Weekend dla Ziemi w Palmiarni Poznańskiej

📅 sobota 04.06.2022 do niedziela 05.06.2022
🎫 12zł
Weekend dla Ziemi w Palmiarni Poznańskiej
4 i 5 czerwca zapraszamy na tegoroczną edycję “Weekendu dla Ziemi w Palmiarni Poznańskiej”.

Podczas dwóch dni wydarzenia, zarówno stacjonarnie jak i online przybliżone zostaną zagadnienia proekologiczne – dowiemy się jak duży wpływ mają nasze indywidualne, codzienne działania na otaczające nas środowisko.
W gronie partnerów wydarzenia znajdują się : Zakład Zagospodarowania Odpadów sp. z o.o., Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania wraz z Partnerem Prywatnym – PreZero Zielona Energia Sp. z o.o. oraz Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu.

Planowane atrakcje w Pawilonie III Palmiarni:

• Na stoisku ZZO Poznań prowadzone będą zajęcia/warsztaty praktyczne związane z segregacją odpadów. Uczestnicy zostaną wprowadzeni w tematykę selektywnej zbiórki odpadów ze szczególnym uwzględnieniem zbiórki bioodpadów. Dodatkowo przeprowadzone zostaną mini warsztaty segregacji odpadów, konkursy oraz quizy. Na stoisku będzie również dostępny kompost, który mieszkańcy będą mogli pozyskać w niewielkich ilościach do wykorzystania w swoich ogródkach. Atrakcją dla młodszych uczestników warsztatów będzie pojawienie się również zakładowej maskotki superbohatera „Baterman”.
  • Na wspólnym stoisku Wydziału Gospodarki Komunalnej, Urzędu Miasta Poznania oraz PreZero Zielona Energia Sp. z o.o. uczestnicy wydarzenia będą mogli poznać szczegóły działania Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych w Poznaniu, która przekształca odpady w energię cieplną oraz elektryczną uznawaną za energię z odnawialnych źródeł energii.
  • Dodatkowo przez Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania przeprowadzone będą:
    • warsztaty z segregacji odpadów
    • warsztaty z tworzenia toreb na zakupy ze starej koszulki (zachęcamy do przyniesienia!)
    • warsztaty z szycia woreczków na owoce i warzywa ze starej firanki

W sali dydaktycznej Palmiarni prowadzone będą również prelekcje dotyczącej odpowiedniej segregacji oraz o tym, co dalej dzieje się z naszymi odpadami.W Pawilonie IX otwarta zostanie wystawa prac studentów Pracowni Znaku i Identyfikacji Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. Wystawa potrwa do 30 czerwca 2022 r.

Czy i jak motywować dzieci