Warsztaty rodzinne: Trzej Królowie Bawełny

Warsztaty rodzinne: Trzej Królowie Bawełny

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi
🗺 mapa
📅 piątek 06.01.2023
🎫 16zł
Warsztaty rodzinne: Trzej Królowie Bawełny
Szukacie pomysłu na kreatywne spędzanie czasu w gronie rodziny? Nie mogliście lepiej trafić! Obejrzycie wystawę, która zainspiruje Was do tego, by spojrzeć na sztukę z nowej perspektywy. Czeka Was półtorej godziny twórczego kombinowania pod opieką doświadczonego edukatora.

06. 01. G.13:00
TRZEJ KRÓLOWIE BAWEŁNY – dla dzieci 6 – 12 lat

Co trzeba zrobić aby zostać królem? I to nie byle jakim, bo królem bawełny! W Łodzi było ich kilku, a pierwszym był Ludwik Geyer – założyciel Białej Fabryki. Czy miał po prostu dużo szczęścia? A może potrzebne były mu jakieś specjalne umiejętności? Królowie bawełny to właściciele fabryk, którzy musieli umieć kierować dużym przedsiębiorstwem, znać się na tkaninach i maszynach. Przydatne do tego były mądrość, odwaga, pomysłowość i spryt.

Podczas warsztatu poznamy Łódzkich królów bawełny i dowiemy się, dzięki czemu mogli zasłużyć na to miano. Zwiedzając wystawę Miasto-Moda-Maszyna i rozwiązując zadania, sprawdzicie, czy wy też moglibyście zostać królami bawełny!

Na warsztaty obowiązują zapisy pod numerem tel. 500 527 855 w godzinach 8.00-16.00 (poniedziałek – piątek)

Czas trwania: 90 min.

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Limit osób: 10 par

Bilet: 16 zł (dla pary opiekun+dziecko; kolejne dziecko +8zł).

Bilety do nabycia w kasie Muzeum po wcześniejszej rezerwacji miejsca (500 527 855).

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie