Weekend Teatralny dla Wszystkich

Dworska 29a mapa

sobota 03.12.2022 do niedziela 04.12.2022

5

Weekend Teatralny dla Wszystkich

Teatr, jaki jest, każdy widzi. Ale czy na pewno? Utarło się, że teatr to sztuka wysoka, podziwiania w konkretnych okolicznościach: w smokingu czy sukni wieczorowej, z lampką wina. Ale teatr tak naprawdę powinien być dla wszystkich. Dla młodszych i starszych, dla rodziców i dzieci, dla pełnosprawnych oraz osób z niepełnosprawnościami. Dla nas wszystkich. Dlatego chcemy Was zaprosić na nasz Weekend Teatralny dla Wszystkich – propozycję składającą się z pięciu wydarzeń łączących tematy teatru oraz perspektywy postrzegania świata przez osoby z ograniczeniami słuchowymi. Przewidujemy tłumaczenie na Polski Język Migowy (oprócz zajęć tanecznych, których forma nie wymaga takiego tłumaczenia).

Plan Weekendu:

3 grudnia sobota
– 12:00 czytanie performatywne „Urodziny prawie wszystkich”, dla dzieci 5+ i opiekunów, 5zł bilet ulgowy/10zł bilet normalny (tłumaczenie PJM)
– 13:00 Archiwum Społeczne – spotkanie z osobą niewidzącą na temat jej percepcji postrzegania świata, dla wszystkich, wstęp bezpłatny (tłumaczenie PJM)

4 grudnia niedziela
– 15:00 pokaz finałowy spektaklu zrealizowanego w ramach projektu „Niema opera vol.2″, dla wszystkich, wstęp bezpłatny (tłumaczenie PJM)
– 16:00 warsztaty malarskie pt. „Teatralność codzienności”, dla wszystkich, 5zł bilet ulgowy/10zł bilet normalny (tłumaczenie PJM)
– 17:00 taniec w ciszy – warsztat z wyobraźni, dla wszystkich, w tym dla osób z dysfunkcją słuchu, 5zł bilet ulgowy/10zł bilet normalny

W planie:

3 grudnia 12:00 czytanie performatywne „Urodziny prawie wszystkich”, dla dzieci 5+ i opiekunów, 5zł bilet ulgowy/10zł bilet normalny (tłumaczenie PJM), czytanie performatywne sfinansowano w ramach „WINDOWISKA Od Nowa”

Czytanie performatywne „Urodziny prawie wszystkich” to pomysł reżyserki Anny Wolszczak. Tę propozycję kierujemy do dzieci powyżej piątego roku życia i ich bliskich dorosłych. Wydarzenie będzie się składało z perfomatywnego czytania opowiadań ze zbioru Tona Tellegena o tytule „Urodziny prawie wszystkich” oraz następujących po nim warsztatów manualnych. Elementy przedstawienia przewidują aktywny udział dzieci.

3 grudnia 13:00 Archiwum Społeczne – spotkanie z osobą niewidzącą na temat jej percepcji postrzegania świata, dla wszystkich, wstęp bezpłatny (tłumaczenie PJM)

Archiwum Społeczne w ramach Weekendu Teatralnego dla Wszystkich – spotkanie z osobą niewidzącą na temat jej percepcji postrzegania świata. Po części rozmowy będzie możliwość zadawania pytań, a jeszcze później część doświadczalna w której osoby widzące w towarzystwie przewodnika, osoby niewidzącej, będą mogły wykonać zadania polegające na rozpoznawaniu rzeczy bez użycia zmysłu wzroku.

4 grudnia 15:00 pokaz finałowy spektaklu zrealizowanego w ramach projektu „Niema opera vol.2″, dla wszystkich, wstęp bezpłatny (tłumaczenie PJM)

W ramach Weekendu Teatralnego dla Wszystkich odbędzie się pokaz finałowy spektaklu zrealizowanego w ramach projektu „Niema opera vol. 2”. Był to interdyscyplinarny i integracyjny projekt edukacyjny, łączący w sobie elementy teatru, tańca. Występują w nim dzieci i młodzież z dysfunkcją słuchu oraz bez niepełnosprawności.
Projekt wyróżnia wykorzystanie języka migowego jako specyficznego języka teatru, tj. połączenie ruchu scenicznego z opowieścią miganą przez aktorów-amatorów. Pozostałe działania miały na celu włączenie do projektu również osoby z niepełnosprawnością wzrokową oraz intelektualną, które przedstawią swój świat za pomocą sztuki muzycznej i plastycznej, przygotowując wraz z artystami oprawę muzyczną i scenografię spektaklu.

4 grudnia 16:00 warsztaty malarskie pt. „Teatralność codzienności”, dla wszystkich, 5zł bilet ulgowy/10zł bilet normalny (tłumaczenie PJM)

Podczas warsztatów Julia Tymańska stworzy z uczestnikami obrazy teatralne inspirowane surrealizmem. Warsztaty mają charakter międzypokoleniowy.

4 grudnia 17:00 taniec w ciszy – warsztat z wyobraźni, dla wszystkich, w tym dla osób z dysfunkcją słuchu, 5zł bilet ulgowy/10zł bilet normalny

To warsztat z wyobraźni, dostępny również dla osób z dysfunkcją słuchu.

Jeśli masz specjalne potrzeby, daj nam znać przy okazji zapisów.

Na wszystkie wydarzenia obowiązują zapisy:

projektornia@gak.gda.pl

58 343 46 91

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
 
ZOBACZ TAKŻE:teatrwarsztaty