Warsztaty plastyczne dla Dzieci w Poznaniu

Data wydarzenia: sobota 18.06.2011

Sito Sztuki to zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Jeśli chcą Państwo, aby dziecko choć przez chwilę w otoczeniu sztuki mogło stworzyć ciekawą i niepowtarzalną pracę plastyczną, to zapraszamy serdecznie na warsztaty! Gwarantujemy dobrą zabawę dziecku pod opieką plastyka.

Zajęcia prowadzone są w Galerii Malarstwa i Rzeźby Muzeum Narodowego (MNP) oraz w Muzeum Sztuk Użytkowych (MSU – Wzgórze Przemysła). Warsztaty odbywają się w soboty o godzinie 11.15 na przemian w w/w miejscach.

Początek każdych zajęć stanowi krótka wycieczka po galerii muzeum, podczas której dziecko dowiaduje się co będzie tematem spotkania i ma okazję podziwiać prace mistrzów. Inspiracja oraz zapoznanie się z techniką poruszaną na każdych zajęciach wieńczy praca wykonana samodzielnie przez dziecko pośród uczestników spotkania. W miłej atmosferze, wśród rówieśników powstają dziecięce rzeźby, obrazy oraz mozaiki.

Roczny cykl spotkań kończy wystawa najciekawszych prac uczestników zajęć, która prezentowana będzie w muzeum podczas wakacji 2011.

Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie.
Marianna Wiszniewska i Dorota Zys

Opłata za wejście w cenie biletu normalnego. Istnieje możliwość wykupienia karnetu – do nabycia wyłącznie w kasie Galerii Malarstwa i Rzeźby, Al. Marcinkowskiego 9. Organizatorzy zapewniają materiały plastyczne. Spotykamy się przed kasą muzeum, w którym odbywają się zajęcia. Uwaga: Liczba miejsc ograniczona.


Regulamin zajęć "Sito Sztuki":

* Zajęcia trwają od 60 – 90 min.
* Dzieci przyprowadzane są i odbierane z zajęć przez opiekunów w miejscach zbiórek.
* Opiekunowie mogą towarzyszyć dzieciom w trakcie zajęć.
* Posiadacze karnetów mają pierwszeństwo uczestnictwa w zajęciach.
* Organizatorzy zastrzegają możliwość odmówienia uczestnictwa w zajęciach w przypadku spóźnienia (dotyczy również posiadaczy karnetów) lub zbyt dużej ilości osób.


Terminy, miejsca i tematy warsztatów:

 

2.10 MSU
Stoi na stacji lokomotywa…

Dzieci z naturalnych i prostych materiałów tworzą zabawki, które ożywimy wyobraźnią. Korek, nitki, gałęzie, kolorowy papier pozwoli każdemu odjechać własną kolejką.

23.10 MNP
Frotaż.

Za sprawą zaczarowanego ołówka powstanie na papierze obraz – odbitka. Nasz zmysł dotyku przeniesiemy na papier i dodatkowo poprawimy dziecięcą koordynację ruchów ręki.

13.11 MSU
Bambusowe dzwonki

Różnej wielkości kijki bambusowe i rurki zawieszone na sznurkach i wprawione w ruch wydadzą ciekawe dźwięki. Taki instrument każdy maluch chciałby mieć!

20.11 MNP
Papierowa menażeria.

Wycinając i zaginając papier dzieci tworzą menażerie przedziwnych stworów i zwierzaków, które gdzieś się skryły w muzealnym lesie.

11.12 MNP
Mała scenografia.

W zimny czy pochmurny dzień można stworzyć za pomocą bloku rysunkowego dowolne miejsce na świecie, z którego byśmy chcieli wysłać pocztówkę dodatkowo będzie to mała scenografia – miniaturowa powierzchnia do zabawy.

8.01 MNU
Konfetti!!!

Obraz w karnawale musi być kolorowy i zaskakiwać! tym razem bez farb stworzymy obraz ferii barw!

22.01 MNP
Voyage voyage!

Wybieramy się w egzotyczną i gorącą podróż, z której przywieziemy kolorowe girlandy, ozdoby na szyję i pióropusze.

5.02 MSU
Pleciemy …trzy po trzy!?

Kolorową nicią "wyszywamy" wzory, które będą przebiegać wzdłuż i wszerz powierzchni kartonu. Dla bardziej zaawansowanych może małe krosna?

12.02 MNP
Wielkie maski.

Udekorowana bibułą, farbami i papierowymi paseczkami maska skryje nie tylko twarz, ale i całą postać małego artysty tak iż przemieni ona sylwetkę dziecka w postać z księgi dżungli.

5.03 MSU
Mały architekt.

Na bazie kartonów dzieci wycinają i zaginają płaszczyzny tworząc niezliczoną ilość domów. Z pewnością młody architekt będzie miał wiele ciekawych pomysłów.

19.03 MNP
Zatopiona Atlantyda.

Farby akwarelowe rozpuszczone na mokrym papierze tworzą podwodny, nieodgadniony świat zaginionych skarbów i podwodnych zwierząt.

2.04 MNP
Autoportret w skali.

Dzieci dowiedzą się czym jest skala i wykorzystają tę wiedzę tworząc naturalnej wielkości autoportret.

16.04 MSU
Kwiecień plecień bo przeplata…

Ze słomianych warkoczy powstaną koniki i ludziki, które świetnie uzupełnią dziecięce pudełko zabawek.

14.05 MNP
Smok Wawelski o dziwo w Poznaniu!

Regularne i wąskie paski papieru nadają się świetnie do złożenia harmonijki i stworzenia z nich smoka. Te same paski papieru zwinięte w sprężynki stworzą puchate baranki.

21.05 MSU
Morskie opowieści!

Przy dźwiękach szant rozkołyszemy załogę i każdy zostanie kapitanem swojego statku! Z prostych materiałów powstaną unoszące się na wodzie łodzie, żaglowce, parowce.

4.06 MSU
Japoński latawiec.

Najprostsza i najbardziej znana konstrukcja latającego po niebie rombu nabierze charakteru za pomocą jaskrawych i orientalnych wzorów. Przy pięknej pogodzie będzie łatwo sprawdzić nasze dokonania.

18.06 MNP
Gadżety

Przyjęcie z własnoręcznie przygotowanymi ozdobami jest najciekawsze dla naszych gości. Pojawią się bileciki, karneciki i wszelkie różności na smaczne lentilki, wszystko by przyjęcie było wyjątkowe!

Warsztaty plastyczne dla Dzieci w Poznaniu

Muzeum Narodowe

Galeria Sztuki Polskiej: -Galeria Plakatu i Designu -Gabinet Rycin -Galeria Sztuki Współczesnej -Galeria Sztuki Polskiej XVIII - XX wiek -Galeria Sztuki Polskiej XVI - XVIII wiek -Galeria Sztuki Obcej -Galeria Sztuki Średniowiecznej -Galeria Sztuki Starożytnej   Konserwacja Muzealna Edukacja Muzealna Dział Handlowy Wydawnictwo Muzealne

Więcej

Adres:

Aleje Marcinkowskiego 9
61-745 PoznańKontakt:

+4861 85-68-000
mnp@mnp.art.pl
http://www.mnp.art.pl
facebook