UD

Wędrujące Ale Kino! znów w drodze

📅 środa 14.09.2016 do wtorek 25.10.2016
wedrujace ale kino 2016
Wędrujące Ale Kino! jest objazdową wersją Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! – największego w Polsce festiwalu filmowego dla dziecięcej i młodzieżowej publiczności, który odbywa się w Poznaniu już od 50 lat.

Poznańskie święto filmu za sprawą Wędrującego Ale Kino!, celebrowane jest także w miejscowościach oddalonych od dużych ośrodków kulturalnych. Wraz z licznymi atrakcjami dociera do młodych widzów, którzy zazwyczaj nie mają okazji uczestniczyć w tego typu wydarzeniach.

Starannie wyselekcjonowane perełki z repertuaru Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! zostaną zaprezentowane trzem grupom wiekowym: przedszkolakom, uczniom szkół podstawowych i gimnazjalistom. Najciekawsze filmy (a wśród nich nominowany do Oscara Chłopiec i świat czy doceniony przez Włoską Akademię Filmową Banan) będą rywalizować o nagrodę miejscowej dziecięcej publiczności. Jak co roku, Wędrujące Ale Kino! zapewni młodym amatorom kina także inne atrakcje: warsztaty, plebiscyty, spotkania z twórcami filmów, a także udział w uroczystej gali zwieńczającej wydarzenie. Trzydniowy pobyt Festiwalu w każdej z dziesięciu miejscowości będzie również świetną okazją dla nauczycieli, aby zdobyć wskazówki, jak owocnie wykorzystać film w ich pracy z dziećmi i młodzieżą.

Tegoroczne Wędrujące Ale Kino! we wrześniu i październiku po raz kolejny zagości w Białowieży i Teremiskach, Gołdapi, Cieplewie, Szczańcu, Czarnkowie, Pacanowie i Rydułtowach. Trasa Festiwalu obejmie również trzy nowe lokalizacje: Lipno, Zbąszyń i Chełmek.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem Festiwalu na stronie: wedrujace-alekino.com

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

 

797 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent