Zapraszamy do Klockowni!

Brama Poznania
📅 piątek 03.05.2024
Warsztaty Wiara! Cho nad rzekę!
Warsztaty wokół zwycięskiego projektu konkursu open call „Wyspa”.

Projekt Wiara! Cho nad rzekę! to koncepcja instalacji artystycznej, której głównym medium jest światło oraz mnogość elementów. Centralne założenie to wytworzenie wraz z uczestnikami warsztatów elementów świetlnych, których kształt będzie wzorowany na gatunkach ryb rodzimych dla Warty i Cybiny. Inspiracją stały się poznańskie neony, które niegdyś rozświetlały miasto. Rzeki to życie, to właśnie nad nimi były lokowane osady, wsie i miasta. Mimo to Cybina w okresie letnim wręcz wysycha, susze i brak opadów powodują niski stan lustra wody i praktycznie znikomy nurt. Gdy nie ma wody ekosystem znika. Na warsztatach uczestnicy zapoznają się z gatunkami ryb oraz ekosystemem rzecznym, a następnie każdy wykona swoją neonową, ledową rybkę, która w czerwcu zawiśnie na kładce nad Cybiną.

Autorem projektu jest Michał Kościuk.

Po okresie wystawienia będzie możliwość odebrania swoich prac.
Kontynuacja projektu jest przewidziana w trakcie Rzeki Żywej.
Szczegóły zostaną podane wkrótce.

Czy i jak motywować dzieci

Kiedy: 3.05 godz. 12.00
Wiek: 10+ (do 16+ potrzeba wsparcia osoby dorosłej przy wykonaniu swojej rybki)
Miejsce: sala wielofunkcyjna Bramy Poznania, ul. Gdańska 2