warsztaty w gdyńskich szkołach

Data wydarzenia: poniedziałek 12.03.2012 do niedziela 29.04.2012

warsztaty w gdyńskich szkołach

W Gdyni wraz z nowym semestrem szkolnym ruszyła wiosenna edycja projektu „Szkoły otwarte”. Celem tego programu jest stworzenie mieszkańcom Gdyni szerokiej oferty aktywnego spędzania wolnego czasu, przy wykorzystaniu bazy lokalowej placówek oświatowych.

SZKOŁY OTWARTE

W Gdyni wraz z nowym semestrem szkolnym ruszyła wiosenna edycja projektu „Szkoły otwarte". Celem tego programu jest stworzenie mieszkańcom Gdyni szerokiej oferty aktywnego spędzania wolnego czasu, przy wykorzystaniu bazy lokalowej placówek oświatowych. Na pokrycie części kosztów, wynikających z realizacji programu, placówki oświatowe otrzymują dotację z budżetu Miasta. Do końca czerwca tego roku kwota ta wyniesie 220 181 zł. Pozostałe koszty pokrywane są z opłat wnoszonych przez uczestników.

Poniżej prezentujemy Państwu ofertę siedemnastu gdyńskich placówek, w których zajęcia odbywają się właśnie w ramach „szkoły otwartej". Szkoły zostały podane w kolejności od północnych do południowych dzielnic Gdyni.

Szkoła Podstawowa Nr 16
ul. Chabrowa 43, tel.
(58) 623 85 67,

e-mail: sp16.gdynia@wp.pl

Koordynator: Marzena Ciechomska

dla dzieci:

– Kółko matematyczne „ Nie taki diabeł straszny" – prowadząca: D. Derheld, wtorek, środa i czwartek w godz. 14.40-15.20 (bezpłatne),

– Zajęcia teatralne – prowadząca: K. Mróz, wtorek i piątek w godz. 13.30-15.00 (bezpłatne),

– Informatyka – prowadząca: S. Piróg, poniedziałek w godz. 12.40-13.25 (bezpłatne),

– Zespół wokalny – prowadząca: M. Miksa, środa w godz. 13.30-15.00 (bezpłatne),

– Zajęcia sportowe dla dzieci młodszych i starszych – prowadzące: L. Rekowska i H. Słomska, czwartek w godz. 13.45-14.30 oraz poniedziałek w godz. 16.00-17.30 (bezpłatne),

– Rytmika – kółko taneczne – prowadząca: J. Chęcińska, wtorek w godz. 16.30-17.30 (25 zł/miesiąc),

– Zajęcia plastyczne – prowadząca: M. Miksa, poniedziałek w godz. 13.30-14.30 (bezpłatne),

– „Akademia sześciolatka" – prowadząca: E. Tarasiuk, piątek w godz. 8.55-11.30 (bezpłatne),

– Dyskusyjny Klub filmowy – DKF – Prowadząca: M. Przybysz – środa w godz. 13.30-15.00 (bezpłatne),

– Kółko ekologiczno-przyrodnicze – prowadząca: D. Drobnik, środa w godz. 11.30-13.00 (bezpłatne),

– Język angielski dla kl. „0" – prowadząca: B. Prokopiuk, poniedziałek w godz. 13.35-14.20 (25 zł/miesiąc),

– „Kolorowa ortografia" – prowadząca: D. Bębenek, piątek w godz. 11.40-13.10 (bezpłatne),

dla dorosłych:

– Język angielski – pięć grup – prowadzący: E. Dalecka – poniedziałek w godz. 16.45-18.15 (kontynuacja grupa Pre-Intremediate), poniedziałek w godz. 18.30-20.00 (kontynuacja grupa Elementary, środa w godz. 16.50-18.20 (grupa nowa – od podstaw), środa w godz. 18.30-20.00 (kontynuacja grupa Intermediate) oraz piątek w godz. 17.15-18.45 (kontynuacja grupa 1-roczna) – (2 x 110 zł),

– Język włoski – prowadząca: M. Dobke, wtorek w godz. 17.35-19.05 (grupa średnia) oraz środa w godz. 17.35-19.05 (grupa podstawowa) – (2 x 110 zł),

– Język hiszpański – trzy grupy – prowadząca E. Dalecka, wtorek w godz. 18.30-20.00 (kontynuacja grupa 2-letnia), czwartek w godz. 17.00-18.30 (grupa nowa – od podstaw) oraz w godz. 18.40-20.10 (kontynuacja grupa 1-roczna) – (2 x 110 zł) ,

– Nordic Walking – prowadząca: R. Borowska, sobota w godz. 9.00-10.30 i 15.00-16.30 oraz niedziela w godz. 9.00-10.30 (25 zł/miesiąc),

– Siatkówka – prowadzący: W. Borowski, środa w godz. 19.00-22.00 (30 zł/miesiąc),

– Koszykówka – prowadzący: W. Sierżęga, poniedziałek w godz. 19.30-20.30 oraz czwartek w godz. 19.30-20.30 (30 zł/miesiąc),

– Gimnastyka usprawniająca – prowadząca: I. Leszkowicz, poniedziałek i czwartek w godz. 18.00-19.00 (30 zł/miesiąc).

Zespół Szkół Nr 9
Szkoła Podstawowa Nr 31 i Gimnazjum Nr 12,
ul. Chylońska 227, tel. (58) 782 11 51,

e-mail: zs9cisowa@gmail.com

Koordynator: Hanna Jarska

Dla dzieci i młodzieży:

– WUSHU – środa i piątek w godz. 17.30-18.30,

– Samoobrona – poniedziałek i czwartek w godz. 17.00-18.00,
– Karate – wtorek w godz. 17.00-18.00,
– Piłka nożna – wtorek w godz. 17.30-18.15 oraz piątek w godz. 18.15-19.30,

dla dorosłych:

– Tenis stołowy – od poniedziałku do piątku w godz. 16.00-19.00,

– Gimnastyka dla pań – poniedziałek i czwartek w godz. 18.30-19.15,
– WUSHU – środa i piątek w godz. 18.30-19.30,

– Karate – sobota w godz. 10.00-11.00.

Zapisy pod numerem telefonu: 600 470 938.

Szkoła Podstawowa Nr 40
ul. Rozewska 33, tel. (58) 623 25 88,

e-mail: sp40@poczta.fm

Koordynator: Joanna Polmańska
dla dzieci:

– Język angielski dla dzieci – prowadzące: Joanna Straszak, Karolina Abramowicz i Małgorzata Wasilewska, dzieci sześcioletnie – piątek w godz. 13.30-14.15, sala nr 55, kl. I – poniedziałek w godz. 16.20-17.05, sala nr 6, wtorek w godz. 14.40-15.25, sala nr 12, czwartek w godz. 15.30-16.15, sala nr 29 oraz piątek w godz. 15.30-16.15, sala nr 28, kl. II – czwartek w godz. 16.20-17.05, sala nr 6, kl. III – poniedziałek w godz. 11.35-12.20, sala nr 1, wtorek w godz. 16.20-17.05, sala nr 6 oraz środa w godz. 16.20-17.05, sala nr 6, kl. IV – wtorek w godz. 13.25-14.30, sala nr 29 oraz poniedziałek w godz. 15.30-16.15, sala nr 31, kl. V -wtorek w godz. 15.30-16.15, sala nr 55 (40 zł/mies.),

– Twórczość i zabawa w j. rosyjskim – prowadząca: Larysa Tomczak, czwartek w godz. 9.10-9.40, sala nr 31 (bezpłatnie),

– Akademia siedmiolatka – prowadząca: Renata Pyryt, czwartek w godz. 16.15-17.00, sala nr 4 (bezpłatnie),

– Akademia przedszkolaka – prowadząca: Lucyna Szypuła, wtorek w godz. 11.15-11.50, sala nr 61a (bezpłatnie),

– Zajęcia plastyczne – prowadzący: Paweł Grobis, poniedziałek w godz. 14.40-15.25, sala nr 11 (bezpłatnie),

– Zajęcia plastyczne z elementami  fotografiki – prowadząca: Joanna Drabińska, czwartek w godz. 16.15-17.00, sala nr 2 (bezpłatnie),

– Gimnastyka artystyczna – prowadząca: Karolina Makarewicz, czwartek w godz. 17.00-17.45, sala gimnastyczna (bezpłatnie),

– Zajęcia z elementami socjoterapii – prowadząca: Anna Grygiel, wtorek w godz. 16.15-17.00, świetlica (bezpłatnie),

– Zajęcia instrumentalne: nauka gry na gitarze – prowadzące: Joanna Polmańska i Wioletta Orłowska, sobota w godz. 17.30 -18.30, salka katechetyczna, kościół św. Jana Chrzciciela (10 zł/mies.),

– Matematyczne łamigłówki dla klas III – prowadząca: Grażyna Jeszke, środa w godz. 16.15-17.00, sala nr 1 (bezpłatnie),

– Eucharystyczny Ruch Młodych – prowadzące: Ewa Boike i Krystyna Wilk, piątek w godz. 17.00-18.00, salka katechetyczna, kościół św. Jana Chrzciciela (bezpłatnie),

– Klub Młodych Gdynian – prowadzący: Stanisław Kudławiec, sobota w godz. 12.00-13.00, łącznik (bezpłatnie),

– Zajęcia artystyczne dla dzieci młodszych – prowadząca: Małgorzata Trzebiatowska, poniedziałek w godz. 17.00-17.45, łącznik (bezpłatnie),

– Zajęcia teatralne dla klas IV – VI – prowadzące: Iwona Kuśnierczak i Joanna Otlewska, wtorek w godz. 14.30-15.25, sala nr 64 (bezpłatnie),

– Nauka pływania: różne grupy zaawansowania – prowadzący: Leszek Żuchowski, we wszystkie dni tygodnia, basen (90 zł/mies.),

– Nauka języka włoskiego dla dzieci (kontynuacja) – prowadząca: Małgorzata Dopka, poniedziałek w godz. 10.40-11.25, sala nr 11 (20 zł/mies.),

– Zajęcia logopedyczne – prowadząca: Jolanta Miller, piątek w godz. 11.00-11.45, sala nr 69 oraz prowadząca: Joanna Rułkowska, wtorek w godz. 8.00-8.45, sala nr 69 (20 zł/mies.),

dla dorosłych młodzieży:

– Nauka języka rosyjskiego – prowadząca: Larysa Tomczak, wtorek w godz. 19.00-19.45, sala nr 31 (40 zł/mies.),

– Język angielski dla dorosłych – prowadząca: Małgorzata Wasilewska, czwartek w godz. 17.15-18.00 (grupa średniozaawansowana) oraz środa w godz. 17.15-18.00 (grupa początkująca), sala nr 6 (40 zł/mies.),

– Język niemiecki – prowadząca: Monika Szulc, poniedziałek w godz. 17.00-17.45 (grupa początkująca), sala nr 5 (40 zł/mies.)

– Gimnastyka rekreacyjna dla pań Pilates – prowadząca: Karolina Makarewicz, czwartek w godz. 18.00-18.45, sala gimnastyczna (40 zł/mies.),

– Zajęcia sportowe dla pań – siatkówka, koszykówka – prowadzący: Tadeusz Barański, czwartek w godz. 20.30-21.30, sala gimnastyczna (40 zł/mies.),

– Szkoła biblijna – prowadzący: ks. Wojciech Kozłowski, 3-niedziela m-ca w godz. 15.00-18.00, parter (bezpłatnie),

– Taniec towarzyski – prowadzący: Patryk Nieżorawski, wtorek w godz. 20.30-21.30, sala gimnastyczna (20 zł/mies.),

– Klub Kangura – prowadząca: Katarzyna Mierzejewska, 3- sobota miesiąca, sala nr 25s (bezpłatnie).

Zespół Szkół Nr 11

Szkoła Podstawowa Nr 43 i Gimnazjum Nr 16
ul. Porębskiego 21, tel. (58) 625 57 09,

e-mail: sekretariat@zs11gdynia.pl

Koordynator: Monika Pierzga – Czaus
– Akademia przedszkolaka – prowadzące: Barbara Balewska i Mirosława Gumowska, poniedziałek i środa w godz. 10.00-14.00, budynek B II piętro (zajęcia płatne),

– Tenis ziemny dla najmłodszych – prowadzący: Arkadiusz Sobieraj, poniedziałek i środa w godz. 18.00-20.00 oraz piątek w godz. 16.00-18.00, mała sala gimnastyczna (zajęcia płatne),

– Zajęcia sportowe z aikido dla dzieci i młodzieży – prowadzący: Daniel Błażejczyk, poniedziałek w godz. 17.30-20.00 oraz środa w godz. 18.30-20.00, sala korekcyjna z matami (zajęcia płatne),

– Piłka siatkowa – prowadzący: Michał Olszewski, dla dzieci i młodzieży – na dużej sali gimnastycznej we wtorek w godz. 16.30-18.30 oraz czwartek w godz. 17.30-19.30, dla dorosłych we wtorek w godz. 18.30-20.00 na małej sali gimnastycznej (bezpłatne),

– Szachy dla dzieci i młodzieży – prowadząca: Marzena Gajlewicz, poniedziałek w godz. 16.30-17.30 (bezpłatne),

– Zajęcia sportowo rekreacyjne dla absolwentów – prowadząca: Maria Andrzejczak, wtorek w godz. 18.30-20.00, duża sala gimnastyczna (zajęcia płatne),

– Piłka nożna dla dorosłych – prowadząca: Monika Pierzga-Czaus, wtorek w godz. 20.00-21.30, duża sala gimnastyczna (zajęcia płatne),

– Zajęcia sportowo-rekreacyjne dla absolwentów – prowadzący: Łukasz Kreft, czwartek w godz. 19.30-21.30, duża sala gimnastyczna (zajęcia płatne),

– Zajęcia piłki siatkowej oraz tenisa stołowego dla mieszkańców dzielnicy – prowadzący: Janusz Rodziewicz, piątek w godz. 20.00-21.30, duża sala gimnastyczna i stoły tenisowe (bezpłatne),

– Karta rowerowa i motorowerowa – prowadząca: Irena Machnikowska, osoby zainteresowane proszone są o kontakt z sekretariatem szkoły,

– Zajęcia lekkoatletyczne dla dzieci i młodzieży – prowadzący: Wojciech Ziemkiewicz, poniedziałek w godz. 17.00-17.30, wtorek w godz. 17.00-18.00 oraz sobota w godz. 13.00-14.00, duża sala gimnastyczna (bezpłatne),

– Aerobik dla pań – prowadząca: Marzena Gajlewicz, wtorek i czwartek w godz. 20.00-21.30, sala korekcyjna z lustrami (zajęcia płatne).

Na terenie szkoły działają również szkoły tańca: Smooth Moves, El Dance i Step by Step. Szkoła także ściśle współpracuje z klubem piłkarskim „Iskra Gdynia". Na boisku ze sztuczna nawierzchnią i salach gimnastycznych prowadzone są zajęcia piłkarskie różnych grup wiekowych. Trenuje ich wykwalifikowana kadra tego klubu.

Koordynator programu „Otwartej Szkoły" ZS nr 11 dyżuruje we wtorki w godz. 20.00-21.45 w gabinecie nauczycieli wychowania fizycznego na obiekcie sportowym.

Szkoła Podstawowa nr 6
ul. Cechowa 22, tel. (58) 625 40 25,

e-mail: sekretariat@sp6.gdynia.pl

Koordynator: Elżbieta Klińska
Dla dzieci i młodzieży:

– Piłka nożna dla klas I-III – prowadzący: Andrzej Golecki, poniedziałek w godz. 15.30-17.00,

– Unihokej i zabawy ogólnorozwojowe dla klas I-III – prowadząca: Emilia Gużyńska, czwartek w godz. 8.00-8.45,

– Siatkówka – prowadząca: Jolanta Chrzanowska, czwartek w godz. 13.40-14.25,

– Koło szachowe – prowadzący: Tomasz Ciesielski, poniedziałek w godz. 11.45-13.30 i piątek w godz. 11.45-12.30,

– Logopedia – prowadząca: Katarzyna Helińska, wtorek w godz. 9.45-10.10, środa w godz. 8.50-9.15 oraz czwartek w godz. 9.45-10.30,

– Warsztaty twórczego pisania – prowadząca: Małgorzata Kuksinowicz, czwartek w godz. 15.45-16.30,

– Język francuski dla uczniów klas młodszych – prowadząca: Gabriela Reclaw, czwartek w godz. 14.45-15.30,

– Język francuski dla uczniów klas starszych – prowadząca: Gabriela Reclaw, czwartek w godz. 15.35-16.20,

– Nauka gry na pianinie, akordeonie i keyboardzie – prowadzący: Zygmunt Rompa, termin spotkań ustalany indywidualnie,

– Zespół Kaszubski – prowadzący: Zygmunt Rompa, wtorek i czwartek w godz. 16.00-18.00,

– Nauka gry na gitarze i keyboardzie – prowadząca: Katarzyna Kosińska, poniedziałek w godz. 13.50-14.35 (gitara), środa w godz. 13.50-15.30 (gitara), wtorek w godz. 16.15-17.00 oraz środa w godz. 15.30-16.15 (keyboard),

– Z matematyką na co dzień (zajęcia indywidualne) – prowadząca: Klaudyna Kukowska, środa w godz. 8.00-8.45,

– „Zanim zostanę pierwszakiem" – zajęcia adaptacyjne dla przyszłych uczniów klas I – prowadzące: Emilia Gużyńska i Katarzyna Jutkiewicz, środa w godz. 16.00-16.45, (początek zajęć: 7 marca 2012 r.).

Dla dorosłych:

– Język francuski dla początkujących – prowadząca: Gabriela Reclaw, wtorek w godz. 15.30-16.15,

– Język angielski dla początkujących – prowadząca: Joanna Balana, środa w godz. 18.00-19.30,

– Język angielski dla średniozaawansowanych – prowadząca: Joanna Balana, czwartek w godz. 17.30-19.00,

– Twórcze warsztaty dla kobiet – prowadząca: Joanna Jesionowska, co drugi czwartek w godz. 16.00-17.30.

Zapisy u koordynatora programu drogą mailową – szkola_otwarta@sp6.gdynia.pl

Szkoła Podstawowa Nr 33
ul. Godebskiego 8, tel. (58) 625 04 01,

e-mail: ssp33@interia.pl

Koordynator: Marzena Stec
Dla przedszkolaków (6 i 7-altków):

– „Akademia Malucha" zajęcia adaptacyjne dla dzieci przedszkolnych – prowadząca: Adriana Zacharuk, czwartek w godz. 16.00-16.45 (3 zł/godz.),

dla dzieci:

– Zajęcia sportowo-rekreacyjne dla uczniów klas IV-VI – prowadząca: Mirosława Rozenbangier, poniedziałek w godz.16.30-17.15,

– Unihokej dla klas IV-VI – prowadzący: Jerzy Słowikowski, wtorek w godz.17.00-18.30,

– Tenis stołowy dla klas IV-VI – prowadząca: Beata Słowikowska, środa w godz. 17.00-18.30,

– Piłka nożna – prowadzący: Adam Słowi, piątek w godz. 16.30-17.15 (klasy I-III) oraz w godz. 17.15-18.00 (klasy IV-VI),

– Przygoda z kolorami (zajęcia plastyczne) dla klas I-III – prowadząca: Agata Myczkowska, poniedziałek w godz. 14.40-16.10,

– Koło tkackie dla klas I-V – prowadząca: Anna Korwel, poniedziałek w godz. 12.45-13.30 oraz piątek w godz. 11.40-12.25,

– Język angielski dla klas III – prowadząca: Anna Kwiatkowska, poniedziałek w godz.15.30-16.15,

– Karate – prowadzący: Jacek Wojtkiewicz, czwartek w godz. 17.00-18.00.

Wszystkie zajęcia dla dzieci są nieodpłatne.

Dla dorosłych:

– Ćwiczenia relaksacyjne – prowadząca: Mirosława Rozenbangier, poniedziałek w godz.17.15-18.00 (5 zł/godz.),

– Język angielski – prowadząca: Beata Kreft, wtorek w godz. 15.45-17.15 (10 zł za jedne zajęcia),

– Zajęcia komputerowe dla słuchaczy Uniwersytetu III Wieku – prowadząca: Agnieszka Cieślarczyk, środa w godz. 15.30-17.00 (I grupa) oraz w godz. 17.00-18.30 (II grupa),

– Aerobik – prowadząca: Anna Niemczyk-Stępnik, poniedziałek i czwartek w godz. 18.30-19.30, (7 zł/godz.).

Szkoła Podstawowa Nr 10
ul. Morska 192, tel.
(58) 623 06 33,

e-mail: sekretariat@poczta.sp10gdynia.pl  

Koordynator: Katarzyna Kuczyńska
Dla dzieci:
– „Młodzi twórcy" zajęcia plastyczne – prowadząca: Elżbieta Lesner, wtorek w godz. 15.30-17.00,
– Siatkówka dla chłopców – prowadzący: Janusz Pierzak, sobota w godz. 9.30-11.00,
– Zajęcia rekreacyjne świetlica „Mrowisko" – prowadząca: Inga Krupska, piątek w godz. 18.00-19.00,
– Zajęcia rekreacyjne „Ministranci św. Mikołaja" – prowadzący: Kordian Kulaszewicz, piątek w godz. 20.00-21.00,
– „Akademia przyszłości" – prowadzące: Magdalena Kwiatkowska i Ludwika Chmielewska, wolontariat wg oddzielnego harmonogramu,
– Rugby dla chłopców – prowadzący: Arkadiusz Skrzyński, sobota w godz. 11.00-12.30,
– Szkoła Tańca „Szczepan" – prowadząca: Ewelina Grubecka, piątek w godz. 11.45-13.45,
– Zespół Cheerleaders – prowadząca: Izabela Sobiecka, wtorek w godz. 15.30-17.00 (grupa zamknięta),
– Gromada zuchowa – prowadząca: Lucyna Marmurowicz, sobota w godz. 9.00-11.00,
– Zbiórki harcerzy – prowadząca: Aleksandra Golecka, czwartek w godz. 17.00-19.00,
– 100 lat! Urządzimy urodziny Twojego dziecka – prowadząca: Małgorzata Formella, soboty w godz. 9.00-12.00,
– Miłośnicy gier karcianych i planszówek – prowadzący: Mariusz Zaborowski, środa w godz. 16.00-18.00 oraz sobota w godz. 9.00-11.00,
– Gimnastyka z elementami baletu dla Cheerleaders – prowadząca: Kamila Chamerska, środa w godz. 15.30-17.00 (grupa zamknięta),
dla dorosłych:
– Tenis stołowy – prowadzący: Janusz Pierzak, sobota w godz. 8.00-9.30,
– Aerobik dla pań – prowadząca: Izabela Sobiecka, wtorek i czwartek w godz.19.00-20.00,
– Warsztaty decoupage – prowadząca: Alicja Dranka, środa w godz. 17.00-18.30,
– Zajęcia komputerowe dla seniorów – prowadząca: Wiesława Drewniak, środa w godz. 16.00-17.30,
– Gimnastyka – prowadząca: Izabela Sobiecka, wtorek i czwartek w godz. 17.00-18.00,
– Siatkówka dla przyjaciół – wtorek i czwartek w godz. 19.00-21.00 (grupa zamknięta),
– Step dla pań – prowadząca: Izabela Sobiecka, środa w godz. 19.00-20.00,
– Nordic Walking klub „Apteka" – prowadząca: Katarzyna Kuczyńska, wtorek i czwartek w godz. 10.45-12.15, zbiórka zawsze przed szkołą,
– Badminton dla dorosłych- poniedziałek w godz. 19.00-20.00 (grupa zamknięta),
– Organizacja wystaw w Galerii 10 – prowadząca: Katarzyna Kuczyńska,
– Zajęcia edukacji regionalnej w Izbie Kaszubskiej – prowadzące: Hanna Rogozińska i Alicja Dranka.

Gimnazjum Nr 4
ul. Okrzei 6, tel. (58) 663 79 88,

e-mail: gim4@poczta.gdynia.pl

Koordynator: Grażyna Szotrowska

– Rozwiązywanie problemów „Spątany" – prowadząca: Agnieszka Krasnodębska, sobota w godz. 11.00-14.00, sala nr 14 (bezpłatne),
– Odyseja Umysłu dla absolwentów – prowadząca: Irena Matczak, piątek w godz. 16.00-18.00, sala teatralna (bezpłatne),
– Klub Odkrywców (zajęcia w terenie: rajdy, wystawy, muzea) – prowadząca: Grażyna Szotrowska, jedna sobota w miesiącu w godz. 9.00-12.00 (bezpłatne) – spotkanie pod szkołą,
– Klub Seniora – prowadzący: Jerzy Skubiszewski, poniedziałek w godz. 15.00-16.00, stołówka (bezpłatne),
– Piłka koszykowa (młodzież – grupa zorganizowana) – prowadzący: Mateusz Rasiewicz, sobota w godz. 17.00-18.30, hala sportowa (24 zł),
– Piłka koszykowa (dorośli) – prowadzący: Dariusz Nowaczek, sobota w godz. 18.30-20.00, hala sportowa (24 zł),
– Piłka nożna dla dorosłych – prowadzący: Dariusz Nowaczek, sobota w godz. 14.00-15.30, hala sportowa (24 zł),
– Piłka nożna dla studentów (grupa zorganizowana) – prowadzący: Tomasz Waleński, sobota w godz. 15.30- 17.00, hala sportowa (24 zł),
– Zajęcia sportowe dla rodziców – prowadzący: Tomasz Adamski, sobota w godz. 17.00-18.30, sala gimnastyczna (12 zł),
– Tenis stołowy – prowadząca: Katarzyna Kurkowska, niedziela w godz. 16.30-19.00, hala sportowa (20 zł).
– Zajęcia sportowe dla nauczycieli – prowadzący: Dariusz Nowaczek, niedziela w godz. 19.00- 20.30, hala sportowa (bezpłatne),
– Zajęcia sportowe dla dorosłych (grupy zorganizowane) – prowadząca: Katarzyna Kurkowska, niedziela w godz. 16.30-19.00, hala sportowa (24 zł),
– Piłka sitkowa dla rodziców – prowadzący: Dariusz Nowaczek, niedziela w godz. 17.30-19.00, sala gimnastyczna (12 zł),
– Język angielski dla dorosłych (grupa zaawansowana) – prowadząca: Aleksandra Szczepińska, wtorek w godz. 16.30-17.30, sala nr 27 (80 zł),
– Język angielski dla dorosłych (grupa średniozaawansowana) – prowadząca: Aleksandra Szczepińska, wtorek w godz. 17.30-18.30 i czwartek w godz. 19.15-20.15, sala nr 27 (80 zł),
– Salsa dla pań – prowadząca: Dominika Ruszczyk, termin do ustalenia po zorganizowaniu grupy (40 zł),
– Aerobik – prowadząca: Karolina Szlachta, poniedziałek, środa i czwartek w godz. 18.45-20.00, salka judo (60 zł),
– Język włoski dla młodzieży – prowadząca: Joanna Haase, sobota (raz w miesiącu) w godz. 9.00-12.00, sala nr 14 (bezpłatne),
– Historia sztuki – prowadzące: Anna Łukasik i Grażyna Szotrowska, sobota (raz w miesiącu) w godz. 9.00-12.00, sala nr 38 (bezpłatne).
Dyżur koordynatora w poniedziałki w godz. 15.15-17.00 w sali nr 41.

Szkoła Podstawowa Nr 26
ul. Tatrzańska 40, tel. (58) 620 66 64,

e-mail: ssp26gdynia@wp.pl

Koordynator: Jolanta Głodowska
– Szachy – prowadzący: Tomasz Ciesielski, środa w godz. 8.00-9.40 oraz czwartek w godz. 8.00-8.45 (3,75 zł za 45 minut),
– Język angielski – prowadząca: Dorota Jarzyńska, wtorek w godz. 14.35-15.20 oraz środa w godz. 13.30-14.15 (4 zł za 45 minut),

– Język angielski – prowadząca: Ewa Balińska, wtorek w godz. 14.35-15.20 (4 zł za 45 minut),

– Zajęcia teatralne – prowadząca: Aleksandra Duraj, środa w godz. 12.45-13.30 (3 zł za 45 minut),

– Zajęcia artystyczne (plastyczne, szydełkowanie, haft i inne formy) – prowadząca: Ewgenia Stefosis, czwartek w godz. 13.45-14.45 (3 zł za 60 minut),
– Biżutowisko (tworzenie biżuterii) – prowadząca: Margarita Melion, środa w godz. 14.30-15.20 (4 zł za 45 minut),
– Nauka gry na gitarze – prowadząca: Aleksandra Duraj, wtorek w godz. 13.30-14.00, 14.00-14.30 i 14.30-15.00 oraz środa w godz. 13.30-14.00, 14.30-15.00, 15.00-15.30 i 15.30-16.00 (5 zł za 30 minut),
– Piłka nożna – prowadzący: Marek Leszczyński, poniedziałek w godz. 13.45-14.30 dla kl. 0-III oraz w godz. 14.35-15.20 dla kl. IV-VI (3 zł za 45 minut).

Zapisy u koordynatora pod numerem telefonu: 503-01-55-88 lub w sekretariacie szkoły – tel. (58) 620 66 64.

Szkoła Podstawowa Nr 35
ul. Uczniowska 1, tel. (58) 624 09 74,

e-mail: sp35@sp35gdynia.pl

Koordynator: Agnieszka Szczypior
Dla dzieci:

– Gry i zabawy dla zerówki – poniedziałek w godz. 13.05-14.05 oraz wtorek w godz. 13.35-14.35, aula (2 zł za jedne zajęcia),

– Zajęcia plastyczne dla zerówki – środa w godz. 14.30-15.30, sala nr 30 (2 zł za jedne zajęcia),

– Piłka nożna dla klas 0-III – środa w godz. 14.30-15.30 (klasy I-III) i 15.30-16.30 (grupy „0"), sala gimnastyczna (5 zł za jedne zajęcia),

– Gra na gitarze dla klas I-VI – wtorek, środa i czwartek w godz. 18.00-19.00, sala nr 11 (7 zł za jedne zajęcia),

– Język angielski dla klas IV-VI – wtorek w godz. 17.00-18.00, sala nr 31 (6 zł za jedne zajęcia),

– Język angielski dla klas 0-III – poniedziałek w godz. 13.30-14.30 i 14.30-15.30 oraz środa w godz. 13.30-14.30 i czwartek w godz. 14.30-15.30, sala nr 6 (6 zł za jedne zajęcia),

– Zajęcia muzyczne dla klas 0-III – czwartek w godz. 13.30-14.30, aula (2 zł za jedne zajęcia),

– Koszykówka dla klas IV-VI – wtorek w godz. 15.45-16.45, sala gimnastyczna (bezpłatne),

– Koło teatralne dla klas IV-VI – poniedziałek w godz. 13.45-14.45, sala nr 24 (1 zł za jedne zajęcia),

– Gry i zabawy dla klas I-III – wtorek w godz. 13.30-14.30, sala nr 6 (2 zł za jedne zajęcia),

– Kółko matematyczne dla klas IV-VI – środa w godz. 14.45-15.45, sala nr 28 (bezpłatne),

– Zajęcia logopedyczne – poniedziałek w godz. 12.00-15.00, wtorek w godz. 13.00-15.00 oraz czwartek w godz. 13.00-14.00, sala nr 19 (6 zł za jedne zajęcia),

– Zajęcia taneczne – wtorek w godz. 14.35-15.35, aula (2 zł za jedne zajęcia),

dla dorosłych:

– Język angielski – wtorek w godz. 18.00-19.00, sala nr 31 (6 zł za jedne zajęcia),

– Aerobic zumba – poniedziałek w godz. 18.00-19.00, aula (4 zł za jedne zajęcia),

Zapisów można dokonywać pod adresem mailowym: otwartaszkola35.gdynia@wp.pl, bądź dzwoniąc do sekretariatu szkoły (58) 624 09 74.

Zespół Szkół Nr 7

Szkoła Podstawowa Nr 12 i Gimnazjum Nr 8
ul. Stawna 4/6, tel. (58) 624 04 07,

e-mail: zs7gdy@poczta.gdynia.pl

Koordynator: Iwona Butrym
Dla dzieci i młodzieży:

– Język angielski dla grupy przedszkolnych – prowadząca: Dorota Miezin – Potocka, poniedziałek godz. 14.00, środa godz. 11.00, czwartek godz. 11.00 i piątek godz. 12.30 (P1), wtorek godz. 14.45, środa godz. 14.00, czwartek godz. 12.00 i piątek godz. 12.00 (P2), (2,50 zł za zajęcia),

– Język francuski dla klasy IVc SP- prowadząca: Elżbieta Duńska – Rojek, czwartek godz. 13.50 i piątek godz. 8.00 (2,50 zł za zajęcia),

– Zabawa w teatr dla klasy II c SP – prowadząca: Barbara Chojnacka, piątek godz. 14.35 (bezpłatne),

– Kółko recytatorskie dla klas III SP – prowadząca: Beata Janczak, czwartek godz. 15.30 (bezpłatne),

– Kółko matematyczne dla I A gimnazjum – prowadząca Danuta Styk, piątek w godz. 9.50-10.20 (bezpłatne),

– Praca z uczniem zdolnym matematycznie – prowadząca: Danuta Styk, poniedziałek godz. 14.45 (bezpłatne),

– Koło informatyczne – dla klasy III a SP zajęcia prowadzi Maria Śmiełowska – Bohn, a dla klasy III b SP zajęcia prowadzi Krystyna Żuchowska, piątek godz. 8.55 (kl. 3a) oraz poniedziałek godz. 9.30 (kl. 3b), (bezpłatne),

– Nauka pływania dla klas I-III SP – prowadzący: Anna Bogucka, M. Buczkowska, Rafał Kaczyński, Adam Orłowski, Arkadiusz Skrzyński, wg planu lekcji, (5 zł za zajęcia),

– Gimnastyka korekcyjna – prowadzący: Adam Orłowski i Adam Słowi, grupy przedszkolne – poniedziałek godz. 10.45 i czwartek godz. 13.50 oraz klasa 3a – wtorek godz. 12.55 (bezpłatne),

– Kółko szachowe – prowadzący: Tomasz Ciesielski, czwartek godz. 17.00 (7,50 zł za zajęcia),

– Rytmika dla grup przedszkolnych – prowadząca: Anna Jabłońska, środa godz. 12.00 i 13.00 (2 zł za zajęcia),

– Kurs na stopień młodszego ratownika WOPR – prowadzący: Piotr Wysocki (280 zł za kurs),

dla dorosłych:

– „Akademia dla Rodziców"- prowadząca: Beata Janczak, zapisy prowadzi prowadząca zajęcia (10 zł za zajęcia),

– Aerobik – prowadząca: Agnieszka Pasek, poniedziałek godz. 18.30 oraz czwartek godz. 18.00 (10 zł za zajęcia),

– Nauka pływania – prowadzący: Rafał Kaczyński, poniedziałek godz. 16.00 (15 zł za zajęcia),

– Siatkówka – prowadząca: Maria Mazurkiewicz, środa godz. 20.00 (15 zł za zajęcia).

 Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 6

ul. Gen. Hallera 9, tel. (58) 622 22 24,

e-mail: zso6.sekretariat@op.pl

Koordynator: Tadeusz Bień
– Warsztaty psychologiczne – prowadząca: Aleksandra Sobotka, czwartek w godz. 16.30-18.00 (co 2 tydzień),

– Język migany – prowadząca: Justyna Łomża, środa w godz. 13.00-14.30 (co 2 tydzień) grupa początkująca oraz czwartek w godz. 13.20-14.50 (co 2 tydzień) grupa zaawansowana,

– Terapia dyslektyczna – prowadząca: Joanna Bożek, poniedziałek w godz. 12.00-14.00,

– Pedagogizacja rodziców – prowadząca: Joanna Bożek , czwartek w godz. 15.00-16.00,

– Koszykówka – prowadząca: Hanna Jarząbek-Muraszko, czwartek w godz. 16.30-17.30,

– Spotkania ze sztuką – prowadząca: Anna Tarasiewicz, piątek w godz. 15.15-16.50,

– Kawiarenka internetowa – prowadzący: Tadeusz Bień i Ireneusz Źmich, poniedziałek w godz. 16.05-17.35 (sala nr 16) oraz czwartek w godz. 15.15-17.30 (sala nr 40),

– Ciekawe doświadczenia chemiczne – prowadząca: Janina Sadowska, wtorek w godz. 14.30-16.00,

– Siatkówka – prowadząca: Hanna Jarząbek-Muraszko, poniedziałek w godz. 16.00-17.30,

– Siłownia – prowadząca: Janina Synak, środa w godz. 15.20-16.05,

– Tenis stołowy – prowadząca: Janina Synak, wtorek w godz. 15.20 – 16.05.

Obowiązuje: obuwie zmienne, legitymacja uczniowska lub inny dowód tożsamości. Kontakt tel. (58) 622 22 24, e-mail: t.bien@vp.pl

 

Szkoła Podstawowa Nr 34
ul. Cylkowskiego 5,
tel. (58) 622 14 34,

e-mail:sp34.gdynia@info.progman.pl

Koordynator: Mariusz Żelechowski
Zajęcia dla dzieci i młodzieży:

– kurs języka angielskiego – prowadząca: Magdalena Wittbrot; wtorek w godz. 13.00-14.30, czwartek w godz. 13.50-14.35 i piątek w godz. 13.00-13.40 (7,50 zł/godz.),

– kurs języka niemieckiego – prowadząca: Agata Olszewska; piątek w godz. 14.45-15.30 (5 zł/godz.),

– koło szachowe – prowadzący: Tomasz Ciesielski; piątek w godz. 15.40-17.10 (5 zł/godz.),

– spotkania z bajką – prowadząca: Małgorzata Popów; czwartek w godz. 8.00-8.45 (3 zł/godz.),

– logopedia – prowadząca: Małgorzata Przyłuska; zajęcia indywidualne – 20 zł/godz.,

– warsztaty garncarskie – prowadząca: Jarosława Piątkowska; wtorek w godz. 14.00-19.00 (6 zł/zaj.),

– warsztaty origami – prowadzący: Radosław Moszczyński; czwartek w godz. 14.00-15.30 (5 zł/godz.),

– warsztaty twórcze – prowadząca: Barbara Secke; poniedziałek w godz. 15.00-16.30 oraz czwartek w godz. 12.40-14.10 (15 zł/godz.),

Zajęcia dla dorosłych:

– siatkówka – prowadzący: Bogdan Gruba – wtorek i piątek w godz. 19.00-21.00 (60 zł/m-c),

– samoobrona – prowadzący: Jarosław Gleński; wtorek i czwartek w godz. 19.00-21.00 (60 zł/m-c),

– kurs komputerowy dla seniorów – prowadząca: Ewa Barwińska; wtorek w godz. 9.50-11.20 i środy w godz. 9.50-11.20 (bezpłatne),

– ćwiczenia przy muzyce dla seniorów – prowadząca: Beata Dampc; poniedziałek w godz. 15.30-16.15 (bezpłatne),

– gimnastyka usprawniająca dla seniorów – prowadząca: Danuta Dobek; środa w godz. 15.40-16.40 (bezpłatne).

Zespół Szkół Nr 10

Szkoła Podstawowa Nr 42 i Gimnazjum Nr 15
ul. L. Staffa 10, tel. (58) 781 71 20,

e-mail: zs10@poczta.gdynia.pl

Koordynator: Marian Feliński
Dla dzieci:

– Pływanie – prowadzący: J. Ogonowski, grupa zamknięta (bezpłatne),

– Język esperanto – prowadząca: M. Markowska, terminy w trakcie ustalania (bezpłatne),

– Zajęcia z logopedii dla dzieci w wieku 6-10 lat – prowadzący: G. Mazur, środa w godz. 9.50-10.35, (7 zł za 45 min),

– Zajęcia z terapii pedagogicznej i logopedycznej – prowadząca: G. Mościcka (10 zł za 45 min),

– Pływanie – prowadzący: I. Kozal, grupa zamknięta (zajęcia płatne),

– Pływanie – prowadzący: M. Stankiewicz, grupa zamknięta (zajęcia płatne),

– Pływanie – prowadzący: I. Olejniczak, grupa zamknięta (zajęcia płatne),

– Pływanie – prowadząca: A. Szembowska, grupa zamknięta (zajęcia płatne),

– Pianino – prowadząca: Małgorzata Porzeżyńska (40 zł za 45 min),

– Chór – prowadząca: Małgorzata Porzeżyńska (10 zł za 45 min),

– Szachy dla dzieci w wieku 6-10 lat – prowadzący: W. Walkusz, poniedziałek w godz. 17.00-18.30 (9 zł za 45 min),

– Język angielski – prowadzący: B. Szprengier, grupa zamknięta (zajęcia płatne),

– Język angielski – prowadząca: K. Białkowska, grupa zamknięta (zajęcia płatne),

– Język niemiecki dla młodzieży – prowadzący: R. Doering, wtorek w godz. 16.00-17.30 (5 zł za 45 min),

– Przedsiębiorczość – prowadzący: U. Sierżant, grupa zamknięta (zajęcia płatne),

dla dorosłych:

– Koszykówka i siatkówka – prowadzący: B. Werner, poniedziałek w godz. 17.45-19.15 (5 zł za 45 min),

– Siatkówka – prowadzący: I. Kozal, poniedziałek i środa w godz. 20.00-21.30 (5 zł za 45 min),

– Pilates – gimnastyka dla kobiet – prowadzący: A. Matuszczak, poniedziałki, środy i piątki w godz. 19.00-20.00 (10 zł za 60 min),

– Fotografia dla młodzieży i dorosłych – prowadzący: M. Feliński, szkoła przyjmuje zapisy na kurs fotografii cyfrowej, środa w godz. 16.00-17.30 (10 zł za 45 min).

Koordynator Szkoły Otwartej ma stałe dyżury w każdy poniedziałek w godz. 17.00-18.00 (pokój nauczycielski ZS nr 10), tel. (58) 629 20 00. Ponadto zgłoszenia przyjmowane są w sekretariacie ZS nr 10.

Zespół Szkół Nr 5

Szkoła Podstawowa Nr 8 i Gimnazjum Nr 5
ul. Orłowska 27/33, tel. (58) 624 84 62,

e-mail: gim5orlowo@wp.pl

Koordynator: Joanna Bienia-Fijas
dla uczniów:
– Zajęcia plastyczne dla klas I-III SP – prowadząca: Sabina Tylawska, czwartek w godz. 15.30-16.15 (7 zł/45 min),
– Zajęcia logopedyczne – prowadząca: Dorota Datta, termin do ustalenia z prowadzącym (30 zł/45 min),
– Zajęcia komputerowe dla klas I-III SP – prowadząca: Marta Gajewska, poniedziałek w godz. 15.35-16.20 (7 zł/45 min),
– „Ortografia na wesoło" dla klas I-III SP – prowadząca: Elżbieta Staniszewska, środa w godz. 9.50-10.35 (7 zł/45 min),
– Język angielski dla zerówki – prowadząca: Agnieszka Zaklikocka, poniedziałek i czwartek w godz. 8.00-8.30 (4 zł/30 min),
– Terapia pedagogiczna i pomoc w nauce dla klas IV-VI SP i gimnazjum – prowadzące: Marzena Witczak i Iwona Nitka, termin do ustalenia z prowadzącymi (30 zł za 45 min, cena za zajęcia w kilkuosobowych grupach proporcjonalnie do liczebności),

– Gimnastyka korekcyjna dla uczniów zerówki – prowadząca: Iwona Krzyżanowska, wtorek w godz. 8.00-8.45 (7 zł/45 min),
dla dorosłych:

– Spinning – prowadząca: Aleksandra Orłowska, poniedziałek w godz. 16.15-17.15 i 17.15-18.15 oraz środa w godz. 16.30-17.30 i 17.30-18.30 (20 zł/60min 1 raz w tygodniu lub 15 zł/60 minut/ 2 razy w tygodniu),
– Zajęcia komputerowe – prowadząca: Alicja Milsiewicz Szulc, środa w godz. 16.00-17.30 (40 zł/mies.).

Zapisy na zajęcia u koordynatora lub u prowadzących zajęcia.

Zespół Szkół Nr 15

Szkoła Podstawowa Nr 48 i Gimnazjum Nr 20
ul. Jowisza 60, tel.
(58) 621 40 34,

e-mail: zs15gdynia@poczta.fm

Koordynator: Wojciech Sakłak
Dla dzieci:

– Język angielski – prowadzący: Raymond Tuttle, wtorek i czwartek w godz. 13.45-14.35 (klasa 0-1 c i d), środa i piątek w godz. 15.35-16.25 (klasa 1a, b, c i d), wtorek i czwartek w godz. 15.35-16.25 (klasa 2a i b), środa i piątek w godz. 14.40-15.30 i 13.45-14.35 (klasa 2c), wtorek i czwartek w godz. 16.30-17.20 (klasa 3a, b i c), wtorek i czwartek w godz. 14.40-15.30 (klasa 3c), poniedziałek i czwartek w godz. 16.30-17.20 (klasa 4a i b),

– Szkółka karate – prowadzący: Piotr Wróbel, wtorek i czwartek w godz. 18.45-19.45, sala baletowa (40 zł miesięcznie),
– Dziecięcy teatr tańca – prowadząca: Jolanta Borysewicz, czwartek w godz. 15.30-16.45 i 16.45-18.00, sala baletowa (30 zł/miesięcznie),
– Tenis stołowy – prowadzący: Piotr Robakowski, od poniedziałku do czwartku w godz. 17.00-19.00 (bezpłatnie),
– Rehamaluszek – Activbaby- prowadząca: Anna Cymańska, środa w godz. 17.00-17.45 (20 zł miesięcznie),

– Przebojowy przedszkolak – prowadząca: Anna Cymańska, środa w godz. 17.45-18.45 (20 zł miesięcznie),
– Plastusie – prowadząca: Katarzyna Piekacz, poniedziałek w godz. 14.00-15.00 oraz środa w godz. 15.00-16.00, sala nr 8 (20 zł miesięcznie),
– Warsztaty szachowe – prowadzący: Tomasz Ciesielski, poniedziałek w godz. 14.40-16.30 (40 zł miesięcznie),

– Klub młodego artysty – prowadząca: Justyna Sudzik, czwartek i piątek w godz. 9.35-10.35, sala nr 4b i 23 (5 zł/godzina – własne materiały),
– Warsztaty tańca nowoczesnego „Mini Tabu" – prowadząca: Natalia Klajman, środa w godz. 13.45-15.15, sala baletowa (15 zł/miesięcznie),
dla dorosłych:
– Malarstwo sztalugowe – prowadząca: Dorota Czajkowska, sobota w godz. 10.00-13.00, sala nr 6 (30 zł),
– Aerobik – prowadząca: Iwona Różańska, poniedziałek i środa w godz. 18.45-20.00, sala baletowa (5 zł/godz.)
– Chwarznieńska liga tenisa stołowego – prowadzący: Filip Rudolf, od poniedziałku do czwartku w godz. 19.00-21.00 (bezpłatnie),
– Joga – prowadząca: Jolanta Borysiewicz, czwartek w godz. 18.15-19.00 i 19.00-19.45, świetlica (50 zł miesięcznie),
– Step – prowadząca: Małgorzata Buczkowska, wtorek i czwartek w godz. 19.45-20.45, sala baletowa (30 zł),

– Tenis stołowy – od poniedziałku do czwartku w godz. 17.00-21.00 (bezpłatnie).

Zespół Szkół Nr 14

Szkoła Podstawowa Nr 47 i Gimnazjum Nr 19
ul. Nagietkowa 73, tel. (58) 629 00 37,

e-mail: zs14gdynia@poczta.fm

Koordynator: Ewa Woźniak – email: e.wozniak@poczta.gdynia.pl
– Język angielski dla dorosłych (wszystkie poziomy) – 6zł za godz., tel. 501 429 796,

– Gimnastyka 50+ –  5 zł za godz., tel. 792 272 735,

– Gimnastyka dla pań –  5 zł za godz., tel. 602 625 593,

– Pilates –  5 zł za godz., tel. 792 272 735,

– Zdrowy kręgosłup – profilaktyka schorzeń kręgosłupa – 5 zł za godz., tel. 792 272 735,

– Total Body Condition – ćwiczenia aerobowe – 5 zł za godz., tel. 792 272 735,

– Piłka nożna – dorośli – 6zł za godz., tel. 502 078 709,

– Unihokej dla dziewcząt w wieku 7 – 25 lat – bezpłatne, tel. 604 797 786,

– Zajęcia komputerowe dla seniorów – bezpłatne, tel. 668 109 857,

– Zajęcia wokalne dla seniorów – bezpłatne, tel. 602 834 441.

Dodatkowych informacji udziela koordynator programu Ewa Woźniak- e-mail: e.wozniak@poczta.gdynia.pl, tel. 606 572 048.

źródło: BP UM Gdynia

Gwiazdkowe prezenty od 5.10.15.

Zobacz także