Warsztaty teatralne Akademia młodego aktora. Sosnowiec

Kościelna 11 mapa

poniedziałek 05.10.2020

Warsztaty teatralne Akademia młodego aktora. Sosnowiec

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza dzieci w wieku 6-12 lat na bezpłatne warsztaty teatralne „Akademia młodego aktora”, prowadzone przez aktorów Teatru Zagłębia. Jest to jedna z propozycji programowych 6. Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej, która w tym roku przebiega pod hasłem „Różne oblicza teatru”. Warsztaty odbędą się 5, 12 i 19 października 2020 o godz. 17.00 w Zagłębiowskiej Mediatece przy ul. Kościelnej 11. Udział jest bezpłatny – obowiązują zapisy.

Podczas trzech kolejnych zajęć uczestnicy będą poznawać różne formy teatralne oraz tajniki zawodu aktora.
Pierwsze zajęcia, które odbędą się 5 października 2020, poprowadzi Agnieszka Matejuk. Uczestnicy poznają teatrzyk kamishibai, wywodzącą się z Japonii technikę czytania, czy opowiadania historii lub bajki, z wykorzystaniem małej, drewnianej, częściowo otwartej skrzynki, pełniącej rolę sceny oraz kartonowych plansz z tekstem i obrazkami.
12 października 2020, wspólnie z Agnieszką Bieńkowską, dzieci będą poznawać liczący ponad 2000 lat teatr cieni, a więc rodzaj teatru lalkowego, w którym widz obserwuje na ekranie cienie rzucane przez dekoracje, rekwizyty, lalki i aktorów. Będą to plastyczno-teatralne warsztaty skierowane do dzieci, które chcą poznać ten zagadkowy i magiczny teatr.

Trzecie spotkanie, które odbędzie się 19 października 2020 poprowadzi Kamil Bochniak. Uczestnicy dowiedzą się, jak aktor używa swojego ciała jako instrumentu służącego do zbudowania postaci scenicznej, jak za pomocą ruchu, gestu, mimiki oraz głosu kreuje swojego scenicznego bohatera.

Gwarantujemy świetną zabawę, sporo pożytecznej wiedzy, okazję do spotkania z rówieśnikami o podobnych zainteresowaniach, a także certyfikaty ukończenia warsztatów. Poniżej zamieszczamy regulamin. Kartę zgłoszeniową do pobrania można znaleźć na stronie  www.biblioteka.sosnowiec.pl

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie