Warsztaty twórcze dla młodzieży z autorkami książki Toro

online

sobota 17.04.2021

Warsztaty twórcze dla młodzieży z autorkami książki Toro

Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI zaprasza na warsztaty twórcze online z autorkami książki „Toro”. O poszukiwaniu własnej tożsamości, alienacji, wyszczerbionej rzeczywistości „obcego”, grze pozorów i tolerancji opowiedzą Karolina Grabarczyk i Nika Jaworowska-Duchlińska.

Spotkanie online dla uczestników w wieku 10-12 lat, wstęp wolny, obowiązują zapisy na stronie biblioteki: www.mbddim.pl
Link do wydarzenia: https://tiny.pl/r2bg9

Do zajęć potrzebne będą:
– tektura (kartony/nie muszą być złożone, mogą być płaskie fragmenty / im większe tym lepiej,
– nożyczki,
– pędzle,
– woda do farb,
– farby temperowe lub plakatowe lub akrylowe (przede wszystkim: biała, czarna oraz wg uznania inne),
– sznurek lub włóczka lub rafia.

Więcej informacji o książce można znaleźć na stronie wydawcy: https://czarnykapturek.pl/

O książce „Toro”:
*Nie jest łatwo być zebrą pośród stada koni. Zwłaszcza rasowych. I to czystej maści: karej. Nie ma nic przyjemnego w oglądaniu błękitnej wody w basenie i pomarańczowej oranżady… przez szybę. Ciężko jest być innym…*
*Karolina Grabarczyk i Nika Jaworowska-Duchlińska, połączyły swoje literacko-ilustratorskie siły by opowiedzieć historię, wbrew pozorom, bardzo… ludzką. O poszukiwaniu własnej tożsamości, alienacji, wyszczerbionej rzeczywistości „obcego”, grze pozorów, tolerancji. I o wodzie, która zmywa maski, kamuflaże, brud i odkrywa prawdziwe oblicza.*

O autorkach:
Nika Jaworowska-Duchlińska (ilustracje)
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu i Krakowie oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Zaprojektowała scenografie i kostiumy do ponad 20 przedstawień teatralnych w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Łodzi i Toruniu.

Karolina Grabarczyk (tekst)
Absolwentka Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Warszawskiego. Architekt, pisarka, autorka książek dla dzieci i dorosłych. Współautorka bloga artystycznego 2WILKI i związanych z nim warsztatów literacko-plastycznych „O wilkach mowa, a wilki tutaj”.

Wydarzenie finansowane jest ze środków pochodzących z Budżetu Obywatelskiego 2021 w ramach projektu „Biblioteka z ogrodem zamiast betonu, otwarta w weekendy, rozkWita na Tynieckiej – bezpłatne koncerty, filmy, nowości wydawnicze, warsztaty, kawa, hamaki i źródełko wśród kwiatów”.

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie