Weekend konny

📅 piątek 05.10.2018 do niedziela 07.10.2018
bezpłatne
Weekend konny

„Niepodległa” i Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa Oddział Muzeum Łazienki Królewskie

Zapraszają na WEEKEND KONNY w dniach 5.10.-7.10.2018r.

1) Promocja książki Uli Kowalczuk – Koń jaki jest, każdy widzi

Spotkanie autorskie PIĄTEK 5.10.2018R. GODZ. 17.00 z Ulą Kowalczuk, autorką zbioru 300 konizmów!

Spotkanie rozpocznie organizowany w „Niepodległa. Miejsce spotkań” we współpracy z Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa WEEKEND KONNY!
„Koń jaki jest, każdy widzi czyli alfabetyczny zbiór 300 konizmów A-K” jest unikalną pozycją. W swojej książce Ula Kowalczuk prezentuje jak w przebogaty sposób polszczyzna nasiąkła metaforami i porównaniami związanym z hodowlą i użytkowaniem koni. Książka jest pięknie ilustrowana przez Magdalenę Braciszewską-Klimek.

Na spotkaniu będzie możliwość kupienia egzemplarza publikacji wraz z dedykacją autorki.

2) „„Dyskusja „Koń w życiu człowieka” organizowana przez Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa!

W sobotnie popołudnie 6.10.2018R. GODZ. 16.00 „Niepodległa. Miejsce spotkań” zamieni się w podium dyskusyjne.

Specjaliści opowiedzą o różnych aspektach historii koni:

• o znaczeniu koni w językoznawstwie – Magdalena Wanot-Miśtura (Prezes Fundacji Języka Polskiego)
  • o znaczeniu koni dla historii wojskowości – Tadeusz Kowalski (Stowarzyszenie „Szwadron Jazdy Rzeczypospolitej Polskiej”)
  • o obecności koni w historii Warszawy – Hanna Polańska (Kurator Zbiorów Hipologii Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa)
  • o historii obecności koni w Łazienkach Królewskich – Marek Zieliński (Pełnomocnik Dyrektora ds. Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa)

Wydarzenie organizowane jest w ramach weekendu konnego, poprzedza je piątkowe spotkanie autorskie z Ulą Kowalczuk oraz niedzielne warsztaty rodzinne i pokaz kawaleryjski.

Do zobaczenia!

3) Konne warsztaty rodzinne oraz pokaz kawaleryjski

Konne warsztaty rodzinne!

Pierwsza październikowa niedziela 7.10.2018R. w Niepodległa. Miejsce spotkań będzie gratką dla wszystkich fanów koni i kawalerii!

W jej ramach:

• opowieści i rodzinne warsztaty modelarskie (11.00-13:45)
  • pokaz kawalerski Hipodrom (14.00-15.00)

W ramach rodzinnych opowieści i warsztatów modelarskich Michał Malinowski, pomysłodawca Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści /
Storyteller Muzeum opowie m.in. o końskich przygodach Marszałka Piłsudskiego. Po opowieści nastąpią warsztaty modelarsko-kreatywne, w efekcie których każde dziecko wróci do domu z własną zabawką.

Następnie po przemarszu za kawalerzystą, sprzed Niepodległa. Miejsce Spotkań. Będzie okazja do wzięcia udziału w specjalnym pokazie kawaleryjskim zorganizowanym na hipodromie. Będzie to okazja do zobaczenia musztry jak i umiejętności kawalerzystów we władaniu szablą i lancą. Pokaz organizuje Szwadron Jazdy Rzeczypospolitej Polskiej.

Udział w warsztatach jest bezpłatny!
Weekend koński organizowany jest we współpracy z Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa Oddział Muzeum Łazienki Królewskie.