Warsztaty z Musiconem: Co się kryje w muzyce?

Concordia Design, Zwierzyniecka 3 mapa

niedziela 30.09.2018

30 zł

Musicon to unikalny instrument muzyczny i jednocześnie mini laboratorium dźwięku, fizyki i mechaniki. Niezwykle staranny i piękny projekt Musiconu został wykonany w Polsce, ale zdążył już zdobyć nagrody na całym świecie! 

Jego mechanizm bazuje na rozwiązaniu znanym z pozytywki – wystające przyciski poruszają instrumenty, generując dźwięki. Każdy z 720 przycisków można dowolnie wciskać i wyciskać tworząc nieskończone wzory, kompozycje i wariacje wizualne i dźwiękowe.
Do takiej właśnie kreatywnej zabawy Concordia zaprasza wszystkie dzieci! Podczas warsztatów będą mogły zobaczyć i doświadczyć, na czym opiera się mechanizm działania Musiconu. Przekonają się, jak brzmi ich imię, jak brzmi dom, czy szkoła? Dzieci poznają też przepis na hit, poznają różnicę między tonami wysokimi i niskimi czy pojęcie tempa i rytmu. Dowiedzą się, z czego składa się muzyka i czy piosenka jest nadal piosenką, jeśli pozbawi się ją rytmu. Wszystko w atmosferze zabawy, radości i przy akompaniamencie Musiconu oczywiście!

Animacjom towarzyszą zabawne kukiełki- Charlie, Ringo oraz Jaco, które zostały zaprojektowane z myślą o dojrzewaniu emocjonalnym, rozwijaniu umiejętności miękkich i rozszerzaniu myślenia symbolicznego. Musicon to unikalny projekt, który tylko do tej pory został nagrodzony m.in.: Red Dot Design Award, IF Design Award czy Polish Children’s Design Award 2012.

Data: 30.09 (niedziela)
Wiek: 5-8 lat
Godz. 12.00-13.00
Cena: 30 zł

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Adres:

ul. Zwierzyniecka 3, 60-813 Poznań

Kontakt:

(61) 667 44 00
kids@concordiadesign.pl
http://www.concordiadesign.pl

Warsztaty z Musiconem: Co się kryje w muzyce?