Warta Sztuki – piknik i warsztaty nad Wartą

Przystań Na Chwilę, ul. Ewarysta Estkowskiego mapa

sobota 28.07.2018 do niedziela 29.07.2018

Wstęp bezpłatny

Warta Sztuki

Warta to miejsce spotkań z drugim człowiekiem, naturą i sztuką. Przestrzeń wymiany myśli i wzajemnej inspiracji. I dlatego chodź nad Wartę robić z nami sztukę.

Przyjeżdżamy z MCK (Mobilne Centrum Kultury) do Przystani i zapraszamy na wspólne spędzanie weekendu nad rzeką. Chodźcie wszyscy. Z przyjaciółmi, dziećmi, psami, kanarkami. Dla każdego coś się znajdzie. 
Mamy leżaki, mobilną bibliotekę, gry terenowe, kącik plastyczny. Będziemy robić wodne przypinki i rzeczne pocztówki, wić wianki i kolorować mapy. Będziemy zbierać wspomnienia, a także wspólnie obmyślać przyszłość rzeki. 

kiedy: 28-29 lipca 2018
gdzie: Przystań Na Chwilę, ul. Ewarysta Estkowskiego, 61-755 Poznań

MOBILNE CENTRUM KULTURY
Przyjeżdżamy z odpowiednio dostosowaną przyczepą kempingową do Przystani i zapraszamy na wspólne spędzenie weekendu nad rzeką. Mamy leżaki, mobilną bibliotekę, gry terenowe, kącik plastyczny. Będziemy robić
wodne przypinki i rzeczne pocztówki, wić wianki i kolorować mapy. Będziemy zbierać wspomnienia, a także wspólnie obmyślać przyszłość rzeki.
sobota, godz. 12:00 – 20:00
niedziela, godz. 10:00 – 14:00

WARSZTATY
Zapraszamy też na warsztaty pod okiem artystów, dzięki którym artystycznie zinterpretujemy Wartę.

SOBOTA, 28 lipca 
12:00 – 14:00 Powrót do źródeł. Naturalne farbowanie tkanin pod okiem Uli Ziober. Podczas spotkania powstaną barwne płótna zainspirowane kolorystyką i kształtami lokalnych dóbr naturalnych. Ula Ziober
/brak ograniczeń wiekowych, zapraszamy wszystkich/

16:00 – 18:00 Syreni śpiew. Hubert Wińczyk zaprasza na warsztaty dźwiękowe podczas, których skupimy się na słuchaniu uważnym i nagrywaniu krajobrazu dźwiękowego okolic Warty. 
/minimalny wiek uczestników to 10 lat, dzieci zapraszamy pod okiem opiekunów/

18:00 – „Śniadanie wioślarzy” wieczorową porą, czyli kolacja na pomoście. Zapraszamy na wspólną kolację nad brzegiem rzeki. Coś zapewnimy, ale zachęcamy też do wzbogacania naszego menu i podzielenia się z innymi.
/brak ograniczeń wiekowych, zapraszamy wszystkich/

Prosimy o nieprzynoszenie własnych napojów, w drinki zaopatrzyć się można w barze Przystań Na Chwilę.

NIEDZIELA, 29 lipca 
10:30 – 12:00 Nenufary i inne rzeczne dzieła sztuki. Czyli warsztaty dla dzieci. Wspólnie wykonamy obrazy poprzez odbijanie nadwodnych roślin na płótnie.
/brak ograniczeń wiekowych, zapraszamy wszystkich/

12:00 – 14:00 Dobre Ziele, czyli Sara Grolewska zabierze nas na spacer botaniczny wypełniony opowieściami na temat lokalnych wierzeń i współczesnych zastosowań nadwarciańskich roślin. Po zdobyciu podstawowej wiedzy, każdy uczestnik wykona własny, w 100% naturalny szampon.
/minimalny wiek uczestników to 10 lat, dzieci zapraszamy pod okiem opiekunów/

Wszystkie warsztaty są DARMOWE i OTWARTE. Liczba uczestników ograniczona. Obowiązują ZAPISY poprzez formularz: https://goo.gl/forms/E23X36vGaICTl3bI2 
lub drogą mejlową: maria@zielonagrupa.pl
Do zobaczenia!

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznania w ramach zadania Centrum Inicjatyw Lokalnych – Regrantingowe i dzięki wsparciu Stowarzyszenia Instytut Zachodni, który objął projekt Patronatem

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Rodzinne wyjazdy

Zobacz także