Warsztaty rodzinnego muzykowania: Mikołaj z elfami zdobią Święta nutkami

Warsztaty rodzinnego muzykowania: Mikołaj z elfami zdobią Święta nutkami

Polska Filharmonia Bałtycka
🗺 mapa
📅 niedziela 10.12.2023
🎫 19zł
Warsztaty rodzinnego muzykowania: Piraci z Karaibów – krab Edward szuka pereł
Święta tuż-tuż! W fabryce prezentów Mikołaj liczy podarunki dla grzecznych dzieci i zawsze brakuje mu kilku, więc liczy od nowa… Ciekawe, czy zdąży dostarczyć je do domów wszystkich malców do Wigilijnej Nocy. Jak myślicie – na czyją pomoc może liczyć?

Drogie dzieci, załóżcie zielone ubranka i wesprzyjcie Mikołaja w przygotowaniu świątecznych ozdób. Po wszystkim chętnie zrobi sobie z Wami pamiątkowe zdjęcie, a w swoim zaczarowanym worku znajdzie coś dla każdego małego, zielonego pomocnika.

Pssst! Podczas warsztatów plastycznych stworzycie własne świąteczne ozdoby.

Sale Biała i Dębowa

Warsztaty rodzinnego muzykowania to uczta muzyczna, jaką przygotowaliśmy dla rodzin z dziećmi. Czego możecie się spodziewać w te niedzielne przedpołudnia? Podczas każdego spotkania:

• umuzykalnianie, gra na instrumentach, śpiewanie i taniec
• bajka muzyczna, czyli część słowno-muzyczna lub słowno-taneczna
• warsztaty plastyczne

Zależy nam na tym, aby nasi mali Melomani możliwie jak najszybciej mieli możliwość naturalnego kontaktu z muzyką, muzykami, instrumentami i ich brzmieniem, a także aby w Filharmonii czuli się jak u siebie. Muzyka ma ogromny, korzystny wpływ na rozwój dziecka. Chcemy więc zachęcać rodziny do tego, aby muzykowanie było obecne w każdym domu, a rodzicom zasugerować mnóstwo muzycznych aktywności z dziećmi na co dzień.

Zajęcia prowadzi Dorota Pawlus, która odpowiada również za kierownictwo artystyczne, scenariusze, teksty bajek i pomysły plastyczne realizowane podczas każdego spotkania. Jest flecistką, muzykiem orkiestry Polskiej Filharmonii Bałtyckiej od 2006 roku, także certyfikowanym trenerem metody Pomelody – Power of Melody. Zajmuje się edukacją muzyczną i artystyczną dzieci i młodzieży. Idea wychowania przez sztukę jest jej szczególnie bliska.

Wiek: do 5 lat
Czas trwania: ok. 50 min.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie