Warsztaty Smart Start w Bibliotece na Rajskiej

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, Oddział dla dzieci mapa

piątek 24.02.2017

Wstęp bezpłatny

Warsztaty Smart Start

W roku szkolnym 2016/2017 Warsztaty Smart Start zagoszczą w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie. W trakcie zajęć dzieci będą wkraczać w świat pieniędzy i ekonomii.

Od listopada do lutego przyszłego roku Fundacja Ekomini i Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie organizują warsztaty ekonomiczne dla dzieci w wieku od 4 do 6 lat. Zajęcia odbywać się będą raz w miesiącu w Wypożyczalni i Pracowni dla Dzieci w budynku biblioteki przy ul. Rajskiej 1. Podczas warsztatów animatorzy będą wprowadzać dzieci w świat finansów. Podczas pierwszej części zajęć wyjaśnią pojęcia ekonomiczne i porozmawiają z dziećmi na temat oszczędzania, pożyczania i wydawania pieniędzy oraz o przedsiębiorczości. W drugiej dzieci razem z rodzicami będą wykonywać drobne prace plastyczne związane z tematem zajęć, np. świnki skarbonki, szkatułki, banknoty itp.

Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Terminy i tematy warsztatów:

18 listopada 2016 „Świnka Skarbonka”

16 grudnia 2016 „Po co nam pieniądze?

27 stycznia 2017 „Poszukiwacze skarbów”

24 lutego 2017 „Oszczędzanie i zasoby Ziemi”

Zapisy: Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, Wypożyczalnia i Pracowania dla Dzieci – pok. 48 (parter), ul. Rajska 1 lub telefoniczne nr tel. 12 37 52 256.

Liczba uczestników jest ograniczona.

 

Fundacja Ekomini

Niezależna organizacja non-profit działająca na terenie Polski. Powołana w celu promocji edukacji dzieci w zakresie ekonomii, zarządzania finansami, nowych technologii, rozwijania przedsiębiorczości i aktywnego stylu życia.

W roku szkolnym 2015/2016 fundacja zorganizowała dla dzieci Akademię Ekomini, Warsztaty Smart Start w Teatrze Groteska i stworzyła portal dla rodziców SmartStart.pl. Ponadto wzięła udział w Wielkim Smoczym Pikniku podczas Wielkiej Parady Smoków w Krakowie.

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Warsztaty Smart Start w Bibliotece na Rajskiej

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie

Z czytelni Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej mogą korzystać wszyscy. Osoba chcąca korzystać z czytelni pozostawia u dyżurującego bibliotekarza ważny dokument tożsamości ze zdjęciem. Czytelnie i wypożyczalnie są ogólnodostępne i bezpłatne. Prawo do bezpłatnego korzystania z wypożyczalni mają wszyscy …

Więcej

Adres:

ul. Rajska 1
31-124 Kraków


Kontakt:

tel./fax sekretariat: (0 12) 6
biblioteka@wbp.krakow.pl
http://www.wbp.krakow.pl

ZOBACZ TAKŻE:warsztaty