Wczesna więź między dzieckiem i rodzicami

piątek 07.11.2014

Wczesna więź między dzieckiem i rodzicami

Stowarzyszenie SPOZA w ramach projektu „W związku z byciem rodzicem – systemowa pomoc rodzinom w kryzysie” zaprasza na wykład dla młodych rodziców:
„Wczesna więź między dzieckiem i rodzicami”.

Wykład poświęcony będzie tematyce tworzenia się więzi między matką / ojcem a dzieckiem. Będziemy rozmawiać o tym, jak buduje się relacja miedzy dzieckiem a jego opiekunem od urodzenia do 3 roku życia. Przyjrzymy się temu jak rozwija się dziecko od całkowitej zależności od matki do tworzenia zrębów własnej tożsamości. Będziemy zastanawiać się nad tym, jak zmienia się dynamika relacji w rodzinie w momencie pojawienia się dziecka. Spróbujemy zrozumieć, jakie znaczenie maja nasze dziecięce doświadczenia w budowaniu więzi z własnymi rodzicami i jak wpływają one na nasze rodzicielstwo.

Wykład poprowadzi:
Dorota Marko-Wonka – Psycholog i terapeuta psychoanalityczny z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem pracy terapeutycznej i edukacyjnej z dorosłymi, młodzieżą oraz młodymi rodzicami. Pracowała w placówkach publicznych, ośrodkach terapeutycznych i fundacjach. Zajmowała się problematyką rodzicielstwa i rozwoju małych dzieci tworząc programy edukacyjne dla młodych rodziców oraz prowadząc liczne warsztaty psychoedukacyjne dla kobiet w ciąży i młodych rodziców. Obecnie pracuje w prywatnym gabinecie terapeutycznym prowadząc analitycznie zorientowaną terapię indywidualną osób dorosłych i młodzieży.

Stowarzyszenie SPOZA swoje wykłady realizuje w ramach projektu "W związku z byciem rodzicem – systemowa pomoc rodzinom w kryzysie", który jest współfinansowany przez Wojewodę Mazowieckiego.

Termin: 07.11.2014 r. w godzinach 10:30 – 12:30
Wstęp: bezpłatny

Miejsce: Klub Mam i Tatusiów na Bielanach, al. Zjednoczenia 19, Warszawa (metro: Stare Bielany)
Można przyjść z dzieckiem – obowiązują zapisy na adres: mamybielanskie@gmail.com

www.mamyczas.wordpress.com

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Wczesna więź między dzieckiem i rodzicami

Adres:

Warszawa
Al. Zjednoczenia 19
(metro: Stare Bielany, obok poczty)


Kontakt:

695 582 415
mamybielanskie@gmail.com
http://www.mamyczas.wordpress.com