscha

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Wehikuł czasu. Warsztaty dla dzieci w Bytomiu

Muzeum Górnośląskie

Zbiory Muzeum Górnośląskiego to ponad 750 tys. eksponatów, a ich charakter ma bezpośredni wpływ na działalność placówki, która koncentruje się zarówno wokół problemów regionalnych, jak i ponadregionalnych. W muzeum funkcjonuje siedem działów merytorycznych: Archeologii, Etnografii, Historii, …

Więcej

Adres:

pl. Jana III Sobieskiego 2
41-902 Bytom


Kontakt:

0-322-818-294
mgbytom@us.edu.pl
http://muzeum.bytom.pl

Zobacz także