Weleda
Weleda Baby

Warsztaty: Zapach Świąt

Dom Kultury Zacisze
🗺 mapa
📅 sobota 02.12.2023
🎫 40zł
Warsztaty: Zapach Świąt
Zapraszamy na warsztaty dla rodzin, dzieci, młodzieży i dorosłych w świątecznym klimacie z tworzeniem niepowtarzalnych ozdób i dekoracji świątecznych. Będzie twórczo, pachnąco, barwnie i smakowicie! Przyjdź i poczuj magię Świąt!

AKWARELOWE KARTKI I ZAWIESZKI PREZENTOWE

Zapraszamy na magiczne i pełne blasku warsztaty, podczas których własnoręcznie wyczarujecie malowane akwarelą kartki świąteczne i zawieszki do prezentów. Oprócz zaproponowanych motywów, będziecie mieć okazję zrealizować swoje własne pomysły. Życzenia przesłane na takich wyjątkowych kartkach z pewnością się spełnią. Przynieście uśmiechy, a my zadbamy o niepowtarzalną atmosferę i klimat Świąt.
Warsztaty dla uczestników w wieku 5+. Dzieci 5-6 lat z pomocą opiekuna.
I grupa – godz. 10.00
II grupa – godz. 11.15
III grupa – godz. 12.30
Instruktor Teresa Ewa Ledzińska
Opłata 15 zł.

MAKRAMOWE OZDOBY ŚWIĄTECZNE

Zapraszamy na warsztaty, podczas których wykonacie bardzo oryginalne ozdoby wykorzystując makramowe techniki wiązania węzłów i tworzenia wzorów. Powstaną choinki, śnieżynki, gwiazdki i inne. Będziecie wiązać, czesać i przycinać. Każdy wykona jedną lub dwie ozdoby. Do dzieła, kolorowe sznurki czekają!
Warsztaty dla uczestników w wieku 5+. Dzieci 5-7 lat z pomocą opiekuna.
Godz. 10.00-11.00
Instruktorka Dorota Koch.
Opłata 15 zł.

SCRAPBOOKING – POCZTÓWKA ŚWIĄTECZNA ZE ZWIERZĘTAMI

Tworzenie trójwymiarowych kartek świątecznych w stylu scrapbookingu to kreatywna zabawa z papierem. Pocztówki będą ozdobione motywem sympatycznych zwierząt i mogą stać się prezentem dla bliskich lub uroczą dekoracją domu w zimowym okresie.
Warsztaty dla dzieci 7-12 lat.
Godz. 10.00-11.00
Instruktorka Yulia Matsiuk
Opłata 15 zł.

STOLARSKIE OZDOBY CHOINKOWE

Kreatywne warsztaty rzemieślnicze dla dzieci i rodziców, podczas których samodzielnie stworzycie wiszące drewniane ozdoby świąteczne. W drewnianych plastrach różnych gatunków drzew będziecie wiercić otwory, tworząc dekoracyjne wzory według własnych pomysłów. Następnie za pomocą różnorodnych sznurków, tasiemek i innych materiałów udekorujecie swoje oryginalne ozdoby. Zapraszamy także opiekunów. Majsterkowanie z dziećmi jest wspaniałą nauką przez zabawę, a przede wszystkim okazją do wspólnego spędzenia czasu. Każdy z uczestników może wykonać nieograniczoną ilość ozdób.
Warsztaty dla dzieci 6+ z towarzyszeniem rodziców.
I grupa – godz. 10.00-11.00
II grupa – godz. 11.15-12.15
III grupa – godz. 12.30-13.30
Instruktorzy pracowni stolarskiej Dzikie Dzieci
Opłata 25 zł.

KULA ŚNIEŻNA

PrzeTwórnia zaprasza na warsztaty, podczas których powstaną śnieżne kule. To doskonała okazja, by poczuć nadchodzącą magię świąt. Razem stworzymy mikro świat zamknięty w “szklanej kuli”, który obsypią fruwające płatki śniegu. Twórcza zabawa gwarantowana!
Warsztaty dla dzieci w wieku 6+.
I grupa – godz. 10.00
II grupa – godz. 11.15
III grupa – godz. 12.30
Instruktorka Magdalena Adamczak
Opłata 15 zł.

BOMBKA O ZAPACHU ŚWIĄT

Tradycyjna kompozycja świąteczna zamknięta w przeźroczystej bombce. Jeden z najciekawszych pomysłów na świąteczny prezent lub atrakcyjną dekorację. We wnętrzu kuli umieścicie aranżację z pachnących, zimozielonych gałązek, ozdobicie suszonymi plasterkami jabłek, pomarańczy, cynamonu, orzeszków itp. Mimo delikatnej formy, kompozycja jest wytrzymała i świetnie wygląda podwieszona na dekoracyjnych wstążkach lub sznurku
Warsztaty dla uczestników w wieku 6+ z towarzyszeniem rodziców.
Godz. 11.15 – 12.15
Instruktorka Bożena Wiśniewska
Opłata 20 zł.

SKARPETA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Musimy być przygotowani! To w skarpecie Święty Mikołaj chowa dla nas słodkie niespodzianki. Zapraszamy na warsztaty, podczas których sami uszyjecie piękną skarpetę, którą Święty Mikołaj z pewnością się zachwyci. Przybywajcie! Miękkie tkaniny i ciepłe futerka już czekają!
Warsztaty dla uczestników w wieku 5+. Dzieci 5-7 lat z pomocą opiekuna.
Godz. 11.15-12.15
Instruktorka Dorota Koch
Opłata 15 zł.

DOMKI JAK MARZENIE

Zapraszamy na warsztaty szycia uroczych domków, które mogą stać się nietuzinkową ozdobą choinkową. Stworzone z miękkiego filcu, ozdobione lśniącymi gwiazdkami i płatkami śniegu będą cieszyć oko i przypominać jak ważne jest ciepło rodzinnego domu.
Warsztaty dla uczestników 9+.
godz. 11.15-12.15
Instruktorka Yulia Matsiuk
Opłata 15 zł.

BOMBKI DOTS

Takiej bombki na Waszej choince jeszcze nie było! Te wyjątkowe warsztaty z dekorowania bombek metodą kropek (dots) wprowadzą Was w medytacyjny, marzycielski nastrój. Niepowtarzalny efekt twórczej pracy będzie idealną ozdobą choinkową, w dodatku taką, która nigdy się nie stłucze.
Warsztaty dla uczestników 9+.
Godz. 12.30-14.00
Instruktorka Yulia Matsiuk
Opłata 15 zł.

FILCOWANA CHOINKA

Kolejna odsłona choinki. Tym razem miękka, wykonana z ciepłego filcu. Mając do wyboru kolorowe włókna wełny czesankowej będziecie mogli wykonać za pomocą specjalnej igły 20 cm choinkę. Inspiracją będzie malarstwo znanych i lubianych artystów lub tradycyjne choinki. Dla najmłodszych będzie możliwa prostsza wersja drzewka z kolorowych sznurków.
Warsztaty dla uczestników w wieku 5+. Dzieci 5-9 lat z pomocą opiekuna.
Godz. 12.30-14.00
Instruktorka Dorota Koch
Opłata 20 zł.

LUKROWANE PIERNICZKI

Zapraszamy na warsztaty dekorowania pierników, podczas których dowiecie się w jaki sposób efektownie udekorować swoje ciasteczka. Każdy uczestnik warsztatów ozdobi kolorowym lukrem i innymi dodatkami 5 ciasteczek w kształcie serca. Warsztaty uczą cierpliwości i precyzji, a jednocześnie pozwalają obudzić w każdym duszę artysty. Starsze dzieci i dorośli nauczą się dekorowania metodą koronkową.
I grupa – godz. 10.30-12.00 (warsztaty rodzinne dla dzieci 5+, najmłodsi z pomocy opiekuna)
II grupa – godz. 12.30-14.00 (dzieci 10+, młodzież, dorośli)
Instruktorka Mirosława Gołębiewska
Opłata 20 zł. UWAGA! Przynieście ze sobą płaskie większe pudełko, aby móc bezpiecznie zabrać ozdobione ciasteczka do domu.

WIANKI FLORYSTYCZNE

Wianki symbolizują powtarzający się cykl życia, doskonałość, odradzającą się naturę i boskość. Oddajcie się radosnej energii, jaką daje ”kręcenie wianków” i przygotowywanie stroików świątecznych do dekoracji domów. Wśród zapachu gałązek wiecznej zieleni – igliwia, ostrokrzewu, bluszczu, spędzicie twórczo czas kontynuując piękne tradycje świąteczne. Krok po kroku dowiecie się jak zrobić wianek lub półwianek i jak przyozdobić go suszem z pomarańczy, jabłek, szyszkami, bombkami, korą cynamonu i wstążkami, aby osiągnąć niepowtarzalny efekt.
Godz. 12.30-14.00
Warsztaty dla uczestników w wieku 6+. Najmłodsi z towarzyszeniem rodziców.
Instruktorka Bożena Wiśniewska
Opłata 25 zł.

826 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent