Warsztaty: Zabawy z książką. To wszystko rodzina!

Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK mapa

niedziela 09.02.2020

10

Warsztaty: Zabawy z książką. To wszystko rodzina!

W niedzielę 9 lutego o godzinie 12 zapraszamy dzieci od ósmego do dwunastego roku życia na warsztaty inspirowane książką To wszystko rodzina! Alexandry Maxeiner w przekładzie Katarzyny Weintraub, z ilustracjami Anke Kuhl.

Autorka książki w bezpretensjonalny sposób prezentuje różne modele rodziny i relacji międzyludzkich. Całości dopełniają humorystyczne rysunki. Uczestnicy zajęć poznają różne działania współczesnych artystów – między innymi wideo Małgorzaty Markiewicz Patchworkowa rodzina z Kolekcji MOCAK-u. Zainspirowani książką i sztuką, wykonają własne prace plastyczne.

Wstęp 10 zł*. Liczba miejsc ograniczona. Materiały zapewnia Muzeum. Prosimy o wcześniejszą rejestrację pod adresem edukacja@mocak.pl lub telefoniczną: (12) 263 40 36.

 

Alexandra Maxeiner – studiowała teatrologię, filmoznawstwo i etnologię w Moguncji i Paryżu. Jest autorką książek, scenariuszy i sztuk teatralnych. Za książkę To wszystko rodzina! w 2011 roku otrzymała nagrody literackie Deutscher Jugendliteraturpreis i Kröte des Monats. W latach 2007–2019 była członkinią Die Labor Ateliergemeinschaft – stowarzyszenia niezależnych ilustratorów, grafików i autorów.

Anke Kuhl – studiowała rysunek na Uniwersytecie Jana Gutenberga w Moguncji i komunikację wizualną na Uniwersytecie w Offenbach nad Menem. Jest ilustratorką, autorką picturebooków i książek dla dzieci. W 2011 roku otrzymała nagrodę literacką Deutscher Jugendliteraturpreis. Należy do Die Labor Ateliergemeinschaft – stowarzyszenia niezależnych ilustratorów, grafików i autorów.

Prowadzenie: Maria Prawelska

 

* dla posiadaczy Karty Krakowskiej wstęp za 1 zł

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
logo Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK

Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK

MOCAK od początku swojej działalności prowadzi projekt Muzeum Dzieci, którego celem jest rozwijanie u najmłodszych zdolności do aktywnego uczestnictwa w świecie sztuki. Wierzymy, że taką postawę można wypracować, ucząc kontaktu z pracami, rozwijając w …

Więcej

Adres:

Ul. Lipowa 4
30-702 Kraków


Kontakt:

+48 12 263 40 35
edukacja@mocak.pl
http://www.mocak.pl
facebook