Wędrujące Ale Kino w Pacanowie

Wędrujące Ale Kino w Pacanowie

Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka, Pacanów
🗺 mapa
📅 czwartek 20.10.2016 do sobota 22.10.2016
Wstęp wolny
Wędrujące Ale Kino
Wędrujące Ale Kino! jest objazdową wersją Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! odbywającego się w Poznaniu już od 50 lat – największego w Polsce festiwalu filmowego dla dziecięcej i młodzieżowej publiczności.

Starannie wyselekcjonowane perełki z repertuaru Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! zostaną zaprezentowane trzem grupom wiekowym: przedszkolakom, uczniom szkół podstawowych i gimnazjalistom. Najciekawsze filmy (a wśród nich nominowany do Oscara „Chłopiec i świat” czy doceniony przez Włoską Akademię Filmową „Banan”) będą rywalizować o nagrodę miejscowej dziecięcej publiczności. Jak co roku, Wędrujące Ale Kino! zapewni młodym amatorom kina także inne atrakcje: warsztaty, plebiscyty, a także udział w uroczystej gali zwieńczającej wydarzenie. Trzydniowy pobyt Festiwalu w Pacanowie będzie również świetną okazją dla nauczycieli, aby zdobyć wskazówki, jak owocnie wykorzystać film w ich pracy z dziećmi i młodzieżą.

 

Przypominamy – Wszystkie seanse w ramach WAK! są BEZPŁATNE,
Czekamy na Was! Zapraszamy!

Zapisy na seanse pod nr telefonu 41 376 50 79

 

 Program 7. Festiwalu Filmów Młodego Widza Wędrujące Ale Kino! 2016

 

FILMY KRÓTKOMETRAŻOWE

DLA PRZEDSZKOLI

 

Czas trwania zestawu: 46′

Gdzie są pszczółki

reż.  Tomasz Niedźwiedź

Polska 2014, 11′

Zwabiona słodkim zapachem kwiatów Gadzina pałaszuje owocki. Jednak w niektórych kwiatach pracują pszczółki. Czy Gadzina dobrze zrobi, jeśli uwięzi je w ulu?

 

 Hola, lamo

reż.  Charlie Parisi, Christina Chang
USA 2015, 4′

Chłopiec znudzony jest całym mnóstwem obowiązków na ranczu swojego ojca. Pewnego dnia zaprzyjaźnia się z jednym ze zwierząt – lamą.

 

Krawat

 

reż.  An Vrombaut
Belgia, 2014, 9′

Stado dużych żyraf nie zwraca uwagi na małą żyrafkę. Pewnego razu smutny maluch spotyka samotną dużą żyrafę noszącą długi do ziemi krawat. Zaczynają się razem bawić.

 

Nocny bohater

reż.  Krzysztof Brzozowski
Polska 2015, 10′

Zajączek Parauszek i jego przyjaciele z odkrywają, że nocą po ich krainie zwanej Naszym Lasem grasuje ktoś, kto anonimowo pomaga mieszkańcom w domowych obowiązkach.

 

Owieczki

reż.  Gottfried Mentor
Niemcy 2013, 5′

Rodzice małej owieczki są zszokowani, ponieważ ich dziecko nie brzmi jak inne owce: nie mówi „beee”, tylko „muuu”.

 

PTASZYNA

reż. Yekaterina Filippova
Rosja 2015, 3′

Ptaszyna zaprzyjaźnia się z hipopotamem i razem budują dom.

 

ŚNIEŻNE KRÓLICZKI

reż. Elizaveta Manokhina, Polina Manokhina
Rosja 2014, 4′

W zimowym lesie na dobroduszne króliczki czyha groźny wilk. Czy uda im się umknąć przed drapieżnikiem?

 

FILMY PEŁNOMETRAŻOWE

SZKOŁA PODSTAWOWA

KLASY 1-3

 

KACPER I EMMA NA SAFARI

reż. Arne Lindtner Næss
Norwegia 2015, 81‘

Mali przyjaciele Kacper i Emma lecą do Afryki, a ich maskotki – Pani Królik i Leo wiernie im towarzyszą. Mama Emmy chce pomóc swojej przyjaciółce Ann w prowadzeniu lecznicy dla zwierząt. Dzieciaki szybko zaprzyjaźniają się z Tiri, córką Ann, i razem postanawiają pomóc małemu lwu, który został oddzielony od swojej mamy.

 

NIESAMOWITY WIPLALA

reż. Tim Oliehoek
Holandia 2014, 100‘

W kuchni rodziny Blomów niespodziewanie pojawia się 10-centymetrowy człowieczek Wiplala. Ma on magiczne zdolności, ale nie jest najlepszy w ich kontrolowaniu. Kiedy przypadkowo zmniejsza całą rodzinę Blomów do swojego rozmiaru, nie potrafi tego odwrócić. Rozpoczyna się ekscytująca przygoda małych ludzi w wielkim świecie!

 

KLASY 4-6

 

CHŁOPIEC I ŚWIAT

reż. Alê Abreu
Brazylia 2013, 80‘

Chłopiec i świat to przepiękna animacja łącząca wiele technik artystycznych. Cuca ma swój bezpieczny świat: rodzinny dom na wsi, mama, tata, zabawa na łące i bieganie za motylami. Ale pewnego dnia ten radosny i oswojony świat zmienia się – tata chłopca znika. Cuca postanawia go odnaleźć. Wyrusza w podróż, która zaprowadzi go w nieznane.

 

NAJLEPSZE PRZYJACIÓŁKI

reż. Olivier Ringer
Francja, Belgia 2015, 84‘

Cathy w prezencie na 10. urodziny dostaje od swojego taty kacze jajo. Kiedy kaczątko wykluwa się, uznaje przyjaciółkę Cathy, niepełnosprawną Margaux, za swoją mamę. Rodzice dziewczynki nie zgadzają się jednak na zatrzymanie zwierzątka i oddają je na fermę. Dziewczynki nie mogą się z tym pogodzić i próbują je uratować.

 

GIMNAZJUM

 

BANAN

reż. Andrea Jublin
Włochy 2015, 85’

Nastolatek o przezwisku Banan wierzy, że zdobycie dziewczyny jego marzeń zapewni mu szczęście. Swoją filozofię opiera na wiedzy o brazylijskiej piłce nożnej. Próbuje przełożyć ofensywny styl gry z boiska na swoje życie. Mimo to koledzy z klasy mają go za dziwaka, który marnuje każdą okazję – i to nie tylko na boisku. To jednak go nie powstrzymuje.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie