Warsztaty rodzinne w Ossolineum – Baśniowe światy pana Szancera

Refektarz w gmachu głównym Ossolineum, ul. Szewska 37 mapa

niedziela 13.01.2019

bezpłatne

Ossolineum Baśniowe światy - warsztaty rodzinne w wydawnictwie

A co by było, gdyby świąteczna choinka potrafiła mówić? O czym by opowiedziała? Mniej więcej sto lat temu zastanawiała się nad tym Maria Konopnicka i swoją odpowiedź na te pytania zapisała w wierszu Choinka, który niezwykle oryginalnie zilustrowała Maria Dziewulska. Po dokładnym obejrzeniu tej oraz jeszcze innych bożonarodzeniowych książeczek z początku XX wieku wykonamy kartki świąteczne inspirowane ilustracjami sprzed niemal stu lat.

 

Pośród ponad miliona książek, które są przechowane w ossolińskich magazynach bibliotecznych można odnaleźć nie tylko arcydzieła literatury pięknej czy poważne dzieła naukowe, ale także baśnie, bajki i legendy. Niektóre bardzo skromnie wydane, ale niebywale stare, inne bajecznie kolorowe i cudownie ilustrowane.

Na comiesięcznych niedzielnych warsztatach z cyklu Rodzinna Pracownia Ilustracji będziemy odkrywać książkowe skarby z bibliotecznych magazynów oraz zainspirowani nimi – próbować swych sił w przeróżnych technikach plastycznych, tworząc swoje własne ilustracje baśni, wierszy, legend i opowieści.

Warsztaty dla rodzin z dziećmi w wieku 7–12 lat.

Prowadzenie: Aldona Mikucka (Dział Edukacji ZNiO)

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zapisy poprzez formularz dostępny na stronie www.ossolineum.pl
14 października 2018, godz. 12.00 – zapisy od 20 września
11 listopada 2018, godz. 12.00 – zapisy od 20 października
9 grudnia 2018, godz. 12.00 – zapisy od 20 listopada
13 stycznia 2019, godz. 12.00 – zapisy od 20 grudnia

Kurs online - Jak zachęcić dziecko do nauki

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Czas trwania: 90 minut

 

KOLEJNE SPOTKANIA:

13 stycznia 2019, godz. 12.00
Baśniowe światy pana Szancera
Czy da się w ciągu jednego życia zilustrować ponad dwieście książek? Jeśli jest się Janem Marcinem Szancerem taka rzecz jest możliwa! Królowa Śniegu, Pinokio, krasnoludki, kotki, myszki i smoki. Kto chociaż raz przeczytał bajkę zilustrowaną przez Szancera, już zawsze rozpozna jego charakterystyczną kreskę. W ossolińskich magazynach na pewno odnajdzie się całkiem spora liczba książek z jego niesamowitymi ilustracjami, a naszym zadaniem będzie obejrzenie ich z zachwytem oraz wypróbowanie techniki malarskiej, którą stosował pan Szancer, tworząc swoje baśniowe światy.
Miejsce: Refektarz w gmachu głównym Ossolineum, ul. Szewska 37

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Wrocław zajęcia, miejsca i usługi dla dzieci miastodzieci, wydawnictwa, muzea, edukacja. warsztaty

Zakład Narodowy im. Ossolińskich

Działami ZNiO są: Biblioteka Ossolineum , Muzeum Książąt Lubomirskich , Wydawnictwo Ossolineum , Muzeum „Pana Tadeusza”. Panorama Plastyczna dawnego Lwowa.

Dział Edukacji
Kamienica Pod Złotym Słońcem
(budynek Muzeum Pana Tadeusza Zakładu Narodowego im. Ossolińskich)
Rynek 6
50-106 Wrocław
Telefon: (71) 75 50 …

Więcej

Adres:

Budynek główny ZNiO. ul.Szewska 37 Wrocław; Dział Czasopism i Dział Dokumentów Życia Społecznegoul. Sołtysowicka 24; Kamienica pod Złotym Słońcem, Rynek 6;


Kontakt:

ossolineum@ossolineum.pl
https://ossolineum.pl/