Warsztaty umiejętności wychowawczych

Data wydarzenia: poniedziałek 12.03.2012 do piątek 30.03.2012

Warsztaty umiejętności wychowawczych

Warsztaty umiejętności wychowawczych „Rodzeństwo bez rywalizacji, czyli jak pomóc dzieciom żyć w zgodzie, by samemu żyć z godnością”.
Warsztaty skierowane są do rodziców, którzy mają więcej niż jedno dziecko lub oczekują kolejnego malucha i brali udział w pierwszej części cyklu
„Jak mówić…, jak słuchać…”.

Warsztaty umiejętności wychowawczych „Rodzeństwo bez rywalizacji, czyli jak pomóc dzieciom żyć w zgodzie, by samemu żyć z godnością".
„Jak mówić…, jak słuchać…".

W programie:
Skąd się bierze zazdrość o rodzeństwo?
Jak sobie radzić z rywalizacją miedzy dziećmi?
Ryzyko porównywania
Sprawiedliwość – równo znaczy mniej
Role w rodzinie
Co robić gdy dzieci się kłócą i biją?
Długi konflikt miedzy dziećmi – rodzic mediator
Jak pomóc dzieciom w odkrywaniu korzyści płynących z dzielenia się i współpracy?
Najstarsze, średnie, najmłodsze – znaczenie kolejności urodzin

Warsztaty prowadzone są metodami aktywnymi: dyskusje, udział w scenkach, ćwiczenia, praca w grupach.

Cykl obejmuje 10 spotkań, po 3 godziny, raz na tydzień.
Początek zajęć: 13 kwietnia, godz.10.00

Koszt: 200 zł za cały cykl

Trenerzy prowadzący: Anna Ziglińska, Krzysztof Górski

Fundacja Sto Pociech
ul. Freta 20/24a

Warszawa, Stare Miasto
www.stopociech.pl

Informacje szczegółowe:
1. Zgłoszenia i informacje: psychoedukacja@stopociech.pl, w tytule zgłoszenia prosimy wpisać "rodzeństwo"
2. W zgłoszeniu prosimy podać nazwę warsztatu, swoje dane, wiek dziecka i tel. kontaktowy.
3. Koszt cyklu : 200zł, płatne z góry przelewem na konto:
Fundacja „Sto Pociech" PKO BP SA Oddział 8 w Warszawie
17 1020 1013 0000 0902 0156 6090 z dopiskiem "rodzeństwo"
4. W przypadku rezygnacji z warsztatów na 1 dzień przed rozpoczęciem zajęć wniesiona opłata nie podlega zwrotowi. W przypadku rezygnacji z warsztatów do 2 dni przed rozpoczęciem zajęć Fundacja zwraca polowę wniesionej opłaty.
5. Warsztaty odbywają się po zebraniu grupy 12 osób

Warsztaty są dofinansowane przez Miasto Stołeczne Warszawa.

Gwiazdkowe prezenty od 5.10.15.