Warsztaty rodzinne: W świetle choinki

Warsztaty rodzinne: W świetle choinki

Centralne Muzeum Włókiennictwa
🗺 mapa
📅 czwartek 14.12.2023
🎫 19zł
Warsztaty rodzinne: W świetle choinki
Szukacie pomysłu na kreatywne spędzanie czasu w gronie rodziny? Nie mogliście lepiej trafić! Obejrzycie wystawę, która zainspiruje Was do tego, by spojrzeć na sztukę z nowej perspektywy. Czeka Was półtorej godziny twórczego kombinowania pod opieką doświadczonego edukatora.

 

NIEDZIELA 14. 12. G.12:30
W ŚWIETLE CHOINKI – dla dzieci 6 – 12 lat

Zapach lasu w domu? Igły wplątane w dywan? Odzywający się łowczy instynkt ukochanego kota? To z pewnością Święta – dekorowanie domu choinką należy dziś do najpopularniejszych bożonarodzeniowych zwyczajów. Ale czy wiecie, że nie zawsze tak było? Że choinki, czyli najczęściej małe świerki lub jodły, najpierw pojawiły się w miastach a potem na wsi i że dekorowano je kiedyś prawdziwymi owocami? Podczas warsztatu przyjrzymy się choinkom w domach mieszkańców dawnej Łodzi. Porównamy je ze współcześnie ozdabianymi drzewkami i porozmawiamy o sztucznych choinkach. Na koniec własnoręcznie wykonamy choinkowe lampiony, które z pewnością rozświetlą Wam wieczory w te najkrótsze dni w roku.

Informacje organizacyjne:

Na warsztaty obowiązują zapisy pod numerem tel. 500 527 855 w g. 8.00-16.00 (pn.-pt.)

Bilet: 19 zł (dla pary opiekun+dziecko; kolejne dziecko + 9 zł)

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Bilety do nabycia w kasie Muzeum lub biletomacie po wcześniejszej rezerwacji miejsca (500 527 855).

Czas trwania: 90 min.

Spotykamy się: w sali warsztatowej

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie