Warsztaty weterynaryjne: Wy nie wiecie, a ja wiem, jak rozmawiać trzeba z… psem

Dom Kultury Zacisze
🗺 mapa
📅 sobota 24.02.2024
🎫 35zł
Warsztaty weterynaryjne: Wy nie wiecie, a ja wiem, jak rozmawiać trzeba z… psem
Zapraszamy dzieci 5+ i rodziców na warsztaty weterynaryjne z Uprzejmym Łosiem i zwierzętami. Spróbujemy rozwiać wszelkie wątpliwości rodziców co do często wyrażanych marzeń dziecka o potrzebie posiadania psa. Na warsztat weźmiemy zaprawioną w bojach Larę/ Monę/ Farę, czarną labradorkę, będącą za pan brat z występami gościnnymi przed dziećmi, osobami starszymi i…rodzicami, którzy gdzieś w głębi chowają dziecięce pragnienia o mieszkaniu z czworonogiem.

O tym jaki jest pies każdy (z grubsza) ma pojęcie, my spróbujemy zajrzeć głębiej. W końcu, nie od parady spotykamy się z weterynarzem. Edukator, doktor Maciek i edukatorka, technik weterynarii Ania opowie nam o zdrowiu psa, chorobach i leczeniu, a we wszystkich tych poważnych czynnościach wspomoże ich Lara/ Mona/ Fara i pozwoli z bliska obejrzeć zęby, język, zajrzeć do ucha i wymacać twardość brzucha. Dowiemy się, czy pies ma pępek i ile maluchów może urodzić psia mama w jednym miocie.
Poruszymy kwestie dotyczące behawioru, przyjaźni psa z człowiekiem, ciekawych i ciekawszych ras oraz umaszczenia, a także spraw poważnych: bezdomności i sposobach jej zapobiegania oraz możliwości stania się opiekunem „kundla burego”. Nie zawahamy się wspomnieć o aspektach mniej różowych, albowiem nic co… psie nie jest nam obce. Chcemy podkreślić wszelkie elementy wspólnego życia, bądź co bądź ze ssakiem.

Wszystkich począwszy od 5 roku życia zapraszamy z rodzicami, zwłaszcza tymi, którzy w dzieciństwie sami marzyli o psim przyjacielu…

Dodatkowo postaramy się przedstawić kilka świeżych, wartościowych lektur dziecięcych o tematyce psiej. Oraz…filmów, na których sami płakaliśmy. Wyjątkowo pomocną w obalaniu mitów, podkreślającą wiele możliwości, jest jedna z naszych ulubionych lektur: „Ferdynand Wspaniały” Ludwika Jerzego Kerna. Wszystkim pragnącym zgłębić tematykę psów gorąco polecamy!

24 lutego 2024, sobota, I grupa godz. 11.00-12.00 (UWAGA! Brak wolnych miejsc), II grupa godz. 12.30-13.30 (dzieci 5+)

Opłata 35 zł/os. Zapisy od 11.1.2024, godz. 10.00

Każda osoba biorąca udział w spotkaniu wnosi opłatę. Liczba miejsc ograniczona

Pomysłodawcami i głównymi wykonawcami warsztatów weterynaryjnych w towarzystwie zwierząt:

Ania Budzińska, edukatorka, petsitterka i technik weterynarii
Maciej Bekier, lekarz weterynarii
oraz… Przyjaciele.

Uczestnicy: dzieci 5+ (najmłodsi z opiekunami), młodzież, dorośli

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent