Warsztaty psychologiczne: Emocje w świecie dzieci

Dom Kultury „Orle Gniazdo”
📅 sobota 23.11.2019
Warsztaty psychologiczne: Emocje w świecie dzieci
Emocje dotyczą każdego z nas, jednak w świecie dzieci bywają szczególnie trudne. Nie można jednak pominąć faktu, że grają ogromną rolę zarówno w rozwoju jak i ogólnym funkcjonowaniu dziecka. Co ważne, dzieci doświadczają tych przyjemnych (pozytywnych) emocji jak i tych przykrych (nazywanych negatywnymi). Niejednokrotnie przeżywanie przez dziecko tych drugich, bywa dla rodzica wyzwaniem.

Warsztaty są skierowane do rodziców i nauczycieli chcących zrozumieć jak „działają” emocje oraz pomagać dziecku w ich przeżywaniu, tak by ich nie zaostrzać.

Godziny: 09:00 – 13:00

Podczas warsztatu można dowiedzieć się m.in.:

• czym są emocje i jak działają
  • jak budować zdrową relację z dzieckiem
  • jak wspierać dziecko w sytuacjach trudnych
  • dlaczego dziecko nieadekwatnie reaguje na sytuacje w jakich się znajduje
  • co się dzieję w głowie dziecka, podczas przeżywania trudnych/przykrych emocji
  • jak mniej stresować się sytuacjami, które dotyczą dziecka i tego co ono przeżywa
  • jak czuć się pewniej w sytuacjach trudnych relacyjne (dziecko-rodzic)

Prowadząca:

Magdalena Widłak-Langer – psycholog i nauczyciel jogi dla dzieci z kilkunastoletnim stażem pracy z dziećmi (od drugiego tygodnia życia, do 18 roku życia), autorka książki „Lekcja Akceptacji” oraz licznych artykułów prasie branżowej oraz na blogu.

Pani Magdalena posiada doświadczenie w pracy w Przedszkolu, Szkole Podstawowej, Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, Centrum Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Klub” w Poznaniu. Niemal we wszystkich wymienionych miejscach, równolegle współpracowała z rodzicami. Obecnie pracuje w Wirtualnym Gabinecie Psychologicznym oraz prowadzi autorskie wykłady i warsztaty dla rodziców. Zajmuje się dziennikarstwem psychologicznym pisząc do wielu wydań branżowych, m.in.: „Przedszkole. Miesięcznik Dyrektora” oraz „Sygnał. Magazyn Wychowawcy”, wychodzących nakładem poznańskiego wydawnictwa Oficyna MM Wydawnictwo Prawnicze. Założycielka www.psychetee.pl. Jej zainteresowania skupiają się między innymi w obszarze budowania relacji, a co za tym idzie efektywnej komunikacji oraz rozwijania inteligencji emocjonalnej. Zaproponowane przez nią warsztaty to rodzaj autorskiej odpowiedzi na potrzeby rodziców oraz dzieci, z jakimi miała szansę pracować do chwili obecnej.

Depresja dzieci i młodzieży - kurs online

KOSZT:
– bezpłatnie dla osób uczestniczących w warsztatach po raz pierwszy

– 50 zł dla osób kontynuujących

Konieczna wcześniejsza rezerwacja miejsc!