Warsztaty w Bunkrze Sztuki – Sobota z Nowosielskim

Bunkier Sztuki mapa

sobota 03.06.2023

Sobota z Nowosielskim

Galeria Bunkier Sztuki zaprasza na „Sobotę z Nowosielskim”, która odbędzie się 3 czerwca. Wydarzenie jest częścią obchodów Roku Jerzego Nowosielskiego.

SEKCJA WARSZTATOWA
godz. 12-14
Warsztaty artystyczne, podczas których powstaną wyjątkowe malarskie dzieła – indywidualne interpretacje wybranych obrazów Nowosielskiego. O godz. 12 zapraszamy dzieci i młodzież, a o godz. 14 – dorosłych miłośników sztuki.
W związku z ograniczoną liczbą miejsc prosimy o zgłaszanie chęci uczestniczenia w wybranych warsztatach na adres (edukacja@bunkier.art.pl). Bilety w cenie 15 zł do zakupienia w dniu warsztatów.

PROMOCJA ALBUMU I DYSKUSJA
godz. 18
W ramach dyskusji związanej z promocją albumu „Jerzy Nowosielski” wydanego nakładem wydawnictwa Bosz rozmawiać będą: kuratorka i krytyczka sztuki, autorka tekstów w publikacji Julita Deluga, właściciel wydawnictwa Bogdan Szymanik oraz dyrektor Bunkra Sztuki Maria Anna Potocka. Bogaty wybór prac artysty uzupełniony tekstami dotyczącymi jego twórczości będzie można nabyć w dniu wydarzenia.

POKAZ FILMOWY
godz. 20
Finałem „Soboty z Nowosielskim” będzie pokaz filmów: „Jerzy Nowosielski: Portret z lustrem” oraz „Retrospekcja” (scenariusz i realizacja: Stanisław Kubiak), a także rozmowy XII z cyklu „Rozmowy na koniec wieku” (scenariusz i prowadzenie: Katarzyna Janowska, Piotr Mucharski, realizacja TV: Bogusław Dąbrowa-Kostka, Artur Baron-Więcek). Dokumenty te stanowią wyjątkowy zbiór wspomnień artystów, historyków sztuki, filozofów i osób z najbliższego otoczenia Jerzego Nowosielskiego. Na wydarzenie nie obowiązują wcześniejsze zapisy. Bilety w cenie 2 zł do zakupienia w dniu projekcji.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Warsztaty w Bunkrze Sztuki – Sobota z Nowosielskim

Bunkier Sztuki

Ta krakowska galeria  istnieje już prawie 40 lat. Znana jest nie tylko z prezentacji klasyków sztuki światowej i polskiej. Prezentuje międzynarodową sztukę nowoczesną w szerokim kontekście kulturowym. Promuje artystów związanych ze środowiskiem krakowskim, przedstawia ekspozycje ukazujące …

Więcej

Adres:

Galeria Sztuki Współczesnej
BUNKIER SZTUKI
Plac Szczepański 3a
31-011 Kraków


Kontakt:

(0 12) 422-10-52
sekretariat@bunkier.art.pl
http://www.bunkier.art.pl
facebook

 
ZOBACZ TAKŻE:sztukawarsztaty