Weekend rodzinny u Króla Maciusia

Muzeum Historii Żydów Polskich, Anielewicza, Warszawa, mapa

sobota 18.06.2016

czerwiec u krola maciusia

Czerwiec u króla Maciusia to mnóstwo atrakcji dla dzieci! Z okazji Big Book Festival zapraszamy na warsztaty poświęcone Lokomotywie Tuwima, na spotkaniach o świętach żydowskich przyjrzymy się obchodom Szawuot. A pod koniec miesiąca zajrzymy do Arki Noego! Zapraszamy!

18.06 sb 11:00

Warsztaty – Historia: Sto lat temu w dzielnicy północnej…

Podczas warsztatów sprawdzimy, jak sto lat temu wyglądały warszawskie ulice w dzielnicy północnej. Jakie dźwięki można było usłyszeć na Gęsiej? Co kryje się za nazwą Pasaż Simonsa? Z czego słynęły Nalewki? Spróbujemy na chwilę przywołać wyjątkowy krajobraz, który zapełniały m.in. warsztaty jubilerskie, skład tiulu, koronek i wstążek, wytwórnia parasoli, szynki czy fabryka wyrobów platerowanych i srebrnych. Znajdziemy również czas, by wspólnie stworzyć własne projekty witryn sklepowych i odwiedzić wystawę stałą.

POMYSŁ I PROWADZENIE: KAROLINA JASTRZĘBSKA-MITZNER

19.06 nd 11:00

Pracownia Rodzinna u króla Maciusia: Mosze-men. Czy Mojżesz był superbohaterem?

Czy istnieje biblijny model bohatera narodu żydowskiego? A może Pismo Święte woli antybohaterów? Może dowiemy się czegoś zupełnie nowego o marzeniach i aspiracjach, osiągnięciach i porażkach tych mężczyzn, którzy pojawiają się w biblijnej historii starożytnego Izraela. Warto zagłębić się treść „księgi ksiąg” i przekonać się, czy nasze podejście do niej nie wpada w stereotyp.

PROWADZENIE ZAJĘĆ Z DOROSŁYMI: PIOTR KOWALIK

PROWADZENIE ZAJĘĆ Z DZIEĆMI: ADAM KACZMAREK

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Weekend rodzinny u Króla Maciusia

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

U króla Maciusia - miejsce edukacji rodzinnej i przestrzeń zabaw dla dzieci w Muzeum zapraszają na warsztaty i zabawę. SPRAWDŹ AKTUALNĄ OFERTĘ   Muzeum POLIN jest pierwszą w Polsce publiczno-prywatną instytucją tworzoną wspólnie przez rząd, samorząd lokalny …

Więcej

Adres:

ul. Mordechaja Anielewicza 6
00-157 WarszawaKontakt:

+48 22 47 10 327
info@polin.pl
http://www.polin.pl
facebook

ZOBACZ TAKŻE:rodzinaweekend

Zobacz także